English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

Novinky

NOVINKY - archiv 2011


PŘEJEME VŠEM SPOUSTU LÁSKY A RADOSTI, ZDRAVÍ A ÚSPĚCHŮ V NOVÉM ROCE 201204.12.2011 | Naše "D"čková štěňata na výstavách valí :o)) Ukončení výstavní sezóny tento víkend oslavuji s dalšími tituly:
CACIB Wels, Rakousko - Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC, CACIB a BOB
CAC Swiebodzice, Polsko - Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - CWC a BOB
Majitelům moc gratulujeme . . .

01.12.2011 | Celý listopad stejně jako říjen byl nabytý akcemi a tak nám přibylo spousta novinek. Času bylo proto šíleně málo a kvůli tomu se aktualizace bohužel odsunuly na poslední chvílí.

Začátek a konec listopadu označili dvě další krytí Barona. Jedná návštěva přijela z Německa - von Schloß Thiergarten a druhá z Holandska - Dalmaticas. Obě krytí proběhla ukázkově a tak doufáme, že můžeme v lednu očekávat další Baronové dětičky.

Listopadové víkendy a volná patřili výstavám, návštěvám a výletům. Začneme výstavami kde první byla Mezinárodní výstavě psů v Praze a tam se předváděli naši dva odchovanci Big Boy a Hetty a připsali si na své konto další tituly:
Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC, Res.CACIB
Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - Res.CAC


Bigouš v Praze


Hetty v Praze

Následovala Oblastní výstava v Annaberg-Buholz v Německu:
Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC VHD, CAC DDC
Baron - Res.CAC VHD, Res.CAC DDC
Lacrima Christi Count on Me - CAC VDH, CAC DDC
Bigouš a Baron nakročili k německému šampionovi a Alegra splnila podmínky k uděleni titulu
NĚMECKÉ ŠAMPIONKY VDH a KLUBOVÉ ŠAMPIONKY DDC

Listopad korunovala Klubová výstava DKČR Praha:
Double Reason Sunset Dalmatian - CAC
Baron - CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2011
Black Pearl Sunset Dalmatian - V3
Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - CAC, KLUBOVÁ VÍTĚZKA 2011 a BOB
Baron a Hetty splnili podmínky pro ziskání titulu !!! KLUBOVÝ ŠAMPION !!!


Hetty - KLUBOVÁ VÍTĚZKA 2011 a BOB


Baron - KLUBOVÝ VÍTĚZ 2011

Majitelům našich odchovu moc gratuluji a děkuji, že se o něj staraji moc dobře a jsou ochotný je občas prezentovat i na výstavách.

Úspěchy Baroňátek na těchto výstavách a další informace >>

Také se dne 16.11. narodili další Baroňátka v německé chov.st. von Sierion - 3 kluci a 3 holčičky, zatím všechny standardní :o) Mamině Lucy a chovatelce moc gratulujeme.

07.11.2011 | Konečně mám počítač z opravy doma a tak se mohu pustit do aktualizaci která bude patřit dalším říjnovým pracovním vikendům. Ten první patřil Saše se Spookačem kdy složili zkoušku ZPU1 s nejlepší stopou ze všech zůčastněných. Posíláme velké gratulace :o) O týden později jsem se konečně odhodlala s holkama ohodnotit několikaletou práci a přihlásit se na zkoušky ZOP a tak mohu oznámit, že je úspěšně máme za sebou :o) Stejný víkend v neděli Meggie soutěžila v coursingu na VII.Memoriálu Karla Grünwalda a získala krásné první místo.
Fotogalerie ze zkoušek ZOP >>
Fotogalerie z coursingu >>

18.10.2011 | Tato neděle byla pracovní. Jarní a letní výcvik měl být nějakým způsobem ochodnocen a tak jsme se odhodlali ke skládání zkoušek. Z Prahy se vyráželo hned brzo ráno abychom byli včas na místě. Jen co jsme dorazili dostáváme SMS od Pavly, že jsou taky nachystaný a tak si vzájemně držíme palečky. Marek s Baronem skládali lovecké zkoušky ZV (zkouška vloh) a Pavla s Bigoušem služební ZZO (zkouška základní ovladatelnosti). Nakonec oba týmy byli velice úspěšní :o) a moc jim gratulujeme :o)


Marek a Baron při nástupu na ZV

11.10.2011 | Další týden je pryč a majítele naších štěňat vůbec neleniví a sbíraji další úspěchy - jak ve výcviku tak i na výstavách. Nejdříve nás milé překvapila Pavla s Bigoušem když se zůčastnili závodu v základní poslušnosti dle zkoušek ZZO a obstálí výborně s umíštěním se na 10 místě. Opravdu krásný start.
V sobotu bojoval Víťa s Donem zas na polí výstavním a oboje to zvládli na jedničku. Zapůsobili na rozhodčího a ten jim udělil tituly nejvyšší - CAC, CACIB a BOB. Tímto nakročil na cestu k titulu Interšampon. Moc gratulujeme :o)
Výsledky z CACIB České Budějovice >>


Pavla a Bigouš připravení odstartovat


Don na výstavě v Českých Budějovicích - CAC, CACIB, BOB

01.10.2011 | Minulý víkend jsme se vypravili na výstavu do nedaleké Wroclawy. Milé mě překvapila výstavní plocha a také výborná organizace, obrovské kruhý, hudba po celou dobu výstavy, hodně stánků, návštěvníků a tím pádem i velice příjemná atmosféra. Myslím si, že je to určitě jedna z výstav kam bych se každoročně vracela. Na výstavu jsme příhlásili Big Boye, Bošuho a Meggie a ještě nás doprovázela Alegra která by bývala také soutěžila nebýt jeji falešné březosti. Již od vyvěšení rozpisu kruhu několik dnů před výstavou jsme věděli, že získat titul až tak lehké nebude ale musím se přiznat, že jsem se těšila osobně poznat moc pěkné jedince které jen tak v těchto končinách nepotkáváme. Výsledky jsme měli dobré - Big Boyovi o kousek uteklo vítězství ve třídě a má V2. Bošu se paní rozhodčí neuvěřitelné líbil až vyžádala potlesk publika a na závěr společnou fotografii pro památku :o) Bylo to milé. Obržel titul Best Veteran. Meggie pak soutěžila ve třídě šampionek kde třídu vyhrála a tím započala cestu k Polskému šampionovi. Doplnila ho ještě titulem Res.CACIB.
Komplet výsledky z CACIB Wroclaw >>


Meggie na středečním coursingovém tréningu

18.09.2011 | Máme výsledky dalších výstav naších odchovů :o)
Klubová výstava Blansko - Memoriál ing.Jana Findejse, dva zástupci z naši chovatelské stanice a skvělé výsledky :o) Don měl premiéru ve výstavním kruhu s páničkem a hned zabodovali vysoko - CAC a Nejlepší pes Klubové výstavy - Vítěz MJF. Tímto započal cestu na Českého šampiona :o) Lepší polovička Hetty také vyhrála třídu s titulem CAC a stala se Nejlepší fenkou Klubové výstavy - vítězka MJF s třešničkou na dortu - má navíc svého prvního BOBíka :o))) Majitelům moc gratulujeme.

Ve středu za Baronem přijela jeho druhá manželka Lucy. Loňský románek se ji moc líbil a i dětičky z toho byli hezký tak se majitelka rozhodla celé to zopakovat. Krytí proběhlo bez problému a behem několik málo minut byli "svoji". Budeme Lucy a Marion držet palečky a za dva měsíce se těšit na prcky v jeji chov.st. von Sierion.

Do sekce Zajímavosti jsme přidali odkaz na oficiální komentáře k novému standardu v angličtině dokud je nepřeložíme do češtiny.

08.09.2011 | Dva týdny utekly jako voda a tak je na čase aktualizovat :o) Začneme prvně výstavou v Mladé Boleslavi kde se hlavně vystavovala naše "Dčka" a měla moc pěkné výsledky:
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB


Don v Mladé Boleslavi - V2, Res.CAC, photo © Petr

A nebojte, Baroňátka jsem samozřejmě nezapoměla - upřímně to ani nejde, vždyť se tam sešel celý vrh :o) Jen Florián a Figaro nesoutěžili, jinak všichni zkoušeli své štěstí v kruhu a pod přísným okem francouzského pana rozhodčího. Více o úspěších Baroňátek jsem umístila na samostatnou podstránku protože nám zprávy jeho dětí chodí o sto šest ze všech stran, tak si už zaslouží svojí sekci. Baroňátka >>

Fergie, Figaro, Florian, Fredík, Eddie, Jessie, Ennie, Cindy se svými páničky.

Aktualizovali jsme i mnoho dalších stránek: Štěňátka, Fotogalerii, Galerii Piccassa a Rajče, Dalmatin Info a Zajímavosti kde přibylo kromě výsledku z Evropské výstavy v Leeuwarden i překlad nového standardu.


Baron a sestřička Bettina oslavili společně své 3ti narozeniny v norském Elverumu.

21.08.2011 | Srpnová aktualize nemohla již čekat !!! Novinek je spousta protože majitelé naších odchovů opravdu neleniví a navíc sbírají skvělé výsledky:
Psal se začátek srpna a pro Sašu cesta dlouhá ale dobrodružná a rozhodně se vyplatila - Spookie totiž přidal ke své sbírce další šampionát :o) stal se !!! ŠAMPIONEM KYPRU !!!
Minulý víkend pak pokračovali na výstavě v rakouském Innsbrucku kde získali CACA a CACIB a další den res.CACA (takže ještě jeden na Ch. Tvrdý oříšek je už nakouslej ;o)
Tentýž den Yveta s Hetty dokázala něco neuvěřitelného - složily spolu zkoušku ZOP na 99 bodů !!! Mysleli jsme si, že Baron s Markem nasadili vysokou laťku, která jen tak nebude poražená, ale holky to dokázaly. Klobouk dolů.
Navíc tento víkend obě vyrazily k sousedům na výstavu - jedná do horké Bratislavy a druhá do německého Lipska. Pro Yvetu a Hetty to byle dvě výstavy, dva dny, dvakrát tak vedro než jsme toto léto zvyklí a dvě druhá místa s 2xRes.CAC a res.CACIB. Spookáč si také vedl velice dobře a odnáší si Res.CAC z národní a CAC a CACIB z mezinárodní výstavy. Tímto stal se čekatelem šampiona VDH a DVD !!! Oběma majitelkám moc gratulujeme.
A na závěr se těšíme příští týden do Mladé Boleslavi. Budeme tam v plné sestavě - část soutěžící a část podporující :o))) Navíc by měla přijet všechna štěňata po Baronovi a Roxaně, tak se mooooc na to těším. Škoda jen, že Marek a táta Baron u toho nebudou - ty si dovolenkuji v Norsku spolu s Ondrejem u Per Roara a Bjorg :o)))


Yveta a Hetty při nácviku na ZOP - chůze u nohy

01.08.2011 | Národní výstava psů v Mladé Boleslavi - další oblíbená zvláště když se podaří počasí což se naštěstí stalo. I tentokrát jsme jeli ve standardní sestavě - odchovanci z "D" vrhu a Eva se štěňatama po Baronovi :o) Je mi trochu trapné psát pořád dokola ale jinak to asi nejde - všichni zase sklidili úspěchy. Big Boy a Hetty vyhráli své třídy s titulem CAC a Národní vítěz :o) Baronova štěňátka ve věku 9 měsíců soutěžila v mladých a byla také úspěšná a kromě prvních titulu ve své třídě si ještě navíc mladá slečná Freya od Bílé laně odnáší titul necenější - Vítěz plamene - BOB, Res.BIS Junior a 4.BIG. Posíláme majitelům a chovatelce Evě gratulace - je to obrovský úspěch. Baronová štěňátka za hranicemi také soutěžili a už sbírají krásná ocenění a obdiv pozorovatelů ve třídě štěňat a dorostu.


Baroňátka s majiteli na jedne z výstav v Německu (sedící a stojící) :o)

28.06.2011 | Spookie boduje na další výstavě - tentokát v Brně na Intercanisu 2011 - CAC, CACIB, BOB a 5.BIG a tímto se stal !!! GRAND ŠAMPION České Republiky !!!

Aktualizovali jsme naše fotogalerie Rajče >> a Picasu >>

18.06.2011 | Dnes Marek s Baronem složili svoji první zkoušku z výkonu - ZOP na 97 bodů - známka výborně :o)))

05.06.2011 | Ne, že by se u nás dva týdny nic nedělo ale toho času je tak málo, že na aktualizaci prostě nestačím. Každopádně dnes jí pár minut věnovat budu protože se u nás opravdu dějou věci až nestačíme nabrat dech. Tentokrát první za zmínku stojí Don který včera na národní výstavě psů v Klatovech dostal dalšího CAJCe a tak se nám stal Junior Šampionem ČR Laďce a Víťovi moc gratulujeme za dosažený úspěch protože jakožto úplný začátečnicí zvládli tento obrovský kus cesty naprosto na jedničku. Donův bráška Big Boy tentokrát to rozjel v opravdu velkém stylu. Víkend po Salzburgu se konala v nedaleké Mladé Boleslavi Speciální výstava Dalmatinů pořádana naším klubem. Big Boy byl poprvé přihlášen v "dospělé" třídě a u paní rozhodčí ziskává svoje první čekatelství na Českého šampiona CAC. Tečku na ten den uzavíra titul Vítěz Speciální výstavy 2011 :o))). Úspěch ho nadále neopouští a tak tento víkend v Klatovech ziískává dalšího CACe, Národního vítěze a Vítěze plemene - BOB. V závěrečných soutěžích se umístil na krásném druhém místě v VI FCI skupině - res.BIG Kromě skvělých úspěchů na obou výstavách nám společnost dělala bezvadná parta lidí a tak celková atmosféra byla opravdu skvělá.


Dream Believer Sunset Dalmatian "Big Boy" - CAC, NV, BOB a res.BIG

Musím se také zmínit, že Baronová štěňátka také na výstavách válí :o))) Nejlepší štěně celé Speciální výstavy Dalmatinů v Mladé Boleslavi se stala Freya od Bílé laně a včera v Klatovech její sestřička Frida od Bílé laně dokonce vyhrálá ten titul nejvyšší - stala se nejkrásnějším dorostem celé výstavy :o)))) Všem majitelům Baroňátek moc gratulujeme a také chovatelce Evě Liškové. Doufám, že již brzy vytvořím stránky pro naše Baroňátka kde budete moci sledovat jejich novinky.

Aktualizovali jsme stránky Štěňata - je stále volný Florián od Bílé laně a v Německu 9ti týdenní černě tečkovaní pejskové a 1 holčička - jejich protréty najdete na stránkách chov.st. Schaesberger wald >>

A na závěr - po vytrvalém zimním tréninku Marek s Baronem začali soutěžit v Agility a dnes se zúčastnili závodu v Nymburku. V Agility Jumping skončil na krásném 3.místě. Agility Open pak na konci pokazili minutím poslední překážky kdy se Baron dostal mimo parkur a tím pádem byl diskvalifikován. Škoda protože kdyby to vyšlo tak se umístil na krásném 6.místě. Každopádně je to skvělý výsledek a oboum moc gratulujeme.

31.05.2011 | Včera byl zveřejněn na oficiálních stránkách FCI nový standard pro plemeno Dalmatin který byl schválen na generálním zasedání výboru FCI 13-14.října 2010 v Dortmundu. Je v anglické verzi a schlédnete ho na stránkách FCI - Dalmatin Standard - 13.10.2010 >>

27.05.2011 | Nechala jsem si pár dni po tomto výletu až se "probudím" z neuvěřitelných zážitku a musím říct, že to snad ani nešlo a proto nevím jak začít a jak popsat tento výstavní víkend který jsme strávili v Salzburgu. Je v tom spousta emoci které slovy těžko vyjádřit a tak ponechávam ať si každý sám představí co to pro mě musí znamenat. Pro ty nezasvěcené jen pro informaci, že Evropská Klubová výstava WAFDAL se koná jednou za dva roky a je lákadlem pro mnoho chovatelů a vystavovatelů dalmatinů nejen z Evropy a to proto, že rozhodčí kteří jsou na ní nominovaní jsou vždy velice zkušení. Tento ročník posuzovala Aase Jacobsen z Norska a Irina Petrakova z Ruska (obě mají za sebou 29let chovatelské praxe a o něco méně jsou rozhodčími exteriéru pro dalmatiny). Moc jím oboum děkují, že maji tak vysoké mínění o naších psech . . .

CACIB Salzburg, 21.05.2011
Dream Believer Sunset Dalmatian "Big Boy" - V1, Jugendbester Salzburg 2011
Closest Fantasy Sunset Dalmatian "Spookie" - V2, Res.CACA
Baron - V1, CACA, res.CACIB
Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian "Hetty" - V1, Jugendbester Salzburg 2011, Junior BOB, Junior Res.BIG

WAFDAL 2011 a Jubilejní Klubová výstava Salzburg, 22.05.2011
Dream Believer Sunset Dalmatian "Big Boy" - V1, WAFDAL Junior Winner 2011 + Club Junior Winner 2011
Closest Fantasy Sunset Dalamtian "Spookie" - V3
Baron - V1, CACA
Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian "Hetty" - V1, WAFDAL Junior Winner 2011 + Club Junior Winner, BOB Junior

Na výstavě se také předvedla Baronová štěňátka a také vybojovalá krásná hodnocení a umístění. Máma Roxanka také zářila a její bráška Orinek dokonce v neděli exceloval - Vice Clubsieger 2011. Eve moc gratulujeme za skvělé výsledky.


Celá prima parta z Čech - z prava: Saša s Roxanou a Spookiem, Eva s Orinem, Fergie a Florianem, Yveta s Hetty, Pavla s Big Boyem a já s Baronem a Figarem :o) Za objektivem Petr :o) Bez nich by celé toto ani nebylo možné uskutečnit ani zažít. Moc všem děkuji.

Stejný víkend v Čechách hájil naše barvy Doneček - Double Reason Sunset Dalmatian a s páničkou Laďkou to zvládli na jedničku - na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích získávají další CAJC :o) Moc gratulujeme.

Z Německa přišla další skvělá zpráva - všechna Baronova štěňátka jsou slyšící, 10 oboustanně a jedno jednostranně. Chovatelka také poopravila, že ve vrhu je jen jedno modrooké štěně a jedno má modrý klínek. Každopádně moc gratuluji k dobrému výsledku a přejeme prckům skvělé rodiny.

08.05.2011 | Mezinárodní výstava psů Lodz a pro Barona CWC, CACIB a BOB a tím se stal INTERŠAMPION :o))) Na závěrečné soutěže jsme nečekali - před námi byla dlouhá cesta.

Také nám v tomto týdnu z Německa přišla zpráva, že Baroňátka jsou všechna slyšící. Uvidíme pak konečný výsledek po BAER testu. V tomto vrhu se poprvé po Baronovi narodili i dvě modrooká štěňátka. I přesto chovatelka je nadmíru spokojena s kvalitou. Na fotografie se můžete podívat na jejich Puppy blogu >>


Schaesberger wald štěňata 4,5 týdne

25.04.2011 | Na mezinárodní výstavu psů v Českých Budějovicích jsem se moc těšila a i pěkné počasí slibovalo opravdu prima den. Zklamání ale následovalo hned po příjezdu a to z výstavního kruhu který opravdu měl až nepochopitelný tvar. Pejsky jsme ale všichni zvládli jakž takž odvystavit a dalo se říct, že jsme dopadli více než dobře :o) První se vystavovali Baronovy štěňátka - kluci. Vyrostli v opravdu pěkné pejsky se slibnou budoucnosti a tak doufáme, že někoho z potenciálních zájemců osloví a brzy se stanou prima parťáci (v sekci štěňata přibudou jejich aktuální fotografie). Pak se nám předváděl Big Boy na kterého se bohužel nějak nalepila smůla a tak zase zkončil se známkou VD :o/ Potom se už štěstí úplně pootočilo a ve třídě šampionů se prezentoval Spookáč který vybojoval CAC, CACIB a BOB Tímto splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion :o))) Pak následovali holčičky od Barona a Roxi :o) a Hettynka se nám předváděla ve třídě mladých - CAJC a je čerstvou Junior Šampionkou ČR Obrovské gratulace všem a budeme se těšit na další setkání

20.04.2011 | Zas uteklo spoustu času od poslední aktualizace a máme i pár novinek - některé ne moc příjemné a některé opravdu skvělé. Tu nepříjemnou nechám pro příště až bude na 100% potvrzená (nebo v lepším případě bude potvrzen opak) ale s dobrou zprávou se ráda s vami podělím :o) Meggie se stala šampionkou Srbska kde na dvou mezinárodních výstavách získala 2xCAC a 2xCACIB :o) Výlet byl opravdu vydařen a moc bych chtěla poděkovat skvělé společnosti bláznivých chovatelek ;o) Stejný víkend jela Saša se Spookáčem bojovat do Rakouska - odnáší si V2 a Res.CAC. Další krásná zpráva je, že o víkendu se chystáme na výstavu do Českých Budějovic kde přijede skoro komplet vrh po Baronovi a Roxance a také se bude předvádět náš odchov - Spookie, Big Boy a Hettynka :o) Moooc se na všechny těšíme :o)))


Meggie na výstavě v Srbsku

03.04.2011 | Dnes se narodili další Baroňátka v německé chovatelské stanici vom Schaesberger Wald. Je tam 5 kluků a 6 holek. Všichni černě tečkovaní a žádná plotna :o))). Chovatelce gratulujeme a mamině Fjordě držíme palečky :o)

Minulý víkend jsme vzali puntíky zaběhat si na jejich prvím coursngovým závodě - Jarní Kralupy 2011. Bylo přihlášeno 5 dalmatinů - dichtivých coursingářů. První běžel Baron s mladou slečnou a i když vedl, po krátkém čase uznal za úplně zbytečný soutěžit s lepší polovinou a na půl tratě to otočil k pánikovi :D Tím pádem již v prvním kole byl diskvalifikován. Zato ale holkam se vedlo nečekaně dobře a Meggie ziskává 1.místo s 341 b. a šestiletá Alegra hned za ní 2.místo a 334 b.

První kolo - Baron (červená dečka) a Bája >>
První kolo - Meggie (červéná dečka), June (bílá dečka) a Alegra (modrá dečka) >>
Druhé kolo - Meggie (červéná dečka) a June >>
Druhé kolo - Alegra (červéná dečka) a Bája >>

V neděli jsme také měli další soutěžičí z naši rodiny a to na poli výstavním - tentokrát si Saša vybrala populární výstavu CACIB Luxebourg a se Spookáčem ve tř.šampiónů získali výbornou.


Meggie závodí

20.03.2011 | Hetty s Yvetou v pátek absolvovali měření kyčlí a výsledek je skvělý - Hettynka je naprosto zdravá, tedy bez dysplázie kyčelního kloubu DKK 0/0 (HD A) :o)))) Yvetě se splnil její sen a už s klidným svědomím pomalinku může počítat s chovem.

Tento týden se na stránkách DKČR objevili i oficiální výsledky nejúspěšnějších dalmatinů členů klubu za minulou výstavní sezónu. Baron, i když byl jen na pár výstavách vybojoval krásné první místo u psů a je !!! TOP DALMATIN DK ČR 2010 !!!

V sekci zajímavosti jsme přidali odkaz s fotografiemi a pár videi dalmatinů z Crufts a do galerie rajče fotografie ze včeřejšího výletu a coursing treningu v Liberci :o)


Hetty lovec :o)))

07.03.2011 | Spookáč se nám zas proběhl honosně po "červeném kobercí" ale tentokrát šel za hranice - do sousedního Slovenska na výstavu Šampion Šampionů 2010. Dařilo se mu se Sašou dobře - vyhrál VICTORY WINNER 2011 & BEST OF KING a tímto se stal !!! GRAND ŠAMPIONEM SLOVENSKA !!!. Oboum moc gratulujeme :o)

27.02.2011 | Novinky v sekci zajímavosti >>

26.02.2011 | Aktualizovaná stránka štěňátek >>

07.02.2011 | Tento víkend patřil výstavě DUO CACIB Brno. Nejen moderní haly, výborná organizace ale i skvělá atmosféra ji dělá jednu z mých nejoblíbenějších a v ČR rozhodně tu nej. Hlásili jsme jen Barona ale zato přišli i štěňata z vrhu "D" a v neděli i Baroňátka od Bílé laně :o))) Bylo to prima setkání a také jsme sklidili i nemálé úspěchy. Baron se rozhodčím moooc líbil a po oba dny si odnesl krásné tituly: 2xCAC, 2xCACIB, 2xBOB a v sobotu se umístil i na 4.místě ve skupině 4.BIG :o) "Dětí" z "D" vrhu byly poprvé na tak velké výstavě a vedli si také velice dobře. Vichni tři jsou krásný a pánikům děkují, že se o ně starají tak dobře.
Hetty - Diginity of Hettynky Sunset Dalmatian: 2xCAJC a 2xJUNIOR BOB
Don - Double Reason Sunset Dalmatian: V2 a CAJC
Big Boy - Dream Believer Sunset Dalmatian: V3 a VD3
Tímto nám Hetty a Don nakročili k Junior šampionátu ČR. Velké gratulace :o)
V neděli se také poprvé v životě ukázali i Baroňátka od Roxanky :o) Byly moc rozkošný a vyvíjejí se v opravdové krásně dalmíky se slibnou budoucnosti. Mají parádní povahy - výstaviště a tolik psů je vůbec nerozhodilo a vítali se bez problému se všema kdo měl zájem je pohladit. Samozřejmě jsem neodolala pořídit i spoustu fotografii tak se na ně můžete podívat v galerii Baroňátka 4,5měs. >>
Fotogalerie Duo CACIB Brno 2011 sobota >>
Fotogalerie Duo CACIB Brno 2011 neděle >>


Baron - 4.BIG

01.02.2011 | V neděli za Baronem přijela další nevěsta z Německa :o) Krytí probehlo bez větších problémů a tak doufáme, že za měsíc uslyšíme další dobré zprávy. Držíme palečky ;o)

Do Dalmatin info jsem přidala nový odkaz Novinky / zajímavosti ze světa dalmatinů a v něm hned několik novinek . . .

29.01.2011 | Prosinec i leden nám utekl jak týden a naše stránky jsem nestačila vůbec aktualizovat. Proto jsem dostala nejednou vynadáno :o/, tak se teď pokusím o nápravu . . .
Dnes to je už měsíc, co jsem se jela podívat na měření uší Spookáčových štěňátek a určitě většina už výsledek ví ze stránek chov.st. Javapami, a to že celý vrh je oboustranně slyšící :o) Štěňátka jsou krásná a většina se už rozutekla k novým majitelům. Dva kluci a 3 holky stále hledají milující domov.
Dle posledních informací Baroňátka z chov. st. vom Sierion mají všechna svůj nový domov, ale zato dva kluci v chov. st. od Bílé laně stále hledají vhodné majitele. Jsou opravdu kouzelní a Eva se jim hodně věnuje. Dala jim ten nejlepší start do života a tak případnému novému majiteli toto první výchovné stádium hodně zjednodušila. Příští týden je uvidíme všechny na výstavě v Brně a tak doufám, že pořídíme pěkné fotečky. Sledujte je v naší sekci Štěňata >>
Nový rok jsme přivítali zase v duchu výstav - neutekl ani týden a už jsme na jedné museli být - národní výstava psů v Olomouci :o) Vystavovala jsem jen Barona, který potřeboval ještě jeden CAC z ČR a protože konkurenci ve třídě neměl, i přes lehké obavy z přísnosti rozhodčího při posuzování předchozích plemen přece titul získává a tím se stal ČESKÝM ŠAMPIONEM. Další titul NV, BOB a později i 4. BIG byla taková velká třešeň na dortu :o)))
O týden později jsme se zúčastnili další "psí akce". Tentokrát trochu honosnější - Šampion Šampionuů 2010 a Pes roku 2010, kterou organizovala Českomoravská kynologická unie v Top Hotelu Praha. Do soutěže ŠŠ byl hlášen Spookie, který ani tento rok nebyl sám, ale dokázal vyhrát vítěze plemene a udělat nám radost. V dalším kole trochu zlobil a tak na stupně vítězů nepostoupil. Celou atmosféru krásně zachytila Irena a fotky najdete v její fotogalerii rajče >> ;o) Baron se pak přišel vyfotit a vyzvednout cenu pro Psa Roku 2010, kde v VI. FCI skupině získal krásné 4. místo :o)

Nezanevřeli jsme ani na aktualizaci Dalmatin info, kde jsme nově přidali statistiky výsledků měření kyčlí z Finska a u roků přímé odkazy na seznam měřených psů. Taky jsme přidali seznam všech Dalmatinů šampionů ČR od roku 1994.