English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

Novinky

NOVINKY - archiv 2008

30.11.2008 | Navštívili jsme Jamese - více >>

29.11.2008 | Dnes ráno se ke mě dostaly výborné zprávy. Majitelé Spookieho a Jamese mi psali, že kluci jsou plnochrupý. Tímto šlapou na paty Meggie, které už všechny zuby vykukují několik dní :o) Máme z toho radost :o)

22.11.2008 | Naše fotografie ze Speciální výstavy Dalmatinů v Praze jsou již online

18.11.2008 | Od včerejška je James v novém domově. Přece jen coursingové setkaní Mirka a Jamese bylo osudové :o) ale Mirek se to pokoušel utajit skoro 2 týdny. Jak se mu bude dařit můžete sledovat na stránkách Nyathi teamu
Mirek a James
Ten osudový okamžik !!! Mirek a James spolu řádí při nedělním coursingu. Mirek je v mých očích velký hrdina, protože má tak obrovskou zásluhu, že tento vrh byl narozen :o), že slova vděku snad ani příbližně nemůžou vyjádřit co to pro mě znamená.

16.11.2008 | Na dnešní Speciální výstavě Dalmatinů v Praze naší pupíci měli krásný úspěch. Fotky níže mluví za vše . . . Moc děkuji Saše Kemenyové, že na výstavu Spookieho přihlásila a krásně prezentovala. Stará se o něj moc dobře a všichni držíme palce aby i nadále rostl do krásného pejska.

Spookie
Spookie - nejlepší štěně celé výstavy - BIS BABY IN SHOW

James
James je bráškovi v patách :o)

Meggie
Meggie si take vedla dobře

a na závěr . . .

Alegra je Top Dalmatin 2007
!!! Alegra je TOP DALMATIN 2007 !!!

Za všechny fotky může Petra od RR Nyathi, která byla zas rychlík :o) a umístila i další fotky z výstavy na její stránky :o) pro vás všechny.

11.11.2008 | Včera nám Jana udělala veeelkou radost, až jsem z toho měla slzy v očích. Tak krásné fotky z coursingu ... No udělejte si obrázek samy :o) Jani, moc děkujeme.

03.11.2008 | V sobotu jsme poprvé zkusili se štěňátky výstavu - tentokrát ve slovenské Nitře :o) a prckové to zvládli skvěle. Výstavní ruch jim přišel jako každenní samozřejmost. Oba dostali od pana rozhodčího známku VN. Jamesovi se výstava natolik líbila, že zazářil i v závěrečných soutěžích, kde se probojoval mezi cca 40 štěňaty na krásné 3.místo. Alegra tentokrát překvapila, i když se ji moc běhat nechtělo - vybojovala CAC a CACIB :o). Komplet výsledky a fotky od Jany. Moc děkujeme.

Neděle pak byla coursingová :o). První fotky Petry od RR Nyathi jsou již online. Vzhledem k počasí tak vyšli opravdu nadherně.

31.10.2008 | Máme pár nových fotek ve fotogalerii >>

19.10.2008 | Několik krásných podzimních fotografii z procházek s pejsky:
- procházka s neteři >>
- pravidelní procházka, Libeň a Troja >>
- sobotní výlet do Voděradských Bučin mýma očima :o) >> a také očima Marka >>

07.10.2008 | Tento pátek a sobotu jsme navštívili Evropskou výstavu psů v Budapešti a také Klubovou výstavu Dalmatinů pořádanou maďarským klubem. I když jsme na základě různých referencí očekávali organizačně naprosto nezvládnutou akci, na konec se mi zdálo, že výstava byla docela prima. Škoda jen počasí v sobotu, protože se klubovka pořádala venku (naštěstí pod stanem). Alegra byla přihlášena pouze na klubovku do třídy otevřené (pozor, CACe ze třídy šampionu nemůžete použit na získání Maďarského šampiona). Bohužel pana rozhodčího neokouzlila natolik aby ji CACe dal, ale i tak se umístila se na krásném 4.místě se známkou výborná :o) Výsledky a fotky z Evropské výstavy v Budapešti >> a Výsledky z Klubové výstavy Dalmatínů >>

06.10.2008 | Nové fotografie v galerii štěňat :o) Více

30.09.2008 | Včera se mi dostala neskutečně skvělá zpráva - Alegry bráška Lacrima Christi Cro A´Porter - Porter tento víkend v rakouském Tullnu u rozhodči a hlavní poradkyně chovu MUDr.Radany Zachové získal titul CACA, CACIB, BOB. V závěrečných soutěžích pak stál na prvním místě v VI.FCI skupině a ve finální soutěži dosáhl na titul nejvyšší - stal se nejlepším psem celé výstavy !!! BIS !!! :o)))) Moc gratulujeme Michaelovy za skvěle odvedenou práci.

Porter
Lacrima Christi Cro A´Porter

28.09.2008 | Minulý víkend jsme se s Alegrou poprvé, i když ne v úplně nejlepší kondici, vypravily po téměř ukončených mateřských povinostech, na dvě mezinárodní výstavy ve slovinském Mariboru a Pohorji. Původně jsem výstavu vůbec neplánovala, ale Lenka ráda přivítala mojí pomoc s vystavováním jejich 13ti jezevčíků a když už jsem na výstavu jela tak jsem si říkala, že by byla škoda to nezkusit. Bohužel nám se s Alegrou šampionát nepodaříl začít - dokonce v sobotu Alegra dostala svoje první VDčko v životě :o( Neděle pak byla lepší - res.CAC a Res.CACIB. Do kompletních výsledků (tentokrát bez fotek) se můžete podívat zde >>

Spookie
Spookie už má nový domov - jeho panička již zaslala první fotky z procházky :o) moc děkujeme

11.09.2008 | Výsledky a fotky z MVP v Mladé Boleslavy Více >>

01.09.2008 | Zítra bude štěňatům 9 týdnů :o) Oba kluci jsou k odběru jen do dobrých rukou - jako plnohodnotní členové rodiny Více >>

26.08.2008 | Aktualizovaná fotogalerie štěňat Více >>

24.08.2008 | Nové fotky štěňátek - 5týdnů postojové >> a z šestého a sedmého týdne >> Za fotky patři Velký dík naší kamarádce Janě

20.08.2008 | Výsledky a fotky dalmatinů z dvoudenní DuoDanube v Bratislavě >>

15.08.2008 | Včera jsme nechali změřit štěňatkům sluch u pana veterináře Hanuše Velebného. Všechna jsou oboustranně plně slyšící (BAER bil.+) :o))))))) Udělalo mi to takovou radost, že si to nedovedete představit (ani sama jsem netušila). Moc děkuji Vladovi za odvezení zpátky domu, našemu veterináři Markovi za vyzvednutí a skvělou asistenci a také obrovský dík týmu z AA Vetu, kteří byly velice příjemní a postarali se o nás a hlavně o štěňátka bezvadně.

MVDr.Marek Kubát s Megie MVDr.Hanuš Velebný
zleva: MVDr.Marek Kubát s Megie a MVDr.Hanuš Velebný

06.08.2008 | Už několik dní máme i oficiální jména štěňat. Kvůli zvědavosti a častým dotazům našich známých jsem se rozhodla je zveřejnit ;o)

pejsek 1 - Closest Fantasy Sunset Dalmatian "Spookie" (Spůki)
pejsek 2 - Catchy Solutions Sunset Dalmatian "James" (Džejms)
fenečka - Creative Images Sunset Dalmatian "Meggie" (Megi)

04.08.2008 | Fotografie štěňátek profíka Aleše (fotí ale lidičky) a pár každodenních :o) Štěňátka už začínají "řádit" :o) Maminka Alegra je k nim velice trpělivá. I přes ostré zoubky pořád kojí. Začína je také vychovávat. Protože štěňatům její mléko pořád chutná a je ho velké množství, tak připravenou stravu berou spíše jako svačinku mezí hraním. Bošu už na ně není zvědavý - ostré zoubky dělají své. Máme ještě radost z toho, že všechna štěňata mají tmavé oči :o)))) Štěňátka jsou již 2x odčervená a za 10dní jsme objednaní na vyšetření sluchu, tak nám všichni držte palečky, abychom měli skvělý výsledek Více >>

26.07.2008 | Nové fotky štěňat ve věku necelých 4týdnů Zde >>

21.07.2008 | V sobotu se konala Národní výstava psů v Mladé Boleslavy, kam jsem se ze zvědavosti jela jen podívat a udělat pár fotek dalmatinů. Nakonec jsem stejně skončila v kruhu, kde jsem známé pomohla předvést fenečku anglického špringer španěla, protože i její maminka měla úspěch a museli spolu bojovat o titul BOB :o)
Výsledky a fotky dalmatinů zde >>
Komplet fotografie ze Světové výstavy jsou konečně online >>


Myth Of Melusine Darrem Canis - CAJC

20.07.2008 | Nové fotky štěňat jsou online. Fotili jsme tento víkend, takže štěňátka jsou na fotkách 18 a 19 dní stará. Všechna už mají otevřená očička - fenečka černé a klucí na 99% hnědý :o)))) Tečky jsou už dost výrazné a už jim rostou i zuby. Zvědavost je pohání na pochodování po ohrádce a Alegra začala pomalinku ohrádku opouštět někdy i na delší dobu. Více >>

18.07.2008 | První fotografie ze Světové výstavy v Stockholmu (na koncí výsledků) Více >>. Další brzy přibudou - prosím o strpení. Tři nové fotografie naše fenečky ;o) Více >>

14.07.2008 | Nové fotky štěňat Více >>

11.07.2008 | Máme zpracované výsledky a fotografie ze Světové Klubové výstavy Dalmatinů a výsledky ze Světové výstavě psů (fotky již brzy). Článek z tohoto výletu ještě přibude :o)) Klikněte na loga, která vás k výsledkům přesměrují. Fotografie jsou tentokrát umístěné externě protože je jich opravdu hodně a hlavně jsou větší :o))) tak vám přeji krásnou podívanou.


09.07.2008 | Máme umístěné první fotografie našich štěňátek :o))), nové fotografie z coursingu od Jany na jejích stránkách a pro milovníky výstav již brzy přibudou výsledky a fotky ze Světové Klubové výstavy Dalmatinů a Světové výstavy psů 2008 Stockholm :o)))

08.07.2008 | Dne 1.7.2008 přišla na tento svět naše LIMITED EDITION štěňátka :o)) Dva pejskové hnědě tečkovaní (450g a 410g) a jedna fenečka černě tečkovaná (420g). Matka i štěňata jsou v naprostem pořádku a těší se ze života. Více >>
(Jinak tento název je výpůjčen (i když je Copyright Reserved ;o))) protože to vypadá , že zrzouni nejen nápomohli realizovat tento vrh, ale dokonce asi Mirek vypravěl příliš nahlas jejich zkušenosti na cestě do Norska, takže Alegra to vzala jako velice dobrý nápad ;o))

27.06.2008 | Další fotky z coursingu: RR Kevin >> a Romanos >> a nové fotky ve fotogalerii - naše i od naší šikovné fotografky Janičky ;o)

23.06.2008 | První fotky z coursingu jsou online :o) Nyathi >> a Sardelka >>

22.06.2008 | O víkendu jsme se po půlroční odmlce znovu diky Petře od ridgebacků Nyathi zůčastnili coursingu pořadaného Českým Klubem RR. Bylo to prima se zas sejít ve stejné sestavě jako v Bratislavě (musím se přiznat, že už mi všichni tak chyběli) a navíc si pejskové pekně zařádili. Bruno, kterého už 10dní hlídame, měl svojí coursingovou premiéru a byl výborný :o)))). A protože jako vždy bylo spoustu fotících lidiček, fotky online určitě brzy budou a vy si pak tento první letní den budete moci představit ;o)

Alegra ale musela zůstat doma. Už je z ní pořádný válec a také už není ochotna tolik skotačit jako před 10ti dny - termín porodu se totiž pomalinku blíží :o))) Fotografie níže znázorňují týdenní rozdíly (a take jednou skupinovou)


22.06.2008 | Přidán nový článek Je Dalmatin to správné plemeno pro mne >>

26.05.2008 | Včera jsme navštívili s Alegrou našeho veterináře Marka, který jí pak vyšetřil ultrazvukem a vyslovil to dlouho očekáváné a potvrzující slovo "je březí" :o)))) a přitom ukazoval na malé kuličky, které se na obrazovce sonografu objevili. Napočítal je celkem 4 a vysvětlil, že je to jen orientační-minimální číslo protože se miminka můžou jestě překrývat nebo schovávat u žeber. Máme radost, že se naše očekávaní pomalinku naplňují a doufáme, že takto na nás bude hvězdička štěstíčka i nadále svítit.

V sobotu jsme se jeli podívat na MVP v Litoměřicích (bez pejsků), abychom mohli držet Ilonce a Gregorovi palečky (dostal res.CACe :o))) a také abychom si zafotili. Potkali jsme tam zase spoustu známých a navíc se vydařilo počasí, což obohatilo zážitek tohoto výletu. Výsledky a fotky puntíků >>

19.05.2008 | Nejen nádherné počasí, ale i naprosto skvělá organizace, vynikající atmosféra na celém výstavišti a samozřejmě i spousta známých a kamarádů, udělal tento prodloužený výstavní víkend v Bratislavě jedním z nezapomenutelných zážitků. Mezinárodní Bratislava rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější výstavy vůbec a tato květnová mě ještě více přesvědčila, že každým rokem nepohybně bude na našem seznamu výstav, které budeme navštěvovat. Celou akci nám vylepšil i úspěch Alegry, která tam splnila podmínky na udělení titulu Slovenský Grand Šampion a domu jsme přivezli i jeden titul res.CAC z Klubové výstavy DKSR a 2xCAC a 2xCACIB z SPRINGDUODANUBE :o) Za všechny fotky Alegry a ostatnich puntiků z SPRINGDUODANUBE moc děkuji Janě (Bohemia Harmony) která je, jak jistě můžete vidět, neuvěřitelně šikovná fotografka ;o)))


Alegra CAC a CACIB u rozhodčího pana Teja Pedro Gonzalese (GUA)


Alegra CAC a CACIB s rozhodčím panem Damirem Skokem (HR)

Výsledky a fotky z výstav:
16.05.2008 - Klubová výstava Bratislava >>
17.05.2008 - Mezinárodní výstava psů Bratislava >>
18.05.2008 - Mezinárodní výstava psů Bratislava >>
(fotky ostatnich puntíků z DUODANUBE časem přidáme)


Ještě taková perlička: v pátek jsme na klubové výstavě jezevčíků s Jeanne D´Arc Kalokagathia Fai "Johankou" získali CAC, KV, BOB a BIS u rozhodčího Vladimíra Piskaye. Děkuji majitelce a chovatelce Lence za důvěru :o)

09.05.2008 | Přidali jsme výsledky z Národní výstavy v Stange >>>, na kterou jsme se jeli podívat, když jsme byly na návštěvě v Norsku.

05.05.2008 | V sekci štěňata jsme otevřeli novou fotogalerii z krytí v Norsku a také jsme umístílí nekolik fotografii Otta. Časem přibude i fotogalerie předků.

30.04.2008 | Alegra je nakrytá :o))) Tento okamžik jsme čekali opravdu dlouho a proto máme obrovskou radost, že vše dopadlo dobře a to nejen díky Alegře, ale i díky skvělým lidem, kteří pochodují tímto světem. Jsou skoro jako andělé a dělají dobré skutky. Tímto děkuji zejména Janě od chlupáčů (Bohemia Harmony), která je jednou z nich :o) a která de ujala záchranné akce když mi můj kamarád Vlado musel bohužel oznámit, že mu šéf dovolenu nedá a tedy dlouho plánovaný výlet do Norska se mnou nemůže absolvovat. Poslala mi pár SMSek (které mimochodem ještě mám schované ve svém mobilu) a ty mi dodali sílu, že se přece najde lepší způsob, než na krytí do Norska jet vlakem. A v tu chvíli se objevil druhý takový anděl - Mirek od ridgebacku Nyathi, který ochotně souhlasil, že těch 3200km nejen odřídí, ale celou cestu i zorganizuje. Aby toho nebylo málo, tak Alegra načasovala krytí přesně tak, že Mirek musel navíc obětovat ještě dvě Klubové výstavy RR v Německu, na které měli přihlášené svoje pejsky a na kterou pak musela jeho manželka Petra jet sama (mimochodem Petra tam měla velký úspěch). Naší akce se zúčastnil i Honza (restaurace Zadní vrátka), který nám bez problému půjčil svoje služební auto :o))), Marianek s Žanetkou kteři hlídají už 10dní Bošuho hlásí, že je Bošu je s Brunem štastný a navíc se nechává rozmazlovat. Dále je to náš veterinář Marek (veterinární klinika Well-Vet), který byl také velice pohotový a pomohl nám získat všechna vyšetření včas, abychom na území Švédska vůbec mohli vkročit. Nesmím zapomenout na majítelé Otta, Perovi a Bjorg, kteří byly velice přátelští a pohostinní a těch pár dnů co jsme u nich pobyly, v nás zanechal nezapomenutelný zážitek. Všem moc děkuji.

18.04.2008 | Hned několik skvělých novinek se událo za posledních pár dnů. Začneme pěkně od začátku a to Národní výstavou psů v Ostravě, kde poprvé soutěžil Bošuho bráška Denis. Panička Marcela s Denískem vše zvládli na jedničku a rozhodčí jim dala známku výbornou a titul Res.CAC. Moc jim gratulujeme a děkujeme, že přijeli a my jsme ho mohli po dlouhatánské době vidět :o)))


Denísek s paničkou

My jsme si v Ostravě zasoutěžili s Alegrou, která ve třídě vítězek získala CAC, Národní Vítěz, BOB a 3.BIG a tím nám trochu ztížila cestu vlakem se dvěma velkými poháry ;o), ale to nám po takové euforii vůbec nevadilo, protože Alegra se tímto navíc stala i ČESKÝ GRAND ŠAMPION a je prvním dalmatinem vůbec, který se tímto titulem pyšní :o)))).
Výsledky a fotky z výstavy zde >>


Alegra - 3.BIG

A pak je tu další skvělá novinka - Alegra začala hárat :o))) a během několika dní pojedeme za Ottem do Norska na krytí. Tak nám držte palečky , aby vše dopadlo tak, jak jsme naplánovali ;o)

25.03.2008 | Pražská mezinárodní výstava psů v naší dušičce zanechá vždy smíšené pocity. Mám ji ráda, protože je velice blízko našeho domova, protože je velká a protože každým rokem je organizace lepší a lepší. Už dvakrát se na ní dalo nominovat na prestižní výstavu Crufts. Závěrečné soutěže mají opravdu krásné. Nezjistila jsem ale proč není v mém srdcí tou nejlepší - vždy před uzávěrkou váham zda přihlásit nebo ne. Asi si ji více užiju jen jako dívák. Třeba se to časem změní ;o). Alegra se krásně prezentovala, díky tomu, že jsme meli výjmečně velký kruh. Ve třídě šampionu získala V2, Res.CAC a Res.CACIB :o))) . Výsledky a fotky zde >>

09.03.2008 | Máme další výstavu za sebou ;o). Tentokrát jsme poprvé jeli s Alegrou vyzkoušet jak to chodí v Rakousku a zavítali jsme do docela vzdáleného Graze. I když cesta byla velice náročná, nakonec se přece vyplatila. Alegra tam získala CAC, CACIB, BOB a BIG . Moc děkujeme Petře od "zrzounu" :o)))) Nyathi za fotky, Markétě za spolujízdu, trpělivost a hlavně bezpečně zvládnoutou cestu, a mladým slečnám Nikolce a Alici za společnost. Výsledky z výstavy zde >>


Alegra - BIG

03.01.2008 | V sobotu se konala Klubová výstava DK v Českých Budějovicích. Předpověď počasí mě od této akce naprosto odrazovala, ale na poslední chvílí přijel náš zahránce - kamarád Vlado s vlčákem Bojarem, kteří si chtěli udělat výlet ;o), což nám udělalo radost, protože "ten úžasný" obrázek cestováním vlakem se v tomto okamžiku rozplynul. A ještě třešníčka na dortu - když jsem kolem 22:00 večer dostala sms od Jany (Bohemia Harmony), že se k nám přidá :o))) Byla to skvělá výprava - děkuji za bezva společnost ;o)
Dalmatiny posuzoval pan Tibor Havelka ze Slovenska a překvapil nás když posoudil 20 psů před dalmatiny takovou rychlostí, že jsme Bošuho nástup úplně prošvihly :o((( (jen abyste věděli "můžou za to" náš veterinář Marek a Míša, kterým jsme v jiné hale drželi palečky a obdivovali jejch nový přírůstek). S Alegrou jsme to pak tak tak zvládli a v celém tom stresu přece jen šikulka nic nepokazila a získala v nejobsazenější třídě (vítězů) další titul CAC ;o)
Celkové výsledky z výstavy i s fotkami zde >>

26.02.2008 | Umístili jsme nové fotky Alegry a Boži z výstavy v Brně ve fotogalerii . Autorem je Jana od beardetek ;o) Moooc děkujeme.

24.02.2008 | Přidané výsledky a fotky z výstavy v Brně. Více >>

12.02.2008 | Naše stránky odedneška najdete na nové adrese a také v novém kabátě :o) Ještě nejsou úplně dodělané, ale časem to napravíme. Velký dík patři Markovi za neocenitelné rady a obrovskou pomoc při jejich tvorbě ;o)