English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

Novinky

NOVINKY - archiv 2009


17.12.2009 | Alegra je úspěšně nakryta :o) Jak jsem již psala, rozhárala se koncem listopadu, ale vůbec jsem nevěděla zda nakrýt či ne. Především šlo o finance a rodinné problémy, které se řešily už posledních několik měsíců. Navíc můj předem domluvený super spolehlivý dvojí odvoz najednou odpadl a tak se vše zkomplikovalo. Držela mě jen myšlenka na 4 zamluvená štěňata z tohoto spojení (což nikdy není na 100% jisté, ale i tak mě lákalo to risknout) a pocit, že bych štěňátka opravdu teď chtěla.
Ke konečnému rozhodnutí napomohla podpora Ondreje :o) a tak jsem zamluvila termín na kontrolu u veterináře a první odběr krve na progesteron.
Dva dny poté, co Alegra začala hárat, mi volala Eva Lišková, že její Kamila také hárá a jak tedy vypadá moje rozhodnutí krýt Alegru či ne. Sama si nebyla jistá, zda krýt Kamilu či její dcerku Roxanu a tak si nechala pár dní na rozmyšlenou. Krytí obou holek by dle předchozích zkušeností vycházelo přibližně na stejný den, ale to jsme se nemohly 100% spolehnout. Každopádně to bylo více než lákavé - vydat se na cestu společně a tak i Eva vyslovila konečné rozhodnutí :o)
Samozřejmě se objevilo i několik komplikací, ale ty k životu patří a pro nás je důležité, že jsme je zvládly. Nakonec byla cesta opravdu skvělá. Krytí obou proběhlo snad do minuty a s Evou jsme se seznámily s velice sympatickým manželským párem ( ch. st. Minali) a obě jsme byly více jak spokojené s výběrem ženicha pro naše princezny :o)
Ubytování bylo nádherné - s pohledem na moře, u přístavu na plachetnice. Venčení na nekonečné písečné pláži. Prostě taková malá předvánoční dovolená. I holkám se výlet opravdu líbil - navzdory dlouhé cestě si to užily jak společně, tak i s klukama :o)
K uskutečnění této cesty přispěli i další lidé kterým bych tímto chtěla poděkovat. Ondrejovi za podporu, Helle Hoie - spolumajitelce obou psů, která s námi celou dobu komunikovala a vše zařídila, Sorenovi, který s Vicem 2x přijel trajektem a tím nám ušetřil cestu; manželům Laurensovým, u kterých jsme strávily jeden překrásný večer plný klubových zpravodajů, povídaní o dalmatinech s výbornou večeří :o). Nakonec bych také poděkovala Evě za super společnost a neobvyklý nápad toto krytí uskutečnit společně :o)))
. . . teď akorát budeme čekat, aby nám holky zabřezly, tak nám držte palečky . . .

10.12.2009 | Spookie se Sašou sbírají další tituly - tentokrát na Slovensku v Nitře - 2xCAC, 2xCACIB a 1xBOB (rozhodčí Věra Dvořáková a MVDr.František Šimek) a má už skoro splněno na Interšampióna - jen počkat na nutný rok a získat posledního CACIBa k tomu potřebného. Je to opravdu skvělé zakončení výstavní sezóny. Děkují Sašo, že vkládáš tolik enegrie na Spookieho prezentací a jsem moc ráda, že vás oba to baví ;o)
Alegra nám už hárá a zítra/pozítří jedeme do Danská na krytí tak nám držte palečky :o)))

22.11.2009 | Dvě mezinárodní výstavy Cluj Napoca (RO) a pro Spookieho 2xCAC, 2xCACIB a 2xBOB pro rozhodčí Petra Muntean (RO) a Antonio di Lorenzo (I) a tím se stal čekatelem na Mezinárodního šampióna. Super Sašo !!! Jste skvělí.
Včera jsme byly na coursingu - pár fotek od Marka (Bunny M :o)) >>
Aktualizovali jsme naši Fotogalerii >>
a konečně zpracovali něco málo fotek z Memoriálu Ing.Findejse >>
a výsledky z Mezinárodní výstavy v Praze vč.fotek >>

08.11.2009 | Nakupilo se nám spousta nových zpráv. Některé jsou smutné a některé veselé. Bohužel ty smutné patří také k životu, proto začnu nejdříve s ní - tatínek naších štěňat, Otto, minulý týden odešel do psího nebíčka :o( Jak to tak u Dalmatinů býva - jsou fit až do poslední chvíle a pak najednou už s námi nejsou :o( Opouští nás a odchází za svými kamarády běhat po nebeských loukách za duhovým mostem. I když naša setkání byla vždy opravdu kraťoučká, Otto zanechal ve mně hlubokou stopu výjmečného psa . . . a proto na něj nikdy nezapomenu . . .Tak jak nám pejskove odchází a je nám z toho smutno, tak se tak i rodí nový a dělají nám radost - tentokrát v chs Nyathi >> Petry a Mirka se narodila ridgebackčí štěňátka a Jamesík dělá zase psí kusy - je z něj normální psí chůva :o). Více takto roztomilých fotek najdete na jejích stránkách.Spookie se Sašou to docela roztočili a přináší nám další neuvěřitelné výstavní úspěchy. Během dvou výstavních týdnů Spookie získal 2xCAC a 2xRes.CACIB na dvou mezinárodních výstavách v ČR. Dneškem k ním přidal další CAC a navíc vybojoval a korunoval titulem
!!! Klubový vítěz 2009 !!!
Tím si daleko zakročil na ceste k Českému a Klubovému Šampionátu. Obrovské gratulace ke krásným výsledkům a na další držíme palečky :o) Nesmím zapomenout ještě, že Spookie v sobotu také prošel bonitaci a je chovným psem :o)


Spookie V1, CAC, Klubový vítěz 2009 a rozhodčí Ivana Bakal (HR)

19.10.2009 | Aktualizovali jsme (konečně) Náš kalendář psích akcí >> a v budoucnu se pravidelně bude aktualizovat, takže můžete sledovat jaké výstavy plánujeme a které jsme už hlásili a také jiné psí aktivity. Akce co už máme za sebou jsou doplněné o výsledky ;o) Ikonku - odkaz na kalendář najdete vždy v levém menu.

A o víkendu se zas vystavovalo . . .
CAC Brno - Meggie, V1, CAC a tím zdolala první schůdek k Českému Šampiónovi. Sice je ze sourozenců první, ale jěště nestačí jejímu bráškovi Spookiemu, který se přímo šplhá vzhůru neuvěřitelnou rychlostí až nestačíme sledovat . . .
2xCACIB Lausanne (CH) - Spookie, 2xCAJC, 2xJunior BOB, Kvalifikace na Crufts !!!
Velké gratulace Saše a Spookáčovi :o)


Meggie - V1, CAC

Více fotek z Brna u Lídy, chs.Royal Stuart >>

10.10.2009 | Světová výstava psů tentokrát v Bratislavě :o) ve čtyřech dnech a více jak 21.000 přihlášených psů cimž se stala rekordní v historii kynologie. Dalmatinům patříl pátek s 155 příhlášenými jedinci ze všech koutu Evropy a také z Ruska. Organizační tým to zvladal i přes původní obavy, nadmíru dobře. Jediná věc kterou bych vytkla jsou obdélnikově tvarované kruhy s ohraničením volného místa jen z jedné delší strany, která byla hlavní tepnou pro návštěvniky (týkalo se to pouze kruhu dalmatinů). Tím nám pořadatel apsolutně znemožnil pozorovat v klidu dění v kruhu a udělat pár pěkných fotek po dobu posuzování.  Jde ale spíše o smůlu takže když toto přehlédneme, celkově byla výstava velice povedená s velice příjemnou atmosférou, což je nesmírně důležité pro akci tohoto typu. Naším "dětem" se dařilo dobře i přesto, že rozhodčí pán Kari Järvinen z Finska byl velice přísný. Oba, James a Spookie, se prezentovali v opravdu nabíté třídě s velice kvalitnímy psy. Jamesík se svojí usměvavou povahou okouzlil rozhodčího, ale bohužel mu to nestačilo na výbornou známku. Snad příště ;o) Spookie ale přímo exceloval. Srdce mi bušilo ve finále jak se rozhodčí rozlučoval po jednom a Spookie pořád zustával v kruhu. Nebylo to vůbec lehke což svědčí i několik prezentací v pohybu a postojí. A nakonec se to povedlo - neuvěřitelné čtvrté místo !!!! To nam udělali se Sašou opravdu velkou radost a fakt mooooc gratulujeme. Dnes Spookie v soutěží pokračoval na slovenské klubové výstavě (i když jsme to neviděli) a obdržel známku výborný od rozhodčího Tomase Jakkela (H).

Komplet výsledky a fotky ze Světové výstavy psů 2009 >>

05.10.2009 | Bundessieger Tulln 2009 - Spookie poprvé v mezitřídě a ziskáva svůj první titul CAC pro rozhodčího Fertig Josefa z Německa (dlouholetý poradce chovu pro německý dalmatin klub DDC). A tímto nakročil k prvnímu dospělému šampionátu. Moc oboum gratulujeme !!!

Přidali jsme překlad Zápisu ze VII. schůze ECDC 2005 >>
Zápis ze 6. zasedání Evropské korporace Dalmatin klubů (ECDC) 2003 >>

29.09.2009 | Tuto nedělí se konal Memoriál Ing.Jana Findejse pořádaný DKČR. I když sama jsem neměla hlášené pejsky, udělali jsme výlet držet palečky Spookiemu. Protože jsme na výstavu dojeli o hodinu dříve tak jsme měli čas psiska vypustit na přilehlou louku kde se pořádně výbehali a stihli se spřátelit s ostatními puntíky. Jeslti někdo bude mít pár fotek z této puntikované louky, tak ať dá vědět - rádi si zavzpomínáme :o). Pak následovala výstava kterou posuzovala rozhodčí a dlouholetá chovatelká Dalmatinů paní Pia Pedercini z Itálie. Spookie se jí velice líbil a udělila mu titul Vítěz mladých Memoriálu Ing.Jana Findejse 2009 :o)) !!!

O den dříve jsme udělali krátky výlet v Krčském lese s Janou a Tomášem. Jana samozřejmě nemohla nechat svůj foťák doma tak z toho vzniklo hned několik skvělých fotek které jsme doplnili do naši fotogalerie. Jani moc děkujeme, jak za fotky tak i za prima procházku :o)

Odedneška jsou online i Jany fotky z grilovací párty >>

A nakonec:James a Spookie mají svojí vlastní prezentaci na naších stránkách (pod sekci Sunset Dalmatini, C vrh Sunset Dalmatian :o))


Spookie - CAJC, Vítěz mladých Memoriálu Ing.Jana Findejse 2009

24.09.2009 | Otto (Spotnik´s Quick Quackery) - otec naších štěňátek oslavil tento měsíc své 12 narozeniny :o) Posílame gratulace do Norska a přáničko dobrého zdraví do dalších let.

22.09.2009 | 20 09 2009 tento datum inspiroval Petru a Mirka a udělali party - rozloučení s létem :o))) Bylo to moc prima - viděli jsme po delší době Jamese, potkali super lidičky, bylo spousta ridgebacků, 3dalmatiny a 2 bearded collie. Pěkná procházka Podolím, super chutná grilovačka a bezva atmosféra. Bohužel jsem udělala jen pár fotek ale zato Jana jich bude mít spousty :o) Zatím se můžete podívat na pár nových fotek Jamesíka které přidala Petra do jejich alba den před setkáním :o)

Rozdávali se piškoty . . .

28.08.2009 | Jamesík s Petrou se špičkově předvedli na Middle East European Winner v Rakouskem Welsu, ve třídě mladých :o) a odnáší si skvělé ocennění a V2 pro polského rozhodčího Andrzeje Brabletz. Moc gratulujeme.

21.08.2009 | Světová asociace pro dalmatiny - WAFDAL 2009, 14-16.08.2009, Oslo, Norsko.
Měla jsem to štěstí se i tento rok zůčastnit této velké dalmatíni akce a jako vždy získat spoustu nových informací :o) Doufám, že v nejbližší době je i pro vás zpracují ;o) a zatím se můžete podívat na výsledky a fotky z výstav. Chtěla bych poděkovat Dalmatin Klubu ČR, že mi umožnil se zůčastnit konference WAFDAL 2009, především předsedkyni klubu Mgr.Dagmar Coubalovi.

Výsledky a fotky z WAFDAL 2009 Club Show - 15.08.2009 >>
Výsledky a fotky z CACIB Oslo - 16.08.2009 >>

Ještě pár vysvětlení k výsledkům z výstavy: V = všichni psi který obdrželi 1st price = první cenu, VD jsou označení všichni psi kteří obdrželi 2nd price = druhá cena. Dle toho jak mi vysvětlili, tak druhá cena je něco mezí VD a V. CK neboli Certificate Quality = Kvalita na certifikát, se doděluje psům kteří jsou opravdu výjmečné kvality a tedy mají možnost se v budoucnu stát šampioni. HP neboli Honour Price = Čestná cena, pro kvalitní jedince kteří ještě nedosahují na CK (je potřeba aby se ještě vyvinuli nebo zrovna nejsou v kondici, ale mají ten potenciál). 1-4BD (Best Dog) = 1-4 místo nejlepší pes. 1-4BB (Best Bitch) = 1-4místo nejlepší fena. Občas se uděluje i páte místo když jedinec je opravdu kvalitní. Na konci je vždy pravidlem vybírat nejlepší 4 v pořadi každého pohlaví. Nastupují všichni psi ze třídy kteří byly v pořadí a mají CK takže se jich může sejít i 16. CERT = obdoba našého CACe. Zadáva se jen jeden každému pohlaví - pes a fena. O certifikát soutěží všichni kteří nejsou šampioní Norska tzn. ze tř.mladých, mezitřídy, otevřené a šampionů !!! CACIB se zadává dle řádu FCI který platí i u nás.

04.08.2009 | Minulý týden byl ve znamení Spookieho :o) Ten se Sašou absolvoval odběr krve na zjištění genu pro citrónové zbarvení teček. A pak se Sašou odjeli na záchranářské soustředění kde se Spookáč naučil spoustu nových věcí. Je hrrr do práce až tak, že žárlil na svojí kamarádku Bjondu. To jak byl šikovný se můžete vidět na fotkách >> které nám zaslala Saša - moc za ně děkujeme, především šikovné fotografce. V pondělí, kdy už byli zpět doma, na ně čekalo potvrzení z Laboklinu, že je Spookie genotyp EE :o))) a tedy nenese gen na žluté (citronové) zbarvení teček :o))) Také na něj čekaly dva diplomy a to znamená,že už je oficiálně Český Junior Šampion a Junior Šampion Dalmatin Klubu ČR !!! Sašo, jste se Spookiem opravdu skvělý tým :o)) oboum moooc gratulujeme !!!


Spookie překonáva netradiční překážku. Fotky >>

02.08.2009 | Přeložili jsme nový článek - Epilepsie u Dalmatinů. Poprvé jsem se více o Epilepsii a některých liniich dalmatinů které tuto nemoc nesou, dozvěděla když jsem navštívila Evropskou výstavu psů ve Finsku. Další informace se ke mně dostali až o rok později na Evropské výstavě psů v Záhřebu kde na kongresu ECDC byl představen nový projekt EPIDAL. Ten ve spoluprácí s finskými vědci pracuje na odhalení genu u dalmatinů který tuto nemoc nese. V posledních několika měsících jsem potkala několik zahraničních chovatelů kteří přímo epilepsii ve svém chovu měli. Nešetřila jsem dotazy další zahraniční chovatelé které znám a byla jsem docela překvapená odpovědí. Samozřejmě procento celkové populace nebude tak vysoké protože dalmatin nepatří mezí plemena u kterého je tato nemoc rozsáhlá. Každopádně bychom si ale měli dávat pozor abychom jí nerozšířili ještě více. Proto tyto informace přikládám.

28.07.2009 | Letos jsme se zůčastnili druhého ročníku prestižních 4 letních nočních výstav psů ve Splitu. Kromě toho, že Alegra potřebovala ještě jednoho CACe na dokončení šampionátu, nás na tuto výstavu přílákala i vysoká úrověň organizace, hodně zahraničních rozhodčích a vystavovatelů s velice kvalitními zvířaty. Milé nás překvapilo, že v katalogu jsme našli nejen jména vystavovatelů sousedicích zemí ale i vystavovatelé z dalekého Irska, Norska, Švédska, Finska a Ruska. Bylo také hodně českých a slovenských vystavovatelů. Nechyběli ani profesionální handleři které můžete potkat jen na těch největších výstavách. Celkově to byla moc povedená akce a atmosféra byla více nez příjemná. Zvlášť jěště když jste součastí skvělé partičky lidí od ridgebacků s kterými jsme bydleli a strávili veškerý čas na výstavě tím, že nám rádi poskytlí své zázemí :o) Bylo také prima, že po delší době jsme se zas potkali s Jamesem a ten si s Meggie pěkně zařádili :o)
Každý den výstavy pro nás přinesl nové zkušenosti. Výsledky se střídali stejně jako přístup rozhodčího k vystavovatelům, způsobu posuzování a samozřejmě i vkusu. U dalmatinů byly přihlášený velice pěkní jedinci a někdy to opravdu bylo těžké rozhodování. První den rozhodčí z Finska byla velice, možná až příliš přísná a zadala velký počet Velmí dobrých známek. Bohužel Alegra a James se zařadili mezí ty méně úspěšný a tak odcházíme s jěště větším napětím zda šampionát vůbec doděláme. Druhý den, Jamesík ziskáva od španělského rozhodčího VD ale Alegra se moc líbila a má CAC, CACIB, BOB a pozdějí i Res.BIG. Také v soutěží národních plemen ziskáva BIS Native Breeds od Petru Munteana z Rumunska. Mně samozřejmě spadl kámen ze srdce hned co vyhrála třídu protože se tímto stala !!! Šampionkou Chorvatska !!! a v tu chvíli mise byla splněna a vše ostatní je jen třešnička na dortu :o).


Alegra - CAC, CACIB, BOB, res.BIG

Proto další den už proběhl v klidu - James bohužel zas VD a Alegra res.CAC. Tak jsme si říkali, že nějak nám Jamesík zatím dopadl nejhůř z celé výpravy a pak to vypadalo, že nás asi slyšel, protože v neděli opravdu korunoval celý výlet s PRM (CAJC), Junior BOB a res.BIS Junior z více jak 70ti psů kteří do této soutěže nastoupili. Petra ho vedla opravdu profesionálně a rozhodčí Andrzej Kazmierski z Polska, který tuto soutěž posuzoval, si nemohl ponechat poznámku, že pohyb byl neuvěřitelný až zastavoval dech. Stoji jěště za zmínku, že nedělní posuzování proběhlo v duchu Anglických výstav - posudky se nepsali, jen se určovalo pořadí. Důvodem bylo vyhlášení národního smutku kvůli vlakovému neštěstí které se událo pár dní předtím, a tedy všechny akce museli zkončít do půlnoci. Závěrečný program ale teprve v tuto dobu měl začít, takže si dovedete představit jak to vše probíhalo rychle - čas na upravování postoje v podstatě neexistoval - tak jak jste zastavili tak jste stáli. Jedenáct dalmatinů bylo posouzeno během 2minuty! Byla cítit špetka nervozity ze strany vystavovatelů protože na takový druh posuzování jsme nebyly zvykli. Kazdopadně byla to pro nás obrovská zkušenost a jsem ráda, že jsem ji mohla s Alegrou vyzkoušet. Ty se naopak ten fofr moc líbil a předvedla se opravdu výborně a od rozhodčího z Ruska má CAC a pak i Res.CACIB. Všechno toto by se ale nekonalo kdyby nebylo Marka a jeho ochoty jet s námi za co mu moc děkujeme.
Do komplet výsledků z výstav můžete nahlédnout níže
Národní výstava psů Split 23.07.2009 >>
Mezinárodní výstava psů Split 24.07.2009 >>
Národní výstava psů Split 25.07.2009 >>
Mezinárodní výstava psů Split 26.07.2009 >>

19.07.2009 | Výsledky a fotky z Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavy >>

10.07.2009 | Naše štěňata oslavila první narozeniny (to utíka až se mi nechce veřit) a kromě oslavy a pár prominutí štěněcích kousku :o) na nás zazvonili i chovatelské povinosti - včera jsme se Sašou vypravili na vyšetření kyčlí a loktů Spookieho. Pán MVDr.Duchek Spookiého ohodnotil se super výsledkem DKK 0/0 a DLK 0/0 . Oběma nám spadnul kámen ze srdce a byly jsme opravdu šťastné, že i toto se povedlo. Pro Sašu to mělo i jiný význam - Spookie bude pracovně vedený pes a tedy bude vystavován vysoké zátěží - proto je zdraví tady na prvním místě :o) Moc děkujeme za profesionální přístup a bezvadnou péči po celou dobu vyšetřeni teamu z Vetcentra Stodůlky. Již brzi by měli následovat Meggie a James, tak jsme teď i na ně zvědaví. Držte nám palečky.

02.07.2009 | Aktualizovali jsme stránku štěňátek a doplnili o vrhy naších známých ;o)

28.06.2009 | Na výstavu psů Intercanis do Brna jezdím ráda - buď vystavovat nebo se jen podívat. Tentokrát mě zlákal fakt, že bude Dalmatiny posuzovat mezinárodní rozhodčí a chovatel basetů pan José Homem de Mello z Portugalska. Slyšela jsem o něm od zkušených chovatelů, že opravdu rozumí stavbě těla. S nadšením jsem přihlásila Alegru i Meggie. Saša přihlásila Spookieho a byli tam i naši kamarádi Ilonka s tatínkem a svými Labradory. Skvělá partička a prima ztrávený den, který byl ještě více radostnější , protože všichni uvedení zúčastnění měli velký úspěch. Ginger s Ilonkou měla premiéru ve třídě štěňat kde jako nejmladší - 4měs. měla ukázkové předvedení a získala své úplně první ocenění VN . . . že by budoucí hvězda :o) . . . Gregor v našlapané otevřené třídě 12ti psů vybojoval Res.CACe :o) a jeho sestra dostala výbornou !!! Moc všem gratulujeme.
A na konec ocenění našich pejsků:
Alegra - tř.šampiónů CAC, CACIB, BOB a 3.BIG !!!
Meggie - tř.mladých CAJC !!!
Spookie - tř.mladých CAJC, Junior BOB, Junior BIG a Junior 3.BIS !!!
Nestačila jsem fotografovat Dalmatiny, ale Ondrej byl pohotový a celé vítězství pro nás zdokumentoval :o)


Spookie při posuzování

Alegra BOB a rozhodčí José Homem de Mello (P)

Moc děkují Ilonce za pomoc při předvedení Meggie když jsme beželi o BOBa

Spookie Junior 3.BIS, rozhodčí Olga Dolejšová

Alegra 3.BIG

21.06.2009 | Jsme zpátky z kraťoučké dovolené v mé rodné zemi :O) Bylo to moc prima a Alegra a Meggie si to s námi pěkně užili. Vzít s sebou tři pejsky by bylo asi moc, tak se Bošu musel spokojit s výlety s boxeří kamarádkou Bunny tady v Čechách. Vypadá to ale, že nijak nesmutnil a že se mu to moooc líbilo, protože pěkně přibral. Moc děkuji Markovi za ochotu ho hlídat, a že se o něj moc dobře staral ;o)
I když jsem původně uvažovala holky příhlásit na některou z výstav v Srbsku a Černé Hoře, tak jsem svoje nadšení udržela na uzdě a těch 10 volných dní věnovala aktivnímu odpočinku. Radost nám ale udělal na dálku Spookie který opět bodoval na výstavě v Klatovech, kde získal další titul CAJC, Junior BOB, BOB a 3.Junior BIG !!!. Spookie tímto splnil podmínky pro udělení titulu JUNIOR ŠAMPION ČR :o)))) Oběma posílám obrovské gratulace . . .


Alegra a Meggie si užívají moře :o)

08.06.2009 | Spookie s paníčkou strávil dva krásné dny na Slovensku a odnesl si domu také krásné tituly. Na CAC Senec získal od pana Vladimíra Piskaye CAJC, BOB a BIG !!! Moc se mu na výstavě líbilo a hlavně si pořádně zařádil se slečnou Aidou. Obrovská gratulace patři Saše a také poděkování panu Zdeňkovi od Aidy za pomoc s předvedením a "vyběhání" BOBa ;o)
Den na to v Nitře na CACIB výstavě Spookie od portugalského rozhodčího ziskáva CAJC a Slovakia Grand Prix Junior Winner 2009 !!! a byl vybrán do užšího výberů třech pejsků o nejlepšího mladého výstavy . . . co ještě dodat - jste opravdu skvělí . . . Moooc gratulujeme.


Spookie - photo © Aida

Minulý týden se Spookie také zůčastnil zachranářského soustředění a pilně se učí na složení zachranářských zkoušek a další práci při vyhledávání pohrešovaných osob. Jsme na něj zvědaví a moc mu držíme palečky ;o)

Podívejte se na novou Spookieho fotogalerii >> v jeho necelých 11 měsíců kterou jsme nafotili na výstavách v Litoměřicích.

S Alegrou jsme se včera vydali do Polska bojovat o další titul k ziskání šampionátu. I když bohužel ne zrovna v nejlepší výstavní kondici Alegra ziskáva CWC a dokonce i BOB :o)))


Alegra - CWC a BOB

Už máme zpracované výsledky a fotky ze Speciální výstavy dalmatinů >>
a fotky z Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích >>

31.05.2009 | Speciální výstava Dalmatinů v Litoměřicích:
Alegra - tř.vítězů CAC, Vítěz Speciální výstavy 2009 a BOB !!!
Meggie - tř.mladých V3
Spookie - tř.mladých CAJC
Výsledky a fotky již brzí . . .

Alegra - CAC, VSV a BOB

21.05.2009 | Tento víkend jsme jeli na výstavu do Budapeště vystavovat Alegru. Byla to naše první mezinárodní výstava v Maďarsku a tak jsme celkově byli zvědavi na organizaci, atmosféru a kvalitu příhlášených psů. Maďaři velice milé překvapili. Krom posunuté ranní příjemky o půl hodiny neměli žádný jiný zádrhel. Vše měli perfektně zorganizované a celková atmosféra byla vynikající. Krásné slunečné počasí, velké prostorné kruhy na travnaté ploše a pro vystavovatele připravený velký stan který nabízel příjemné posezení a úník od poledního slunička. První den dalmatiny posuzoval Maďarský rozhodčí který podle toho co vybíral u předchozích plemen před dalmatiny, moc nenadhnul, tak jsem do kruhu nastupovala značne nervozní s pocitem jen nedostat VD. Rozhodčí preferoval drobnější psy a naštěstí Alegra získává Res.CAC, i když rozhodčí komentuje výsledek, že je příliš pro něj mohutná . . . a mně se ulevilo, že alespoň ten titul . . . Po ukončení posuzování jsme se jeli podívat do města :o) Budapešť je opravdu krásná >>.
V neděli dalmatiny posuzoval americký rozhodčí a to bylo něco. Ten postoj a způsob jak posuzuje nás uchvátlil natolik, že jsme od něj nemohli odtrhnout oči i dlouho poté co dalmatini byly posouzení. Nejenom jak každého psa pečlivě prohlednul, ale i přístupu k vystavovatelům a psům. Na psi se díval ze strany, ze předu a ze zadu jak v statice (což hodně rozhodčí podceňuje), tak i v pohybu (proto se běhalo nekolikrát jak do kolečka tak tam a zpět, jak při posuzování jednotlivých psů tak i pro pořadí). Měl opravdu vysokou úroveň. Srdičko nám pak zahřálo, že se mu Alegra opravdu líbila a udělil jí CAC, CACIB, BOB a res.BIG ale i kdyby tak nebylo, stejně domu odcházíme s neuvěřitelnými dojmy.

Mezinárodní výstavy psů Budapest 16.05.2009 >>
Mezinárodní výstavy psů Budapest 17.05.2009 >>


Alegra res.BIG

02.05.2009 | Máme výsledky a fotky dalmatinů z Mezinárodní výstavy psů v Praze >>. Jamesík s paničkama na výstavu nedorazil a tak se Spookie vystavoval ve třídě mladých sám. Moc se pani rozhodčí nelíbil a tak si odnesli se Sašou domu VD. Nic neměni ale na tom, že výstava byla pěkná ;o) a celkově jsme si to užili :o)


Meggie a Spookie řádějí po výstavě :o)))

27.04.2009 | Máme několik novinek a aktualizací - neuvěřitelně to utíká a nechce se mi věřit, že to je už měsíc co jsem naposled aktualizovala novinky tak se všem omlouvám a hned to napravují a píšu to pěkně po pořadí:

První dubnovou neděli jsem se jela s kamarádkou Ilonkou podívat na její 5ti týdení štěňátka a udělat pár fotek. Mrňata byly pěkne kouličky a tááák roztomily - můžete je vidět ve fotogalerii "Ginger" vrh Daysi Art >> Všechna štěňátka již mají své domovy.

Do novinek jsme zařadili nově Google Kalendář kde můžete sledovat naše psí akce ;o) a aktualizovali jsme plánovaný vrh :o)))

Velikonoce (katolický) jsme si strávili na čtyřdenním výletě (vč.cesty) do mého rodného města Bělehradu za naši rodinkou. Fotografie najdete v galerii ze sobotní procházky a pár fotek z cesty >>

S laskavým svolením autora jsem přeložila další článek který obsahuje některé zajímavé informace, poznatky a názory autora u problematiky měření sluchu a jaký to ma vliv na chov - Některé argumenty ohledně BAER-testů. Mají být jednostranně slyšící jedinci využití v chovu? od Helle Hoie.

Nesmím zapomenout jěště poděkovat Markovy který se ted stará o Bošuho dokud Meggie hárá. Moc děkují a vydrž jěště pár dní a pak zase budem moci podniknout společné venčení ;o).

A pak ta nejčerstvější zpráva je, že naším štěňatům za pár dní bude 10měsíců a kluci nastartovali soutěžení ve třídě mladých. Premiéru měli tuto sobotu a samozřejmě jsem nemohla tam chybět. James, i když s Petrou tvořili perfektní a zkušenou dvojicí neoslnili rozhodčí natolik a domu si odnáší známku VD. Spookie se ale líbil o mnohém víc - V1, CAJC, Junior BOB, BOB a res.BIG !!! Saše moc gratulujeme - zvládla skvělé prezentaci v záverečkách !!! Lianě s Aidou a jejímu manželovi moc děkují za svezení a bezva společnost. Komplet výsledky a fotky z Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích >>


Closest Fantasy Sunset Dalmatian

22.03.2009 | Přeložili jsme nový článek !!! O nemoci která se vyskytuje (nejen) u Dalmatinů a o které se mluvílo poprvé na kongresu ECDC v Belgii ještě v roce 2005. Bohužel zastupitele Dalmatin Klubu ČR, žádné informace do Čech nepřinesli, tak jsme o tom neveděli vůbec nic. V roce 2007 na zasedáni ECDC v Chorvatsku pan Tyge Greibrokk měl o ni už mnohem více informací které včera poprve zveřejnil online a tak mi to nedalo a pustila jsem se do překladu :) Doporučují především chovatelům a pak i ostatní veřejnosti
Mega Oesophagus u Dalmatinů >> od pana Tyge Greibrokka.

10.03.2009 | Po delší době jsme se konečně vydali za Spookáčem :o) a to při oblastní výstavě psů v Českých Budějovicích. Majitelka Saša se o něj stará opravdu dobře. Vyrostl z něj velice pěkný pejsek a na první pohled bych vůbec neřekla, že je mu teprve 8měsíců. Posuďte sami z fotek ktere jsme udelali :o) Spookieho fotogalerii >>

03.03.2009 | Obdržela jsem krásný email plný fotek štěňátek z chovatelské stanice O´Zone z Finska. Tři z štěňátek čekají na nové aktivni majitelé/chovatelé. Maji velice zajimavý původ (Skandinávie/Amerika/Austrálie) a jejich fotografie a fotografie rodíčů můžete nahlédnout na stránkách O´Zone >>. Pro více informaci uvádím zde email chovatelky Outi Vilkuna outi@ozone-dogs.net (anglický) a nebo můžete kontaktovat i nás a pomůžeme s komunikací.

O´Zone
O´Zone štěňata z vrhu "I"

19.02.2009 | V neděli se Petra a Mirek vypravili do německého Glauchau kde se konaly klubové výstavy hned několik plemen. Dalmatiny posuzovala Olga Grins z Ruska a James u ní získal VN1. Moc gratulujeme

11.02.2009 | Víkendový Duo CACIB Brno máme za sebou. Sobota méně a neděle více úspěšná pro Meggie a Jamese. Krásně se oba prezentovali oba dva dny a jsme na ně opravdu hrdí :o) - jsou to dvě šikulky . . . Výstava byla opravdu nádherná - krásné prostorné kruhy, celoplošně obložené koberci, velké a moderní haly, spousta místa a příjemná atmosféra. Vysokou úroveň zajišťovala účast mnoha zahraničních vystavovatelů a ted s jistotou mohu říci, že toto je nejlepší výstava kterou jsem v Čechách zažila.
Výsledky a fotky dalmatinů ze Soboty 07.02.2009 >>
Výsledky z Neděle 08.02.2009 >>

01.02.2009 | Dnes je štěňatům 7 měsíců. Neuveřitelně to utíká. Meggie už začína být vzhledově jak dospělá (jen vzhledově :o)) tak jsme zvědaví na kluky. Na Jamese se těsíme přístí víkend v Brně a za Spookiem se budeme muset vypravit nebo se zas těšit na nové fotogrfie :o)

Meggie
Meggie - 7 měsíců
Meggie
Meggie - 7 měsíců

26.01.2009 | Jamesík má další výstavní úspechy :o) a to ze sousedního Německa kde premiéru měl pániček Mirek a spolu to zvládli perfektně - VN1 od MUDr.Radany Zachovy :o). O týden pozdějí se pak líbil panu Tiboru Havelkovy v Třenčíně, který nešetřil chválou a věta v posudku ". . . mimořádně kvalitní pes . . . " natolik potěšila, že ani nevadilo, že James pozdějí s Petrou si přímo zaběhal :o))) o nejkrásnější štěně výstavy. Bohužel na stupní vítězů vybrán nebyl, ale to je fuk. Hlavně, že byla sranda ;o)

Dokud si James v Nürimbergu čekal jak dopadne jeho nejlepší kamarádka Rain, Alegra se připravovala na soutěž Šampiona Šampionů ČR 2008. Pracovali nervy - konkurence byla :o) a několik minut poté, co mi paní rozhodčí Věra Dvořáková podala vítězný pohár jsem se snažila udržet na zemí . . . a asi bych to necítila kdyby nepřišla ta první gratulace od Ilonky (to nezapomenu :o) a také ostatních kamarádů a známých - kvůli Vám se ten zážitek stává zážitkem. Děkují . . . a vítězství druhého místa v VI.FCI skupině, při bouřlivém potlesku fanoušku, Alegra zaběhala opravdu neuvěřitelně. Za fotky, pomoc a super chvile nejen při "přepravě" poháru moc děkují Ilonce ;o)

Alegra
Alegra - Šampion Šampionu 2008 - res.BIG pro VI FCI skupinu

13.01.2009 | Po delší době jsem se znovu dostala k aktualizaci naších stránek. Začnu od těch nejnovejších :) a to je obrovský úspěch a skvělý začátek Jamesovy výstavní sezony kde na Národní výstavě v Olomouci ziskal VN1 a v závěrečkách se umístil na druhém místě v PUPPY BIS !!! Obrovské gratulace jeho majitelům, Mirkovi a hlavně Petře která ho bezvadně předvedla. Výsledky a fotky dalmatinů >>
James 2.BIS PUPPY
CAC Olomouc - Catchy Solutions Sunset Dalmatian "James" - 2.BIS PUPPY

Petra nám také zaslala odkaz na její nádherné fotky z Vánoční procházky >>

Naše první lednová procházka >>

A na závěr pár výsledku z výstav kterých jsme se s Alegrou koncem roku zůčastnili:
CACIB a CAC Stuttgart (D) - 2x CAC DVD a VDH
CAC Nowa Ruda (PL) - CWC, NDSwR, BOB (na závěrečky jsme pak nečekali)
a tímto si Alegra připsala čekatelství na další dva šampionáty - Německa a Polska :)

Alegra