English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

Novinky

NOVINKY - archiv 2010


26.12.2010 | !!! VŠEM ZNÁMÝM A PŘÁTELŮM PŘEJEME KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOĆNÍCH SVÁTKŮ A V NOVÉM ROCE 2011 SPOUSTU LÁSKY A RADOSTI !!!

15.12.2010 | Skvělé dvě novinky přišli od chovatelů co mají prcky po naších psech. Baroňátka v Německu dnes podstoupila měření sluchu a všechna jsou oboustranně slyšící :o))) Hurááá. Baron je pašák - dal dva vrhy (15štěňat) všechny standardní a oboustranně slyšící !!! Udělal nám opravdu velkou radost. A malý Spookáčove tady v Čechách prošli poslední kontrolu barvy očiček a všech 13 štěňat je standardních a všichní slyší :o)))) Uvidíme pak statistiky měření sluchu (BAER test) který podstoupí koncem měsíce. Budeme držet tlapky.

V sobotu jsme udělali výlet s celou smečkou do Liberce na sněhový coursing a pak i krásnou procházku zasněženým lesem. Pejskove se báječně vyblbly ale bohužel oba (Marek i já) jsme nevzaly foťáky tak z procházky nemáme žádné fotografie. Ještě že na coursingu fotili profíci :o) a tak jsme mohli zavzpomínat v galerii Petra Majera >> a galerii Ing.Evy Mizerové >>


08.12.2010 | Aktualizovali jsme stránky Štěňátek >> a přidali nový, ne zcela hotový článek o různých nestandardních zbarveních dalmatinů >>
Také jsem měla čas dodělat resty - fotografie z procházky Dona a Big Boye >> a fotografie z návštěvy Bigouše >> z minulého víkendu :o) Aktualizovali jsme i naši fotogalerii >> a galerii Picasa >>
No a tento víkend se zas hodně soutěžilo. Marek s Baronem se zůčastnili neoficiálního závodu poslušnosti a speciálních cviků který pořádal jejich kynologický oddíl k ukončení výcvikové sezóny. Nastoupilo 11 psů a jejich vůdců a naše šikovná dvojice i přes nepřízeň počasí získali krásné 3.místo :o)) Mooooc gratulujeme !!! Saša se Spookiem si to tentokrát vyměnili a jeli na výstavu 2xCACIB Wels do sousedního Rakouska sbírat další tituly na šampionát. Bohužel nedopadli tak jak potřebovali a tak v sobotu to bylo sice krásné druhé místo a Res.CAC, ale v nedělí už se moc rozhodčímu nelíbil a odnesl si VD :o/ Dle sdělení se ale předvedli perfektně oba dny, potkali spoustu známých chovatelů a pěkných psů a výstavu si celkem užili. Doufám, že příští rok Rakousko už bude pokořeno :o)))


Baroňátka v Německu - "P" vrh vom Sierion

21.11.2010 | Na Klubovou výstavu v Praze jsme se moc těšili hlavně proto, že jsme měli zas domluvnené velké setkání naších štěňat a s Evou jsme měli připravenou takovou malou oslavu a dlouho odkládaný přípitek na naše "D"čkové vrhy :o))) To jsme ještě netušili, že důvodů k oslavě bude mnohem více a tak nakonec radosti se zaplnila celá hala :o))) Moc děkují všem zůčastněným za prima den a doufám, že takových setkání bude v budoucnu ještě více :o)
Klubová výstava Dalmtinů, Praha:
Big Boy, tř.dorostu - VN1
Don, tř.dorostu - VN
Baron, tř.otevřená - V1, CAC
Božidar, tř.veteránů - V2
Hetty, tř.dorostu - VN1, PUPPY BIS
Alegra, tř.vítězů - V1,CAC a Klubová vítězka 2010
Meggie absolvovala bonitaci a je zařazená do chovu ;o)

Dokud my jsme vystavovali Saša se Spookáčem pracovali a společně složili další zkoušku - ZOP na 85 bodů což byl druhý nejlepší výkon z osmí účastníků pracovních plemen. Gratulujeme !!!


Alegra - CAC a Klubová vítězka 2010


celý team Sunset Dalmatian po výstavě :o)

13.11.2010 | Déle jsme neaktualizovali a tak se nám nahromadilo zas spousta krásných novinek :o))) Před třema týdny jsme měli takový malý srazík s našimi kluky z D vrhu a jejich páničky. Byl úplně skvělý a moc všem zůčastněným děkují za nádherný den - procházku i posezeníčko. Máme i spoustu fotografii a jakmile najdu čas udělat výběr tak dám odkaz na stránky abychom se o tento zážitek mohli podělit i s ostatními. Některé fotografie jsou již zveřejněné na stránkách kluků tak se na ně můžete podívat ;o)
fotogalerie od Big Boye >>
fotogalerie od Dona >>

s klukama :o)

V neděli jsem pak jela za Evou - chov.st.od Bílé laně a z návštěvy štěňátek jejich dvou vrhů hned vznikly dvě fotogalerie :o)) "E" vrh od Bílé laně >> a "F" vrh od Bílé laně >>
Další týden jsem pak měla možnost se zůčastnit měření sluchu těchto prcků a musím pochválit ještě jednou profesionalitu týmu v AA Vet na čele s milým doktorem Velebným který odvedli skvělou profesionální a pečlivou práci. Kromě toho, že celý vrh je standardní tak už je i oficiálně oboustranně plně slyšící :o))) Štěňátka se opravdu povedla a jsme s Evou moc hrdé a pak i zvedavé jak se budou dále vyvíjet ;o)

Florian od Bílé laně - 5 týdnů

Mezitím přišla z Německa skvělá novinka - v chov.st. vom Sierion se narodili další Baroňátka - 4 kluci a 4 holky :o). Více informaci a odkazy najdete v sekci Štěňata >>


Tuto neděli jsme jeli na výstavu do Francouského Metzu. Výstavovala se jen Meggie a od Belgické rozhodčí získala výborná 2 ve tř.šampionů. Úkol sice nesplnila (jeli jsme pro CACIBa), ale na druhou stranu to byla výborná zkušenost a hlavně moc povedený výlet se skvělou partou lidí :o) Budeme se těšit na příště . . .

A ta poslední zpráva je, že dnes v noci se narodilo v chov.st. Javapami neuvěřitelných 13 štěňat po našem Spookáčovi. Chovatelce a statečné mamině moc gratulujeme :o)

16.10.2010 | Ve čtvrtek pozdě odpoledne jsme vyrazili s Markem na prestižní výstavu Bundessieger do Dortmundu a po ujetých 1500km jsme domu přivezli krásná umístění. Baron se jel "jen" prezentovat a nakonec má V3 v tř.otevřené a Alegra jela sbírat další CACíky a úkol splnila - druhá ve třídě šampionek ale s CAC VDH a Res.CAC tak nám teď chybí jen jeden na Německého šampiona ;o) Komplet výsledky na oficiálních stránkách DDC >>


Baron - V3


Alegra - V2, CAC-VDH, res.CAC-DDC

11.10.2010 | Tento víkend patřil Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích a následné návštěvě třitýdenních Baroňátek. Začneme nejdříve s výstavními úspěchy které spolu s krásným počasím rozářili sobotní den. Meggie si tentokrát zasluhuje první místo za zmínku protože nám krásně dodělala !!! ČESKÉHO ŠAMPIONA !!! :o)))) Bráška Spookie na výstavě přímo zářil a odnáší si tituly necenější - CAC, CACIB, BOB, 4.BIG. Baron se také neztratil a ziskává svůj čtvrtý Český CAC a pak za Spookáčem i Res.CACIB Nesmím ale zapomenout na našého nejmladšího soutěžicího Big Boye který nám tááák vyrostl, že jsme ho skoro nepoznaly. Rozhodčímu se na výstavě také moc líbil a ziskává svojí další velmí nadějou :o))) A tak nadmíru spokojení odcházíme z výstaviště na návštěvu k Evě Liškové a jejím prckům - kouzelná Baroňátka ve věku 3týdnů >>


Spookie - CAC, CACIB, BOB a 4.BIG


Baroňátka 3 týdny - "F" vrh od Bílé laně

Koncem týdne nám přišla také zpráva, že Kimberly je březí a tak by se v polovině listopadu Spookie měl stát tatínkem :o))) - štěňata budou v chovatelské stanici Javapami >>

06.10.2010 | Aktualizace stránek na štěňata

04.10.2010 | O víkendu nám Big Boy s jeho pániky měl premiéru na oblastní výstavě psů v Plzni. Brali to jako trénink na příští týden a nakonec dopadli jak profíci - nejlepší dorost celé výstavy :o))) Moc gratulujeme - jste šikulky.

01.10.2010 | Výsledky a fotografie z Evropské výstavy psů 2010 v Celje >>

30.09.2010 | Další fotografie Baroňátek >> jsou již online - pravý malý medvídci :o))))
Přišla nam také novinka z Německa - Lucy (Haily) je březí >>.
Spookie se Sašou zas neleniví - zůčastnili se výstavy v Tullnu - získali V2 od rozhodčího Stefana Šinka (SLO)
Dnes odjiždíme na Evropskou výstavu psů do Celje se podívat na dalmatiny. I když vím, že Evropská špička se ji tentokráte neúčastní a dalmatinů je přihlášeno pouze 49, láka mě zas se podívat na odchovy z Balkánských státu a celkově jak nám Slovinci zvládnou celou organizaci. Potkáme se taky s chovateli Alegry a tak jsem již teď docela natěšená :o)))

19.09.2010 | Baroňátka jsou na světě :o)))) V chovatelské stanici od Bílé laně se narodili 3kluci a 4 holky (3+2 h.t.) Všichni se mají čile k světu :o) Porodní váhy byly 350-420g. Chovatelce Evě velké gratulace a hlavně mamině Roxance která vše zvládla sama a bez problémů. Držíme palečky ať jsou zdravá a správně rostou a budeme se těšit pak na první pomuchlání :o)))

statečná mamina Roxanka s dvoudenními prcky :o)))

Také se uskutečnila další romance - tentokrát nevěsta přijela za Spookáčem. Ten byl šikovný - krytí proběhlo jak má a v polovině listopadu by se měla narodit štěňátka v chovatelské stanici Javapami. Budeme držet palečky.

Proběhla další aktualizace Dalmatin Info - přidali jsme povídání o močových kamenech a nově Backcross projekt z USA.

07.09.2010 | Včera jsme navštívili Gemmičku a její páničku a udělali si malou společnou procházku. Gemma a Meggie se pořádně vyblbly - takové malé pokračování z "ohrádkového mimi období " :o))) Pokusila jsem se jejich hrátky (neboli sumo/rychlostní zápas) zdokumentovat pár fotografiemi >> ale zase nám chybělo světlo a tak ne všechny jsou povedené. Proběhla i kontrola zoubku - i Gemmička je plnochrupá :o)))


Gemma, 6 měsíců - portrét

02.09.2010 | Těchto pár týdnů co jsme neaktualizovali se událo opravdu hodne věcí a proto budou na jedno brdo :o) a velice stručně jinak bych se mohla rozepsat na dvě stránky :o))) Ták a nadechnout a . . . s Baronem jsme uskutečnili další krytí (von Sierion) a protože proběhlo v naprostem pořádku tak předpokádáme s velkou pravděpodobnosti narození štěňátek koncem října/začátkem listopadu :o) Budeme Haily a Marion držet palečky. A od Roxanky přišla zpráva, že je opravdu březí a pupíků je tám pry hodně. Měli by se narodit v polovině září a my se na ně moooc tešíme. Baron byl mezitím také testován na přítomnost lemon genu (žluté zbarvení teček) - výsledek genotypu E/e, je nosičem. Taky jsme měli pár dní volna a krom toho, že jsme hlídali Jamese se mi podařilo věnovat trochu času i na dodělání plemenné knihy dalmatin od roku 1990 a přidat pár informaci ohledně dysplázie kyčelního kloubu. Stihli jsme i jednu výstavu s Meggie a Baronem a také se vystavoval i náš odchov v zahraničí a všichni dopadli velice úspěšně.
2xCACIB Uzhorod
Spookie - 2xCAC, 2xRes.CACIB a je !!! ŠAMPION UKRAINY !!!
2xCACIB Makedonie a CAC Moldávie
Spookie - 3xCAC, 2xRes.CACIB a je !!! ŠAMPION MAKEDONIE a ŠAMPION MOLDÁVIE !!!
Saši nadšenost z vystavování pořád přetrváva a když se ohlédnu zpět tak se Spookačem během necelého roka co nastoupil do mezitřídy zvládla dodělat 8 dospělých šampionátu ze 6 zemí. Opravdu neuvěřitelné. Sašo obrovské gratulace !!!
A pak přišla řada i na nás :o)
CACIB Mladá Boleslav
Baron - CAC, CACIB, BOB a Res.BIG
Meggie - CAC
Takže program byl nabitý ale s těmito výsledky i velice příjemný a tak se s radostí těšíme na další období - tentokát podzimní :o)

Baron v Mladé Boleslavy - res.BIG


Majítele Donečka přijeli z dovolené a zaslali odkaz s krásnýma fotkama a tak jsme se mohli přesvědčit, že kromě odpočívání je příprava na výstavy v plném proudu :D Bohužel Mladou Boleslav radší kvůlí prevenci na parvovirózu vynechali ale určitě je uvidíme na některé z následujicích ;o)

09.08.2010 | Majítele Donečka se nám rozhoupali a udělali mu krásnou internetovou prezentaci pod názvem Magic Dalmatian >> :o)))) a tak už můžete sledovat v "přímem přenosu" veškere jeho akce a jak se mu žije s jeho smečkou :o)
Take jsme dostali od Marka odkazy na fotogalerie z výcvikového tábora ve Svojanově kterého se s Baronem začátkem července zůčastnili. Dle fotek to tam bylo krásné a oba byly moc šikovný tak jsme vybrali pár a dali je do naši galerie na rajčeti >>
V neděli jsem navštívila i mladou slečnu Baghirku a dali jsme si s holkama společnou procházku. Baghirka nám krásně roste a vypada, že z ní bude opravdu pěkná dalmatinka :o))) Je hodně živa a mě se tentokrát možná i kvůli tomu fotografie moc nepovedli - většina jich je mázla :o( ale stejně jsem pár umístila na naše rajče >>. Také proběhla kontrola zoubku a je plnochrupá :o)

05.08.2010 | V pátek nám odešel Big Boy do nového domova. Je nám po něm trošku smutno - přece jsme se na něj zvykli, ale víme že se u skvělých pániků a zkušených dalmatinkářů bude mít nadmíru dobře. Jeho vývoj můžete sledovat na stránkách Dalmatho :o))) a my se budeme těšit na další setkání.

29.07.2010 | Spookie se Sašou včera složili další zkoušku - tentokrát zachranářskou ZZZ. Posíláme obrovské gratulace.

28.07.2010 | Krásná dovolena spojená s výstavami je u konce. Malinkatý smutek rozhání nádherné vzpomínky které rozhodně patří k jedným z nejlepších v mým životě. Když zůstaneme jen u těch psích tak tam rozhodně patří neuvěřitelné 4 noční výstavy ve Splitu a to nejen co se týka atmosféry ale i perfektní organizaci a počtu, kvalitě a úrovní předvedených psů. Když je spojíme ještě s koupaním a odpočinkem u moře a správnou kamarádkou taky pejskařkou tak je to jeden z nejlepších balíku který si můžete přát. Třešnička na dortu pak byly překvapivé úspěchy naše malé tmavé Meggie která se předváděla k perfekci a okouzlila nejen jednoho rozhodčího. Vše začalo s malými výstavami v Černý Hoře, pokračovalo ve Splitu a skončilo s 5xCAC, CACIB, Res.CACIB, 3xBOB, Res.BIG. 3.BIG, BIS Native Breeds, Res.BIS Native Breeds :o)))) Teď je šampionkou Černé Hory a šampionát Chorvatska ji utekl o jeden CAC který poslední den nedostala. Předváděl se nám poprvé i Big Boy který se rozhodčím velice líbil a všechny 4 dny si odnesl známku Velmí Nadějný. Kdo nás posuzoval se můžete podívat na výsledky u Meggie. Fotografie postupně budeme přidávat do naši fotogalerie.


Meggie - CAC, CACIB, BOB a res.BIG

Během "psí dovolené" se dělí i další věci tady v ČR. Dostala jsem zprávu od Yvety, že Hettynka přivítala návštěvu svého brášky Donečka a kterého pak jako správna chovatelka pěkně prohlídla :o) Štěňátkum vyrostli i poslední zoubky na které jsme netrpělivě čekali a teď už oficiálně můžeme oznámit, že naše standardní štěńátka jsou plnochrupá. Baghiru a Gemmu "kontrola" teprve čeká a jakmile výsledky budu mít tak je dám na stránky ;o)

Marek a Baron se taky měli dobře. Nejdříve absolvovali psí výcvikový tábor (poslušnost, obrana, agility a vystavování) kde poslední den výhráli nejlepšího psa celé "táborské" výstavy a získali krásný pohár :o) A protože je Baron velký fešák tak se za ním přišla podívat taky krásná psí slečna Roxanka a spolu si padli hned do oka tak, že milostné hrátky byly naprosto ukázkové. Držíme moc palečky aby všechno bylo ok a v polovině září se budeme moc těšit na Roxaňátka a Baroňátka :o)))

11.07.2010 | Výsledky a fotky ze Světové výstavy 2010 v Herningu >> a Světové výstavy Dalmatinů v Middelfartu >>

30.06.2010 | Jsme zpátky ze Světové výstavy psů v Dánském Herningu a navazující dvě Světové klubové výstavy dalmatinů v Middelfartu :o))) Byl to nádherný zážitek hlavně z krásných psů který se těchto akcí zůčastnili a setkání se spoustou známých chovatelů z různých koutu Evropy. Počasi opravdu přálo což bylo důležité protože všechny tři výstavy se konali venku. Naše výprava byla poloviční a také napůl úspěšná. Spookie se v pátek bohužel moc neprosadil a ze Světovky odnáší od pana rozhodčího Damira Skoka z Chorvatska VD. Posuzování probíhalo velice rychle - posudky se nepsali a tak těch pár vteřín co se rozhodči všimal psa bylo rozhodující na základní hodnocení. Přísnost rozhodčích vyžadovala perfektní prezentaci a myslíme si že Spookač zrovna v tomto bodě hodně selhal - dlouha cesta se podepsala na jeho soustředěnosti a spolupráci se Sašou. Máme ještě dva dní před sebou a dvě různé rozhodčí - no uvidíme. Druhý den Spooky byl už mnohém lepší. Tentokrát si pořádně odpočinul ale přísnou paní rozhodčí Sue Wilkinson z Anglie moc neoslnil. I když dostal velice pěkný posudek pořád to nebylo víc než známka VD. A tak jsme začinali přemýšlet a doufat zda zítra ten průměr Spookie může vůbec napravit. A taky že ano. Nejen že dostal výbornou ale paní rozhodčí z Austrálie byla z něj úplně unešena a nechala nás přímo vyběhat druhé místo ve třídě a perfektním posudkem kde hlavně zdůrazňovala nádherný pohyb. Spadl nám kámen ze srdce a do vteřiny byly zapomenute neuspěchy z predchozích dvou dnů :o) Z výstavy pak odjíždíme s dobrým pocitem, že cesta nebyla úpně nadarmo. Saša se statečně ujala úkolu celou cestu odřídit sama a proto v nedělí balíme ještě dříve než začali feny. Vůbec se ale nemusíte bát - náš "informátor" zaznamenal výsledky a fotek je cca 3000 tak budete mít představu co to ve kruzích v tom Dánsku za psy pobíhalo :D


World Dalmatian Show 2010 - Spookie V2 :o)

22.06.2010 | Hettynka v neděli absolvovala svojí první výstavu a měla premiéru našého "D" vrhu :o) Sotva co splnila věk už jí Yveta hlasila do třídy štěňat :o) ale to jí vůbec nevadilo protože spolu pilně trénovali a take sklidili úspěch - velmí nadějná a první místo a krásný posudek :o))) Jak se jím dařilo se dozvíte na Hetty stránkách přímo od majítelky Yvety. Holky posíláme gratulace a držíme palečky ať nám i nadále rostete do krásy :o)))


Yveta a Hetty a jejích první vítězství - VN1 :o)

My jsme bohužel, úplně neplánovaně museli zůstat doma. Meggie si pravděpodobně z Klatov krom vítězství přinesla i infekční kašel který vypukl po inkubační době 10dnů. I když ostatní ve smečce v době před uzávěrkou na klubovou výstavu byli zdraví, na doporučení veterináře abychom nenakazili další pejsky jsme museli zůstat doma :o( Větší smůla je, že karanténa bude mnohem delší - musíme si odpustit i prezentaci Alegry ve třídě šampiónů na Světové výstave v Dánsku na kterou jsem se táááák těšila. Náš vet nás ujistil, že můžeme napáchat hodně škody ostatním vystavovatelům i když je úplně zdravá. Samozřejmě to, že pejsky musíme nechat doma nás neodradilo od více jak rok plánované cesty. Proto chci moc poděkovat mé kamarádce a zkušené chovatelce labradorů Ilonce, která se tohoto úkolu bez zaváhání ujala a o pejsky se postará dokud my se Sašou a Spookačem budeme bojovat za českou vlajku v Dánsku ;o) Foťák beru sebou tak doufám, že přivezeme spoustu fotek abychom se o zážitky a krásné pejsky mohli podělit se všema kdo jste nemohli jet.

20.06.2010 | Baron má svojí fotogalerii na Picase >> a máme pár nových fotek Big Boye >> a Spookieho >> z nácviku na zahranářské zkoušky :o)

08.06.2010 | Uběhl jen týden co jsme naposled aktualizovali a už máme spoustu dalších novinek. Ta první, uplně skvělá novinka je, že Meggie konečně má výsledky dlouze odkládaného vyšetření kyčlí a loktů a je negativní - DKK 1/1 a DLK 0/0 :o))) Hned mi spadl kámen ze srdce protože bych si opravdu jen těžko představila Meggie bez štěňátek když byla tak skvělá pečovatelka svých bratříčků a sestřiček z posledního vrhu Alegry :o)
V sobotu jsme se pak zůčastnili Národní vstavě psů v Klatovech kde se vystavovali Meggie a Baron. A výsledky . . . ty jsou neuvěřitelné - hlavně Meggie. Ta získala svého druhého českého CACe a navíc se stala i nejlepší fenou s titulem Národní Vítězka :o))) Baron si take vedl velice dobře CAC, Národní Vítěz a potom co si zasoutěžili s Meggie i BOB a v závěrečkách 3.BIG. Děkují Ilonce za pomoc při předvedení a Markovi za společnost, svezení, hlidání a foceni :o). Výsledky na stránkách DK >>

Meggie a Baron

Baron - 3.BIG

Neděle patřila srazu štěňátek :o) Počasí nám opravdu přálo a sešel se nás plný počet. Aby nás nebylo málo tak jsem pozvala i Evu s jejíma štěňátkama od Bílé laně. Přidali se ješte Marek s Baronem a Bunny, Křížkovi s Donattelou, Gschwandtnerovi s Bárou a přibyla i labradorka Aisha od Elsičky, Eva vzala holky sebou a ja také celou naší smečku :o))) Počítate? Ano 18 pejsků (16 puntíků) zaplnili jednu louku v dopoledních hodinách v pražské Stromovce :o))) Moc děkují všem majítelům naších prcků, že si udělali čas a přišli v dobré náladě a také ostatním - pomohly jste uskutečnit den na který se určitě nezapomene.

Všichni pohromadě

Naše fotky >>
Fotky Marka >>
Fotky Veroniky >>
Fotky Yvety >>

30.05.2010 | Hned co jsme zpátky z jubilejní 20.klubové výstavy Německého Dalmatin Klubu tak oznamujeme naše výsledky: Baron v mezitřídě V2, Res.CAC a Alegra ve třídě šampionů V2, Res.CAC. Sice jsme nedosáhly na post nejvyší za kterým jsme hlavně u Alegry jeli, ale jsme na druhou stranu spokojení protože třídy byle dosti obsazené (celkem přihlášeno 102 dalmatinů). Budeme se muset více snažit a do Německa ještě párkrát zavítat. Počasi dopoledne moc nepřálo ale pak se umoudřilo a celá akce byla více jak povedená. Komplet výsledky >>

29.05.2010 | Přidali jsme fotografie z Litoměřic >> a pár fotek z návštěvy Baghiry :o) Máme take informaci, že zítra na klubové výstavě v Německu je přihlášeno 100 dalmatinů tak nam držte pevně palečky abychom se probojovali mezi první místa ;o)

23.05.2010 | Spookie se Sašou včera v Netolicích úspěšně složil svoji prví zkoušku - ZZO (zkouška základní ovladatelnosti) dle NZŘ s počtem 47 bodů - moc gratulujeme a těsíme se na další :o)))) My jsme včerejšek a část dneška strávili, jak jinak než v Litoměřicích na Mezinárodní výstavě psů >> Neměli jsme hlášeno tak jsme v sobotu s kamarádkou Ilonkou jeli jen "na čumendu" a focení a dnes s Markem za účelem uchovnit Barona což se nám povedlo :o))) - úspěšně prošel bonitaci a je CHOVNÝ PES. Teď už ho můžeme oficiálně nabízet ke krytí vhodných fen :o)))

20.05.2010 | Máme pár fotek z minulého víkendu z návštěvy malé Hetty a malého Donečka >>. Don se má také skvělé jako všechna naše štěňátka - páničci se starají o něj moooc dobře a již chodí na procházky vzorně na vodítku jako správný dospělý pes, umí přivolání a povel sedni :o)
Další víkend zas byl výstavní - jela jsem s Baronem do Bratislavy. I když jsme se nezůčastnili sobotní mezinárodky, na dalmatiny jsme se šli podívat hlavně kvůli Spookiemu. Ten potřeboval další dva tituly na dokončeni šampionátu a protože jsou s paničkou moc šikovný a Spookáč se pořád vyvíjí do krásy tak to zmákli jakoby nic a tak se nově stal !!! ŠAMPIONEM SLOVENSKA !!! Velké gratulace !!!
V sobotu jsem si take zafotila a jak - všimnul se mně takový hodný pán ze Slovenska, že kolem kruhu poletují jak blázen a nabíd mi jiný objektiv !!! No to bylo něco. Výsledek již brzi dáme na rajče a já ještě jednou moc děkují pánikovi RR Anael Lennox Ke-Fa-Ri´s který mě nechal vychutnat jak to se foti s lepší výbavou :o))))

Mezinárodní výstava psů Bratislava 15.05.2010
Spookie - CAC, Res.CACIB

Klubová výstava Dalmatin klubu SK Bratislava 15.05.2010
Spookie - CAC
Baron - CAC, Klubový vítěz a BOB

CEEW Bratislava 16.05.2010
Spookie - CAC, Res.CACIB
Baron - CAC, CACIB a Vítěz Střední a Východní Evropy, BOB


Spookie je nový !!! ŠAMPION SLOVENSKA !!!


Baron - Klubový vítěz a BOB, photo © Fintora


Baron s rozhodčím Mijo Fury a předsedou DKSK Olegem Fintorou, photo © Dalmatin Klub SK

08.05.2010 | Na Mezinárodní výstavě psů v Praze >> minulou sobotu 1.máje se předvedli dva naši pejskove - odchovanec a mazák Spookie a začátečník Baron. Oba si vedli velice dobře a tentokrát si vystřídali úspěšnost v pořadí - Spookie v mezitřídě získal druhé místo a res.CAC a Baron se hned nato okorunoval překrásným úspěchem kde mu rozhodčí Olivieru Rui z Portugalska zadal V1, CAC, CACIB a BOB. V závěrečních soutěžích se pak předvedl opravdu výborně a u Německé rozhodčí Assenmacher-Feyel Hassi vyhrál i skupinu VI - BIG :o)))) Byl to pro nás dlouhy den a tak jsme domu jeli opravdu vyčerpaný ale nadmíru šťastný :o)))


Baron na 1.místě v skupině VI FCI - BIG


Taky nám v sobotu Bošu oslavil své osmé narozeniny a je již veteránem i když na to vůbec nevypada. Přejeme mu hodně zdravíčka a radosti do dalších let :o)

Úplně nejčerstvejší novinka - úspěla jsem přemluvit Marka abychom si dnes udělali výlet do Semil k Holatovým a malé Hettynce. Protože návštěva nebyla předem domluvena tak Yveta svůj nabytý den trošku přeorganizovala tak, aby alespoň dvě hodiny mohla vyčlenit naší navštěvě - Yvet moc děkují :o).
Dopoledne jsme využili k výletu po okrají Českého ráje a pak jsme se odpoledné slunili u Holatů na zahradě :o) Musím je tedy pochválit - o Hettynku se starají mooooc dobře (což jsme nepochybovali) a roste z ní opravdu krásná slečna :o) Doufám, že brzy zpracujeme fotečky a podělíme se o skotačení puntíků i s vámi ;o)


Hetty - necelých 12týdnů

29.04.2010 | Krásná a slunečná sobota patřila Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích >> kde jsme poprve zkoušeli štěstí s Baronem. O velice příjemnou atmosféru se postaralo nejen krásné počasí ale i celkově uvolněná atmosféra a spoustá známých a přátel. Po delší době jsme se potkali i se Sašou a Spookáčem a Evou a jejíma puntíkama. Dokonce i výsledky nám vyšli více než skvělé a tak jsme z výstavy odcházeli s celkově prima náladou - Spookie zas potvrdil své kvality a nenechal se porazit mladším konkurentem . . . a Baron se stal čekatelem Českého šampiona :o))))
Spookie - V1, CAC, CACIB
Baron - V1, CAC, res.CACIB

21.04.2010 | Protože o víkendu nám odpadl seminář o předvádění na výstavach od pana Gerarda O´Shea tak nám zbylo trošku času na dodělání fotografii štěňátek. Přidali jsme je do galerie Picasa >>

Další novinka je, že od soboty nám bydlí i Gemma. Čokoládové ouško oslovilo páničky ze sousedicí Prahy 7, takže se na sebe budeme pravidelně dívat a čas od času venčit společně v naší oblíbené Stromovce :o) Jak její pánička říká - je to osudové štěňátko. Líbila se jím od narození a když zjistili, že je stálé volná tak to vzali jako znamení. Gemma zaplní smutek radosti po dvou dalmatinkách které loní, krátce po sobě odešli do psího nebíčka - Deniska v 15ti letech a její dceruška Kačenka v 11. Doufám, že přinese hodně radosti a páničkům splní jejich očekávání. Držíme palečky.

14.04.2010 | Tak se nám naše štěňátka pomalinku rozutekla do nových domovů. Malý smutek ze skoro prázdný ohrádky nám rozhání myšlenka tá, že všichni našli slibné pániky. Hetty bydlí v Benešově u Semil s dalmatini tetou Carou. Baghira bydlí v Praze s dalmatini tetou Anetkou a Bono je překřtěný na Dona a bydlí v Rudné u Prahy kde zdědí pelíšek po 14ti letému beaglovi Vilíkovi. Novým páničkům přejeme hodně štěstí a radosti s novými členy rodiny a těšíme se brzí na viděnou <3
Ještě Gemma - Different Issue Sunset Dalmatian hledá své nové pániky. Kdo postráda malého ďábla pro zpestření svého života tak pro něj určitě bude ta pravá. Stavbou těla a tečkováním se hodně podobá svému staršímu bráškovi Spookiemu. Ráda se hraje se psema, je odvážná, nenechá si nic nepříjemného líbit a umí si prosadit svou. Je naprosto neunavná tak proto spíše pro velice aktivni majitele majicí špetku osobnosti aby je naše Gemma neobmotala kolem tlapek :D

roztomilá Gemma

11.04.2010 | Další úspěšný výstavní víkend Saši se Spookáčem - dnes na výstavě v Rakouském Wieselbugru získali další titul CACA který jim zas o kousek přiblížil šampionát Rakouska :o))) Oboum obrovské gratulace.

Saša předvádí Spookieho - photo © Delavier

Máme nové fotografie Barona >>

Baron 19měs.

08.04.2010 | Na Velikoniční pondělí se konal CACIB Leeuwarden (NL) na který se hlásila Saša se Spookáčem. Byla to příprava organizátorů na Světovou vstavu v roce 2011 a podle toho i posuzování bylo přísnější a ne málo psů si odneslo známku VD. Dalmatinů bylo přihlášeno 30 a tak jsem netrpělivě čekala na zprávu od Saši jak to zvladnou. Dle jejího hlášení se předvedli moc dobře, prostorné kruhy dovolili o pěkný rozběh a dokonce byly pochválnení panem rozhodčím. První místo jim uteklo o chlup - získal ho Spookieho polobratr po tátovi - Air Cruiser Emil of Royalspots, který sice CACe nedostal ale zato Res.CACIBa ano (posuzování v Holandsku je trošku odlišnější od našeho - zadává se tam pouze jeden CAC a bojují o něj i ze třídy mladých). A tak je Saša nadmíru spokojená a my jsme rádí, že jsou tak odvážní zkusit se utkat s ostantími psy i na "západě".

05.04.2010 | Nové fotografie štěňátek ve věku 6,5 týdne >>

31.03.2010 | Pondělí pro nás byl další důležitý den spojený s našími štěňaty. Absolvovali jsme s ními měření sluchu na veterinární klinice AA Vet u pana doktora Hanuše Velebného. Měřili jsme pouze standardní štěňátka a výsledek zas dopadl skvělé - všechny jsou oboustranně plně slyšící :o) - BAER bil.+ :o)))) Teď ještě chvílí štěňátka zůstanou u maminky a pak ty co jsou zamluvení se pomalinku rozutečou do nových domovů.


MVDr.Hanuš Velebný měří sluch standardnímu klukovi z CHS od Bílé laně

21.03.2010 | Za pomoci Yvety jsme včera nafotili nové fotografie štěňat v postojí >> ve věku necelých 5týdnů. Yvetě moc děkují protože víte samy (ty co se o to snažili), že ve dvou je skoro nedosažitelné udržet prcky alespoň vteřinu se nehejbat a přitom se ukázat v nejlepším světle. Podívejte se i do naši fotogalerie kde jsou přidány fotky Barona a pár fotek z dnešního výletu. V sekcí CHS u naších psů jsme přidali Barona

07.03.2010 | Měli jsme docela náročný ale prima víkend. Sobota patřila vystavování slečny dalmatinky Aury na Oblastní výstavě v Českých Budějovicích na kterou jsem jela s jejími majíteli (dostala výbornou a vyhrála třídu ;o) Potkali jsme se i se Sašou a Spookáčem, trošku si popovídali, chvilku pomazlili a pogratulovali k titulu Oblastní Vítěz a pozdejí i umístění na druhém místě ve skupině :o) Odpoledné jsem pak věnovala pejskům a štěňátkům, venčením a i focením pupíků >> Bohužel času málo takže fotografie jsou ještě bez popisu. Jinak jak je i na fotkách vidět tak už všichní pupíci mají otevřená očička a vypadají, že jsou tmavá :o) což mi opravdu udělalo radost a znamenalo by to, že Alegra s největší pravděpodobností modré oči nedává (stejně jako její maminka a její babíčka) protože oba pejsci - Otto i Vic modré oči u některých svých dětí měli :o) Štěňátkům také již rostou zoubky a proto začínájí i první hrátky :o)
Dnešní den začal také brzím vstáváním a cestou na letiště vyzvednout Per Roara s Baronem. Sama jsem byla velice zvědavá - poprvé jsem vybírala psa jen podle fotek. Dala jsem hodně na reference chovatele ale i tak je to docela riskantní protože samy víte, že každý z nás má jiný vkus a jinou představu jak ten ideální dalmatin má vypadat. A tak ta troška obavy zcela zmizela když jsem otevřela dvířka přepravného kennelu a z něj mě přivítal s vrtícím ocáskem ON !!! jakoby vubec žádnou cestu neabsolvoval a nenacházel se zrovna poprvé v životě v takovém prostředí jako je letiště. Celý den pak proběhl v stejném duchu - dlouhatánská procházka na Pražské Letenské plání se spoustou psů a Pražském Hradě plném turistů - jak říká Per Roar, tolik lidí a psů nepotkal za celý svůj život :o) a očividně se mu to líbilo :o) protože si nedělal hlavu a každého psa i člověka vítal vrtícím ocáskem :o) Nadšení nebralo konce a tak ještě s úsměvem na tváří píšu teto řádky - Markovy a Bunny přeju ať se jím dnes s Baronem dobře usíná a zítra se zas těším na společnou procházku :o) Moc děkují Ondrejoví za pohostinnost a hlavně Per Roarovy za důvěru, obrovskou pomoc a ochotu s Baronem přiletět a svěřit ho do naších rukou :o)

04.03.2010 | Dnešní skvělá zpráva - budeme mít chovného mladého psa z Norska :o) Sice se o tom mluví něco málo přes měsíc, ale čekali jsme na výsledky kyčlí a dnes nám kolem poledního dorazila ještě ta poslední dlouho očekávaná zpráva ze Švédska, že náš budoucí pejsek je i oboustranně slyšící :o)))) Přejeme Per Roarovi s Baronem šťastnou cestu domu do Norska - mají před sebou 500km a v nedělí se těšíme naviděnou . . . :o)))

03.03.2010 | Nově přeložena Zpráva komise pro chov a zdraví - WAFDAL 2009 >> Zbýva nám ještě přeložit krátkou zprávu ze schůze WAFDAL 2009 (bývale ECDC). Snad to zvládnem v nejbližší době. Mod děkují Yvetě za spoustu času a za ochotu mi všechny přeložené texty ECDC/WAFDAL zkontrolovat a upravit nemalé gramatické chyby :o/

28.02.2010 | Štěňátka nám zas o kousek povyrostla. Zítra jim bude plných dva týdny. Tečkování již je vidět a každým dnem nabírá na intenzitě. Očička se jim také již otevírájí a už začínájí i vnímát okolí kolem sebe lehkým zvednutím hlavičky a očucháváním. Vypada to, že i zoubky začali zlobit protože si okousávají nožičky. Dnes proběhlo i první odčervení a váhy se pohybují od 1370-1570g. Fotografie z druhého týdne >> jsou již online.

22.02.2010 | Přidali jsme pár nových fotografii štěňátek >> ke konci jejich 1.týdne z tlačenice u mléčného baru :o)) a také dnešní pod názvem "jsme týden starý" a "jsme pěkně kulatý" (900-1000g) :o)))
Nově udělana Galerie předků >>
Přeložen komplétní zápis ze 8. ECDC zasedání dne 07.06.2007 v Záhřebu >>

21.02.2010 | Tento víkend se Saša se Spookáčem vypravila se známým zájezdem do daleké Sofie zkusit dodělat další šampionát. Na dvou mezinárodních výstavách - 2xCACIB Sofia soutěžili v mezitřídě a zas nezklamali :o) a ne že přívezli jeden šampionát ale hned tři :o)
sobota - V1, CAC, CACIB
neděle - V1, CAC, CACIB
a tímto se stal
!!! ŠAMPIONEM BULHARSKA, ŠAMPION BALKÁNU a BULHARSKÝ GRAND ŠAMPION !!!

Spookie na výstavě v Sofii - photo © Pudlington

17.02.2010 | První fotky štěňátek >>

16.02.2010 | Už je to tady !!! Alegra má štěňátka :o)) Dva kluci a tři holky, z toho dvě holky mají plotnu. Další tři standardní pejsci cestu na tento svět nezvládli. Ostatní štěňátka se ale mají čile k světu a jsou nááádherná :o)) Porodní váhy byly od 400-600g - všichni pěkný mackove (proto tak velké břiško) Jsem moc ráda, že Alegra je opravdu velká tak ji porod takových kousku nedělal žádný problém. Jakmile se proberu z celé akce tak udělám pár prvních fotek.

08.02.2010 | Spookie je !!! ČESKÝ ŠAMPION !!! Jupiiiii. Díky Saši důvěře jsem měla tu čest jeho čtvrtého CACíka s ním vyběhat na Mezinárodní výstavě psů v Brně (v sobotu) :o) Bylo to krásné protože Spookáč výborně šlapal :o) a tím všim nám udělal obrovskou radost - je to jeho první "dospělý" šampionát :o)))) . . . Výstavní maratón pokračoval i v neděli se Sašou a zas bodovali - získali res.CAC . Moc gratulujeme :o)

02.02.2010 | Alegra už je 7týdnů březí a bříško roste každým dnem. Bradavky jsou teď dosti velké a už se zvětšují i mléčné žlázy. Na dotek jsou cítit i pohyby štěňátek :o) Literatura uvádí, že teď měří cca 12cm což činní 75% jejich porodní velkosti. Proto se nedivíme, že Alegra je hladovější a hladovější ale aby se vůbec do ní potřebné množství krmení vůbec vešlo, dávky musíme rozdělovat do několik částí . . . Jsem opravdu zvedavá jak bude vypadat příští týden. Prozatím pár fotek Alegry bříška z tohoto týdne >>

01.02.2010 | Po delší době abstinence (a u velkého "závisláka" už to bylo na hraně šílenství) jsme se v sobotu zúčastnili soutěže Šampion Šampionů 2009 a slavnostního vyhlášení jedinců umístěných v TOP DOG 2009. Uvádím MY, protože mě doprovázela naše mladá flekatá naděje - bráška Meggie Spookie :o)))). Celá akce začala pro nás již ve čtvrtek večer, kdy jsme se s Markem a Ilonkou vydali směr Tábor za Sašou a Spookáčem. Kvůli sněhové vánici se z původně krátké cesty stalo pěkné dobrodružství, ale čas docela odsýpal - povídání o psech nebralo konce :o))) Marek už si nám tak nějak i zvykal na psí řeči (což je výborné, protože už brzy, pokud vše dopadne jak má, bude mít puntíkovaného kamaráda :o))) A tak nám v docela pozdní hodinu Saša předává svého milovaného pejska, vybavení a spoustu slovních instrukcí - manuál "jak se postarat o tečkovaného puberťáka". Loučilo se těžko - musíme přiznat, dávat psa někomu jinému není nikdy jednoduché, ale slova ujištění a nějaká ta zkušenost převáhla nad emocemi. Aby se Saše dobře spalo, poslali jsme i pár smsek z cesty - jak vše jde hladce a Spookač si ani nevšiml, že se chystá něco divného - liboval si totiž ve dvoření Bunny (ta také jela s námi) a to oblízáním celé její kulaté tlamičky :o) A tak nějak před půlnocí se Spookáč přivítal i s ostatními puntíky - největší radost měl z Bošuho, až se z toho vždy musel počůrat :o) Alegra z celého divočení moc nadšená nebyla, tak to dala důrazně najevo - "mám tady velké bříško a v něm sestřičky a bratříčka :o), tak se koukej chovat slušně" což zafungovalo a během pár minut od setkání se utvořila sehraná smečka. Musím přiznat, že mě Spookie velice mile překvapil svou povahou. I když bydlí skoro na samotě, velkoměsto ho vůbec nerozhodilo. Spíše naopak - jeho zvědavá povaha napomohla k rozptýlení a tak neměl ani chviličku času se soustředit na stýskání si po paničce. Také jsem si nemohla nevšimnout, že Saša udělala obrovský kus práce který byl velice vidět na Spookieho základním chování. I když je mu skoro 19 měsíců a je v takzvaně "nejlepší" pubertě, je to velice slušně vychovaný pes, přiměřeně temperamentní, nekonfliktní k cizím psům a proto s ním bylo radost tento výlet podniknout :o) No a zpět k celému důvodu Spookieho návštěvy, protože o tom se tady hovoří - Šampion šampionů, u kterého jsme v plemeni, i když velice pochválení, nedokázali zabodovat, ale pocit vítězství jsme si užili alespoň při slavnostním vyhlášení TOP DOG 2009. Potěšila nás i podpora přátel, některých rozhodčích, ale i cizích lidí, kteří byli Spookiem okouzlení. Také se mi povedlo dostat "na bednu" i krásného a milého svěřence druhu drsnosrstého :o), který po většinu času dělal také společnost Spookiemu. Celkem to byla akce povedená - méně stresu než na výstavách a spousta času si popovídat s ostatními chovateli - přáteli a známými. Proto si z této slavnostní akce kromě pohárů vždy odnášíme i velice příjemný pocit a slib, že příště tam zase budeme. Saše moc děkuji za důvěru a svěření našeho puntíkatého krasavce :o) a doufám , že se i nadále o něj bude takto krásně starat a třeba i v tomto roce přinesou nemalé úspěchy.

29.01.2010 | Alegra se nám pomalu ale jistě zvětšuje :o)))) Udělali jsme pro vás pár fotek bříška >>

17.01.2010 | Spookie se ve soutěži TOP DOG 2009, kterou pořáda Českomoravská kynologická unie ve spolupráci s časopisem Pes přítel člověka umístil na krásném 3.místě v VI FCI skupině :o) Saše moc gratulujeme k dosaženém úspěchu.

09.01.2010 | Alegra se už delší dobu tváří, že by mohla být březí a předevčírem nám to potvrdil i náš veterinář :o))) Na prcky se těšíme v polovině února (pokuď přežijou pár šílených honiček zajíců kterým jsem bohužel nemohla zabránit :o/).

_
Alegra už má bříško (27den březosti) - sonografické vyšetření a první fotky pupíků :o)

17.01.2010 | !!! VŠEM ZNÁMÝM A PŘÁTELŮM PŘEJEME HODNĚ RADOSTI A LÁSKY V NOVÉM ROCE 2010 !!! a moc všem děkujem za zaslání přániček - dorazila jich opravdu spousta :o)