English   |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

Novinky

NOVINKY - archiv 2007

20.12.2007 | Všem lidičkám přejeme krásné a pohodové Vánoce a mnoho, mnoho radosti a lásky v NOVÉM ROCE 2008 !!!
Také děkují všem novým a starým přátelům, všem rozhodčím a majitelům nejen naších puntíků, kteří učinili uplynulý rok 2007 pro nás nezapomenutelným :o))) Ze srdce Vám přejeme vše nejlepší.

26.11.2007 | Dostali jsme dalších pár fotek ze Splitu od Zuzky :o) Umístili jsme je do aktualizované fotogalerie. Také nám pan Škoda (ch.st.Javapami) zaslal nové fotky z Klubové výstavy v Praze. Oběla moc děkujeme - udělali nám velkou radost protože jsou krásné :o))).

19.11.2007 | Krásné zakončení výstavní sezony jsme měli na výstavišti v Letňanech v Praze na Mezinárodní výstavě, která překonala rekord v počtu příhlášených psů (přes 5tis.). Dalmatinů bylo přihlašeno 32 a posuzoval velice příjemný mladý pan rozhodčí z Irska Moran Anthony. Alegra od něj získala výborná 1, CAC .

Neděli jsme pak opuntíkovali halu č.6, kde se konala Klubová výstava Dalmatinů s příhlašenými 54 jedinci :o) Všechny je posoudila rozhodčí a dlouholetá chovatelka dalmatinů z Ruska paní Irina Petráková. Alegra se jí moooc líbila a také dopadla velice dobře. Ale nesmíme zapomenout i na naše kluky, kteří také obstáli velice dobře.

Bruno - výborný
Boža - výborný
Alegra - výborná 1, CAC, Klubová vítězka 2007 a Vítězká plemene - BOB !!!

23.10.2007 | Alegra má skvělý výstavní víkend za sebou. Tentokrát z Chrovatského Splitu !!! V sobotu se konala národní výstava a v neděli mezinárodní. Bylo k neuvěření, že Alegra takto zabodovala hned u několik různých rozhodčích :o))) Zážitek byl o to krásnější, protože jsme měli hodně fandů - chovatelů z Čech. Moc jim s Alegrou za podporu děkujeme.

CAC Split - CAC, BOB, 2.místo BIS Native Breeds
CACIB Split - CAC, CACIB, BOB, BIG, BIS Native Breeds, !!! 3.místo BIS !!!

Za všechny krásné fotky děkuji Katce Vanišové (Impossant Bohemia) a Lence Fairaislove (Kalokagathia)


Alegra BIS - Native Breeds s rozhodčím Dušanem Benčićem (HR)


BIS Native Breeds


Alegra BIG - rozhodčí Miodrag Vreteničić (MNE)


Alegra běhá o BIS


Alegra 3.místo BIS - rozhodčí Giuliano Biasiolo (I)


CACIB Split - tři nejlepší psy celé výstavy

17.10.2007 | Umístili jsme nové (a staré) fotky na stránky B vrhu >>

14.10.2007 | Aktualizovali jsme fotogalerii >> fotkami z výstavy z Kotoru a z víkendového coursingu. Fotky z Černé Hory nám zaslala Zuzka od musterlandru :o) - moc děkujeme.

08.10.2007 | Máme novinky z výstavy v Českých Budějovicích, kde Alegra získala další titul CAC ve třídě šampiónů, což je skvělý výsledek vzhledem k tomu, že se nám na výstavu vůbec nechtělo. Ale nakonec to byl docela hezký výlet. Moc děkují Renatě s foxlici, která nás vzala na výstavu sebou.
Neděle pak byla mnohem příjemnější, ne-li úplně skvělá. Na pozvání Petry od ridgebacku Nyathi jsme jeli vyzkoušet znovu coursing a pejskove byly úplně nadšení. Jejích nadšenost můžete shlédnout na překrásných, úžasných a skvělých fotkách Petry (Nyathi) a Jany (Bohemia Harmony) již brzy v naší fotogalerii :o))


připravený odstartovat :o)

03.10.2007 | Obdrželi jsme nové fotky Bunnyho - Bugs Bunny Sunset Dalmatian. Umístili jsme je na stránky. Janí moc děkujem - je opravdu fešák :o)))

Také už máme i výsledky soutěže TOP DALMATIN roku 2006
nejúspěšnější pes II.místo náš Bošu a nejúspěšnější fena II.místo Alegra !!!

02.10.2007 | Máme spoustu krásných výsledků hned z několik výstav kterých jsme se zůčastnili během posledních pár týdnů.
První a obrovský úspěch měla Alegra na Speciální výstavě Dalmatinů v Blansku kde získala titul CAC, Vítěz Speciální výstavy a BOB :o)))

Na další výstavy jsme jeli až do Černé Hory a přivezli jsme si domu dva novopečené šampiony a další tituly CAC a CACIB. Pro Alegru je to její již sedmý šampionát a Bošu se zkrásnil čtvrtým a také pátým, protože splnil i podmínky na uděleni titulu INTERŠAMPION !!! BOBa oba dva dny získal Bošu :o))) a druhý den vyhrál i VI skupinu - BIG a stál na stupních výtězů na třetím místě nejkrásnějšího psa celé výstavy - III.BIS !!! :o))))))
Fotky budou umístěné pravděpodobně o víkendu ve fotogalerii

11.09.2007 | Na Národní výstavě psů v Brně tento víkend Alegra získala dalši titul CAC a Národní vítěz :o)))

02.09.2007 | Včera se konala Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavy. Jela jsem se na ní podívat. Původně jsem měla vystavovat Alegru, ale protože hárání neukončila, nemohla se výstavy zúčastnit :o(
Cesta z nádraží na výstaviště byla doprovázena různými vzpomínkami - jedna taková zajímavá - je to přesně 14let, co jsme si pořídili Bettynku. Timto všechno vlastně začalo :o)))) tak nám to snad ještě vydrží.

výsledky a fotky z výstavy zde >>

Kvůli uvolnění místa na serveru jsme odstranili výsledky z výstav v letech 2000 - 2004. Jestli je někdo budete postrádat, klidně se na mě obraťe :o)))

31.08.2007 | Rozhodli jsme se ponechat krytí Alegry na její příští hárání. Asi by vše bylo moc narychlo a tak jsem neměla z toho dobrý pocit. Příště už víme co můžeme očekávat tak doufám, že budeme mnohem lepe připravený :o)

19.08.2007 | Výsledky a fotky z Mezinárodní výstavy v Oslu >> a Klubové výstavy v Oslu >>

14.08.2007 | O víkendu jsem se jela podívat do Osla na Klubovou výstavu dalmatinů a CACIB Oslo. Tam jsem měla možnost se seznámit s Ottem a potvrdit si, že je to nádherný pes. Kromě Otta přišli i jeho sourozenci a maminka :o). Byla to opravdu velká podívana. A když se všechno točilo kolem krytí, tak nám Alegra připravila překvápko: dnes začala hárat !!!! Jsem sama zvědavá, jestli to časově vše zvládneme.
Do konce týdne uděláme aktualizaci s výsledky a fotkami obou výstav a novými fotkami Otta :o)


Ch.Spotnik´s Quick Quackery - " Otto "


Otto v pohybu

18.07.2007 | Aktualizovali jsme stranky Alegry a plánovaného vrhu !!!

12.07.2007 | Dostali jsme dvě skvělé zprávy - Alegry sestra Lacrima Christi C´Est La Vie se stala Finskou šampionkou a její bratr Lacrima Christi Cro A Porter se stal šampionem VDH a klubovým šampionem :o))) Moc moc gratulujeme Outi a Michaelovi !!!


Ch.Lacrima Christi Cro A Porter - " Porto "


Ch.Lacrima Christi C´est La Vie - " Helmi "

21.06.2007 | Už jsme zase zpátky v Čechách po dvanáctidenním výletě :o) Měli jsme se úúúúúúžasně. Strávili jsme tři nádherné dny v Záhřebu na výstavě ECDC, Evropské výstavě a Chorvatské speciální výstavě Dalmatinů, kde jsme se znova potkali se spoustu známých chovatelů a měli jsme i výstavní úspěchy. V úterý jsme pak jeli do Dubrovníku s Anitou, Helle Hoie a Sorenem Jacobsenem, kde jsme si trošku odpočinuli před dalším výstavním víkendem. Byl to prima zážitek a neuvěřitelná zkušenost. Moc všem děkuji za výborný nápad a jeho realizaci :o)
výsledky a fotky z výstav v odkazech níže

Evropská Klubová výstava Dalmatínů ECDC >>
Alegra - výborná 4
v obrovské konkurencí špičkových fen - šampionek z celé Evropy :o)))

Evropská výstava psů Záhřeb >>
Alegra - výborná

Speciální výstava Dalmatinů Zahřeb >>

Mezinárodní výstava psů Mostar >>
Alegra - výborná 1, CAC, Res.CACIB

Mezinárodní výstava psů Mostar >>
Alegra - výborná 1, CAC, Res.CACIB


Před prezentaci chorvatských plemen v národních krojích z oblasti Dalmácie :o)

06.06.2007 | Dostali jsme fotky z Mezinarodní výstavě psů v Litoměřicích od pana Škody a Katky Burešové. Jsou umístěné u výsledků >> Moc děkujeme.

25.05.2007 | Máme další výstavní úspěchy z minulého víkendu. Alegra splnila podmínky pro udělení titulu !!! KLUBOVÉHO ŠAMPIONA DK ČR !!! a Csilla měla krásné defilé před cestou zpět do Chorvatska :o)

Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích >>
Alegra - výborná 4
Csilla - výborná 1, CAC, CACIB , BOB, 4.BIG

Klubová výstava Dalmatinů Litoměřice>>
Boža - výborný 2, Res.CAC
Alegra - výborná 1, CAC
Csilla - výborná 1, CAC, Nejlepší fena

17.05.2007 | Dnes jsme dostali fotky od Evky :o)))) a hned jsme je přidali do výsledků - zde >>

Evče ještě jednou moc děkujeme.

Máne pár nových fotek z jarních procházek ve fotogalerii >>

15.05.2007 | A je tu další výstavní maratón :o) Tentokrát jsme jeli na Slovensko na Mezinárodní výstavu psů a Speciální výstavu Dalmatinů v Bratislavě.
Náš kamarád Vlado byl zvědavý jak to tedy na těch výstavách chodí a nabídl se, že pojede do Bratislavy s námi. Byl moc hodný, že s námi strávil tyto dva dny, protože mi opravdu hodně pomohl jak na cestě (jeli jsme vlakem), tak i na výstavě. Navíc sehnal ubytování a nakonec se zhostil i focení ;o) Na výstavě, u kruhu dalmatinů, jsme pak potkali slečnu Markétu, která nám i tentokrát pomohla s vystavováním. Jde jí to opravdu skvělé :o)
Ještě se zmíním o Evče od Amona, která nám udělala radost svoji přítomností a navíc vyfotila naše úspěchy.

Nebýt těchto lidí tak bych určitě všechno nezvládla. Moc moc moc vám všem děkuji :o)

Mezinárodní výstava psů Bratislava >>
Boža - výborný 2, Res.CAC, Res.CACIB
Alegra - výborná 1, CAC, CACIB
Csilla - výborná 1, CAC, Res.CACIB

Speciální výstava Dalmatinů Bratislava >>
Boža - výborný 3
Alegra - výborná 1, CAC
Csilla - výborná 1, CAC, BOB

30.04.2007 | V pátek odpoledne nás navštívili Honza s Janou a Snoopykem a udělali nám obrovskou radost. Snoopy je krásný pejsek a teď, když jsou přestěhovaný zpátky do Prahy určitě se budeme častějí i vídat. Během společné procházky jsme využili možnost Snooyho i nafotit ;o)

Sobotu jsme strávili na Mezinárodní výstavě psů v Praze na Letňanském výstavišti. Měli jsme přihlášeny všechny pejsky a takto jsme dopadli :o)
Bruno - výborný 2, Res.CAC
Boža - výborný 2, Res.CAC, Res.CACIB
Alegra - výborná 2, Res.CAC
Csilla - výborná 1, CAC, CACIB, BOB, 5.BIG

Výsledky s fotkami zde >>

25.04.2007 | Jako minulý rok i tento jsme využili možnost zúčastnit se zájezdu, který pořádal pan Ivo Jennel pro české vystavovatele. Tentokrát jsme se vypravili do Srbska na dvě mezinárodní výstavy psů - CACIB Kragujevac 2007 a CACIB Natalinci 2007. Cílem bylo načít šampionát Srbska, ale nakonec jsme se dozvěděli, že platí ještě starý výstavní řád, kde je pro zahraniční vystavovatele možné dostat titul šampiona získáním dvojího titulu CAC, CACIB nebo Res.CACIB ve třídě šampionů. A protože jsme této podmínky s Bošu i Alegou splnili oba se stali !!! ŠAMPIONI SRBSKA !!!

:o))))

výsledky z CACIB Kragujevac >>.
Boža - výborný 2, Res.CAC, Res.CACIB
Alegra - výborná 1, CAC, CACIB


výsledky z CACIB Natalinci >>.
Boža - výborný 2, Res.CAC, Res.CACIB
Alegra - výborná 1, CAC, CACIB


Oba dny titul BOB ze třídy šampionů získal pes Panatera Unica Very Important který se na CACIB Natalinci 2007 stal i nejlepším psem celé výstavy - BIS !!!

A tu nejlepší zprávu jsme nechali na konec -
!!! Alegra splnila podmínky pro udělení titulu INTERŠAMPION !!!

14.04.2007 | Máme výsledky z CAC Ostrava >>. Tato výstava nebyla u mně moc oblíbená a hodně jsem zvažovala zda pejsky příhlásit nebo ne. Udělala jsem ale dobře. Výstava se tentokrát opravdu povedla. Nádherné počasí zpříjemnilo čekání na dalmatíní nastoup. Panovala velice příjemná atmosféra. Následně jsme dokonce měli i velký úspěch. Alegra byla výborná 1, CAC a Národní Vítěz, Csilla získala titul CAJC a BOB. Později se stala i nejlepší mladou fenou celé výstavy - jun.BIS !!!
Chtěla bych ještě moc poděkovat mladé slečně Markétě která vystavovala Csillu když jsme soutěžili spolu s Alegrou o vítěze plemene. Perfektně to zvládla a je to vidět i na výsledku ;o)

Přidali jsme ještě popisky k fotkám ve fotogalerii (po najetí myší)


pan rozhodčí Vladimír Piskay ze Slovenska si Csillu důkladně prohlíži


po skončení posuzování společné focení - z leva: Dorothea Donica Javapami, Hollywood´s Dream Raul, Lacrima Christi Csilla Cesaria a Lacrima Christi Count on Me

13.03.2007 | Přidali jsme fotky ze sobotní procházky s Marketou a Markem a jejich smečkou. Bylo nás dohromady 10 (3 lidičky a 7 psů) a budili jsme velkou pozornost :o) Vlastně nás bylo ještě víc, protože Bára je březí a je to na ní už pěkně vidět. Jestli někdo uvažuje o Beaceronovi tak sledujte jejich stránky >>. Štěňátka budou k odběru začátkem června.

A zde jsou fotky z procházky >>

08.03.2007 | Tento víkend jsme ztrávili navštěvou chovatelů Alegry, Anity a Željka Radič v Sisaku. Bylo to moc krásné. Škoda, že tak krátké. Ale o to víc se těšíme na Evropskou výstavu, ECDC výstavu a Klubovou které budou za sebou začátkem června. Vyčleníme pak více času a pořádně si to užijeme.

Kromě návštěvy jsme využili i možnost zúčastnit se dvou mezinárodních výstav v Záhřebu a vyzkoušet štěstí u chorvatských rozhodčích. Alegra se líbila a první den získala titul CAC a den na to Res. CAC :o)

Mezinárodní výstava psů Záhřeb 03.03.2007 >>
Mezinárodní výstava psů Záhřeb 04.03.2007 >>

Do Prahy jsme pak jeli už se třemi pejsky - přidala se k nám na pár měsíců Csilla :o) Více informací o Csille naleznete na jejich stránkách >>


společně na výletě ve Vídní

18.02.2007 | Většina z vás už novinky z mezinárodní výstavy psů v Brně zná, alerozhodlí jsme se je zveřejnit i pro ostatní. Alegra tam získala další titul CAC, CACIB a BOB. Kromě Alegry jsem vystavovala i dva krasné německé krátkosrsté ohaře pana ing. Vlasáka, který byl tak hodný a vzal nás do Brna sebou :o) Z časových důvodů jsme na závěrečky nečekali

Výsledky výstavy zde >>

29.01.2007 | Na mezinárodní výstavě psů v Trenčíně tento víkend Boža získal titul CAC a res.CACIB a Alegra CAC a CACIB a tak se stala i ŠAMPIONKOU SLOVENSKÉ REPUBLIKY !
Máme z toho obrovskou radost :o)

Výsledky výstavy >>

15.01.2007 | Alegra se stala !!! ČESKOU ŠAMPIONKOU !!! když na Národní výstavě psů v Olomouci získala titul CAC, Národní vítěz a BOB.
Byly přihlášeni poze 4 dalmatini, což jsme opravdu nečekali. I když jsme měli špetku naděje, jeli jsme s pocitem. že člověk vlastně nikdy neví . . . znáte to. Štěstí nám přálo a Alegra dostala dárek ke svým druhým narozeninami, které bude slavit v úterý (samozřejmě ne papírovým diplomem Šampiona, ale spoustou psích dárečku, na kterých sponzoři výstavy vůbec nešetřili).

Výsledky výstavy >>

02.01.2007 | V posledním měsící tohoto roku jsme věnovali trochu času na aktualizací stránek Alegry a Božy, kam jsme přidali pár nových fotek (text se připravuje). Aktualizovali jsme i štěňátka s plánovaným vrhem na rok 2007 a máme novou fotogalerii.
Protože klubový zpravodaj ještě nevyšel a je to už více jak rok co mám výsledky připravené, tak jsem se rozhodla je zveřejnit - výsledky a fotky z výstavy ECDC a CACIB Mechelen v Belgii z roku 2005. A máme i pár nových článků v Dalmatian info.