English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

NovinkyNOVINKY - archiv 2012


31.12.2012 | Moc mě mrzí, že jsem nestihla zodpovědět na všechny vzkazy a přánička (je jich opravdu hodně). Všem za ně MOC DĚKUJI a přejí Vám a také návštěvníkům naších stránek, vše nejlepší a hodně štěstí, lásky a radosti v Novém roce 2013

27.12.2012 | Meggie bříško se zvětšuje. Má před sebou ještě pár dní a štěňátka budou na světě. Držte palce !!!


Meggie je březí

08.12.2012 | Minulý týden jsme měli v plánu jet s Meggie na ultrazvuk ale bohužel kvůli chřipce jsem to nezvládla a tak se budeme muset nechat překvapit kolik štěňátek bude. Meggie to zvládá naprosto v pořádku akorát je opatrnější - více se hlídá a má neustále hlad :) Už se na prcky moc tešíme.


Na Meggie bříšku už je patrné, že se tam něco děje :o) Před sebou má ještě 3 týdny.

02.12.2012 | Mezinárdní výstava psů DUOCACIB Nitra 2012
Ukončení výstavní sezony s mega úspěchem - Yveta s Hetty 2xCAC, 2xCACIB a BOB
Eva také měla úspěch s Baroňátkama >> Florianem a Fergie. Obrovské gratulace holky !!!

25.11.2012 | Klubová výstava dalmatinů Praha. Naše barvy hájila Yveta s Hetty a ve třídě vítězů fen získala třetí místo se známkou výborná. Soutěžila i o nejlepšího pracovního dalmatina a tam skončila na místě druhém. Vystavovala se i Baroňátka a informace jak dopadli najdete v jejich samostatné sekci >>

Měla jsem trochu času i na dodělání fotek z krytí v Holandsku. Samotné krytí jsem nefotila - byly jsme na to se Chantall samy, ale využila jsem volné chvíle vyfotit Kaya a tak jsem pár hezkých fotek umístila do jeho fotogalerie >>. V pátek dopoledne jsme s Víťou měli čas na prohlídku městečka Zwolle >> Tam se konaly páteční farmářské trhy a tak kromě krásné architektury jsem měla možnost obdivovat a hlavně ochutnat místní speciality :o)

Týden na to nám příšla ze Slovenska další novinka. Baronovi a Beny narodili dvě štěňátka - jeden pejsek a jedna fenečka. Držíme palce ať jsou zdraví a ať pořádne rostou. Budeme se pak těšit na jejich fotografie a další zprávy.

V chovatelské stanici Javapami >> Donečkova štěňata rostou jak z vody. Už jsou jim 4 týdny a chovatelka Jana vytvořila několik fotogalerii které najdete na jejich stránkách. Štěňata budou k odběru kolem Vánoc.

11.11.2012 | Některé věcí se rodí a některé zanikaji. Dnes nepřícházim s dobrou zprávou ale naopak velice smutnou. Zasáhla nás všechny opravdu hluboko a potřebovala jsem pár dní nabrat dech a najít odvahu to napsat. Člověku se nechce věřit i když velice dobře ví, že to patří k životu. . . a tak nám Bruno odešel do psího nebíčka. Nečekaně a náhle. V lednu by mu bylo 14 let. Říkám si pro útěchu, že je to krásný věk a stejně v hloubí duše je stesk - mohl s námý být déle . . . teď je bez bolestí, šťastný a veselý znovu s naši Bettynkou a Eliškou a ostatními psí kamarády běhá na nekonečních loukách za duhovým mostem. Děkuji ti Bruno, že jsi me naučil spoustu věcí které mi otevřeli oči ve světě psů. Děkuji ti za všechny zkušenosti které ze mě udělali to co jsem. Bez tebe by to nikdy nebylo takové jaké je to dnes a budeš nám všem moc chybět . . . do té doby než se zase potkáme . . .


Šťastný Bruno

05.11.2012 | Máme skvělé zprávy !!! Po dlouhém očekávání Meggie začala konečně hárat. Bráškové na společně ceste do Dortmundu to výborně odhadli a tak neuběhl ani týden a už jsme se dočkali novinek. Příprava na cestu za ženichem byla zase dobrodružství a pokud se dobře pamatuji, tak v životě jsem nebyla nervoznější než tentokrát. Nakonec se vše povedlo jak má a do Holandska jsme dorazili v naprostém pořádku a včas. Přes původní obavy jak se na to Meggie bude tvářit zvítězila příroda a genetika a tak krytí dopadlo nad míru dobře. Teď nám všichni držte pevně palce a za dva měsíce se, doufám, budeme moci těšít na další prcky. Skoro po třech letech. Už se nemohou dočkat :o)

Velikánský dík patři Víťovi od Donečka, který mně nabídnul svezení, za jeho trpělivost a obětování už předem domluvené soukromé akce a dvou dnů dovoleny který v podstatě neměl. Navíc celý výlet obohatil o kulturní vložku - prohlídku města Zwolle a seznámení mě s místní specialitou :o) Také obrovský dík patří Chantall a Patrickovi, spolumajitelům Kaya za neuvěřitelnou ochotu a pohostinost a za dva překrásně strávene dny. A děkuji všem kamarádům a známým který nás podporovali z domova a drželi palečky :o)


Tatínek naších budoucích štěňat - Kayo. O tom, že je fešák jsme nepochybovali, ale vypadá to, že nejsme jediní kdo si tak myslí - na fotce jako model do módního časopisu.

Ještě než jsme se vydali na cestu Marek a Baron se zůčastnili prvních profi závodů v Agility - dvojzkoušek v Pražských Kyjich. Ty sice proběhli za ztíženych podmínek - celý den sněžilo a byla hrozná zima ale zato maji dva výborné běhy a tedy splněné dvě zkoušky. Na přestup do A2 jim chybí ještě 3 zkoušky (závody) na výbornou. Tak budeme držet palce.

A protože jsme nějaký čas neaktualizovala, tak je tady další novinka - koncem října se v chovatelské stanici Javapami >> Donečkovi narodila štěňátka. Přejeme jim hodně zdravíčka a tešíme se na jejich budoucnost.

17.10.2012 | Minulý víkend patřil cestě a mezinárodní výstavě psů v dalekém Dortmundu - Bundessieger 2012. Je to největší německá výstava a pravidelně se ji zúčastňuje velký počet chovatelů a vystavovatelů nejen z Německa ale i okolních států jako je Holandsko, Dánsko, Švédsko a Norsko. Proto hlavní důvod proč na ní jet nebylo jenom nasbírat tituly ale prezentovat své odchovy a podívat se i na ostatní psy, potkat známé tváře o popovídat se o novinkách a zkušenostech ze světa dalmatinů. Bohužel tento rok počet přihlášených jedinců výrazně poklesl - více než o polovinu. Bylo to pro nás obrovské zklamání ze začátku ale rozhodně cesty a účasti nelitujeme - je to velkolepá výstava spojena s výstavou koní a tím pádem s obrovskou návštěvnosti, bohatým programem pro diváky, perfektní organizací a atmosférou světové úrovně. Na výstavu byly přihlášení Spookie a Big Boy, každý v jiných třídách aby si nekonkurovali. Oba dosáhli k pěkným výsledkům a odnáší si další tituly domu. Děkuji Petrovi, že celou cestu statečně odřídil, Pavle a Saše za výbornou náladu a všem za skvělé strávené dva dny a ještě jednou moc gratuluji

"Spookie" Closest Fantasy Sunset Dalmatian - V2, CAC VHD + Club
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, 2xCAC VDH + Club


Big Boy a Spookie na pořadí vítězů

01.10.2012 | Včera Yveta s Hetty byly zkoušené jak jsou připravné na služební zkoušky BH - dle mezinárodního zkušebného řádu (FCI). I přes původní obavy Yvety z nové zkušenosti, krátké doby na přípravu a navíc Hetty hárání zkoušku složili. Jsou prostě holky šikulky a už i skvělý team. Obrovské gratulace.

Dnes 6 standardních štěňat po Spookáčovi podstoupila měření sluchu na klinice AA Vet a všechna jsou oboustranně slyšící :o)) Je to skvělá zpráva a chovatelce posíláme gratulace k vydařenému vrhu :o). Teď je čeká kontrola poradcem chovu klubu a pak už se mohou rozlítnout do nových domovů. Pár štěňat je stálé volných a pokud byste měli zájem kontaktujte chovatelku pro více informaci.

Také jedna starší zpráva (o pár dnů) - byla potvrzená březost Kimberly Javapami vom Arabian Stud. Otcem štěňat bude náš Doneček. Držíme palce aby vše probíhalo vpořádku.

16.09.2012 | Memorial ing.Jana Findejse se i letos konal v Blansku v zámeckém parku. Původně jsem měla v plánu se ji také zůčastnit jako pozorovatel a fotograf ale nakonec jsem přece zůstala v Praze věnovat se své smečce. Barvy naši chovatelské stanice hájili Don a Hetty s jejich pániky kteří si vedli velice dobře. Doneček se rozhodčímu moc nelíbil, ale na výbornou měl a tak se umístil na 5.místě. Hetty zato vybojovala vítěztví ve své třídě s titulem CAC. V soutěžích se později Don polepšil a získal 3.místo o nejkrásnější pohyb a Hetty vyhrálá soutěž o nejlepšího pracovního dalmatina :o)))
Na výstavě se prezenovala i Baroňátka - sourozenci z chovatelské stanice od Bíle laně a také obsadili první místa. Florián vyhrál nejlepšího psa a je Vítězem Memoriálu Jana Findejse 2012. Více na stránkách Baroňátek >>


Hetty - V1, CAC a nejlepší pracovní jedinec


Don - vyhlíží určitě na nějakou psí slečnu :o)

Za krásné fotky děkujeme Lídě a Jindrovy

15.09.2012 | Dnešní návštěva Spookieho a Bory štěňat v chovatelské stanici Ixobrychus. Mohu opět potvrdit, že čas zase neskutečně letí - prckům je už 5 týdnů. Krásné počasí jsme využili k focení na zahradě a tak vznikly dvě fotogalerie, jednotlivá prezentace >> a ze života >>.
Baroňátka v chov.st. Albus Niger našla už svoje domovy. Malá hnědá Annie zustává u maminky :o)

10.09.2012 | Včera v pozdních večerních hodinách Baron nakryl krásnou hnědě tečkovanou fenečku ze Slovenska Hraběnku Radosť a Pohoda. Oba se k sobě velice měli a tak krytí proběhlo bleskově rychle. Budeme držet palce aby vše proběhlo v pořádku a za dva měsíce se budeme moci těšit na další Baroňátka.

09.09.2012 | Další výstava v Německu a Big Boy získává další tituly - CAC, Beste Rüde a Zwönitztal Sieger 2012. Je to jeho čtvrtá výstava v Německu a má čtyři tituly k dokončení šampionátu. Chybí mu ještě jeden aby se stal Německým Šampionem ale na ten ješte musíme chvílí počkat - až po 25.11. kdy uběhne rok po ziskání prvního (taková jsou pravidla v Německu ;o)


Big Boy v Thalheim

V pátek jsem v práci vzala volno a tak jsme se domluvili na společnou procházkou s Baghirkou a jeji páničkou. Fotky z procházky brzy umístím na rajče


Portrét Baghirky

Dětičky Spookáče a Bory už pořádně vyrostli - nejnovejší fotografie jednotlivých štěňat najdete v galerii chov.st.Ixobrychus >>

26.08.2012 | Tak jak jsem si myslela tak se i stalo - zapomněla jsem na jednu hodně důležitou novinku a to, že se Hetty zůčastnila koncem července národní výstavy psů v polských Swiebodzicích kde získala dalšího potřebného CWC a stala se !!! ŠAMPIONKOU POLSKA !!!.

Na včeřejší výstavě Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi získala ve třídě šampionů res.CAC a Res.CACIB. Je vidět, že Hetty už je skoro dospělá slečna a stala se z ní opravdu krásná fena. Yvetě moc děkuji, že se o ní stará dobře a moc gratuluji k dosaženým úspěchům.


Portrét Hetty


A krásná Hetty na včerejší výstavě v Mladé Boleslavi - res.CAC a Res.CACIB

21.08.2012 | Doneček - Double Reason Sunset Dalmatian měl svoje první milostní hrátky :o) a tak za cca dva měsíce předpokládáme narození jeho štěňátek v chov.st. Javapami >>

19.08.2012 | Nahromadilo se nám tolik novinek, že na aktualizaci už bylo potřeba vynaložit mnohem více času a tak se pořád odkládala. Nakonec jsem se odhodlala ji udělat ale ve "zkrácené" verzí jinak byste se nikdy nedočkali. Podělím se proto jen o ty nejdůležitější (doufám, že nejakou nezapomenu . . .)

Začnu nejdříve výstavami a dalším titulem pro Big Boye z národní výstavy v Klatovech kde splnil podmínky na GRAND ŠAMPIONA ČR. Dva týdny na to jsme pak jeli do Mladé Boleslavi kde vyhrál zase třídu s CAC, stal se Národním vítězem a Vítězem plemene - BOB :o)) Majitelům Venglárovým moc gratuluji.


Big Boy - nejlepší pes a BOB a Baronová dcera Cindy - Freya od Bílé laně nejlepší fena s rozhodčí Olgou Dolejšovou

Týden odpočinku a pak se jelo do Chorvatska na 4 Noční výstavy psů ve Splitu. Vystavovala jsem Meggie a titul šampiona Chorvatska se nám bohužel nepodařilo splnit (potřebuje ješte jeden CAC z Mezinárodní výstavy) Vůbec jsme ale nebyly zklamaní protože jsme se měly skělé a jako vždy byl to super zážitek. Splitu budu věnovat zvlášť povídání tak se brzy dozvíte více.


Meggie se ve Splitu předváděla perfektně

Také se u nás i intenzivně cvičí - 2x jsme s Alegrou, Baronem a Meggie jeli ke Klatovům nacvičovat na barvářské zkousky a zatím se jim daři moc dobře. Sem tam navštěvujeme i cvičák abychom ověřili jak jsme na tom s "domácím" výcvikem poslušnosti. Doufám, že se nám podaří časově zvládnou nejakou tu zkoušku před plánovaným vrhem . . .
Marek a Baron jsou odedneška na výcvíkovém táboře ve Svojanově kde se zaměří na stopy (sportovní) a pokračuji v Agilitách. Marek slíbil, že po tomto výcviku již budou nastupovat v Agility závodech jako profící :o) a zaměří se na splnění první zkoušky A1 tak jsem na ně zvědavá.
Dokud my se na zkoušky připravujeme Yveta to rozjela v plné rychlosti a všechny nás předběhla - dnes s Hetty složila jiz pokročilejší zkoušku ZPU1 na známku výborně (144bodů) což je úplně skvělá zpráva - Yvet moc gratuluji, výborná práce !!!

A poslední dobré zprávy - Spookie se stal podruhé otcem. V chov.st. Ixobrychus se mu před deseti dněma nalodilo 9 štěňátek - 5 kluků a 4 holčičky. Maminka i prckové se maji dobře a rostou jak z vody. Sledujte jejich stránky pro aktuální informace a fotografie.

V chov.st. Albus Niger jsou stále k odběru 3 Baroňátka - 1 kluk a 2 holky. Dnes maji 10 tydnů. Ostatní se rozutekly k novým domovům. Fotografie z naši poslední návštěvy - pupící 6 týdnů >>

Spousta dalších novinek Baroňátek již brzy na jejich stránkách . . .

03.07.2012 | Musím se přiznat, že ten čas neuvěřitelně letí a tak jsme zase měli víkend. I tento jak předchozí byl zaplněn psíma aktivitama - sobota patřila Národní výstavě psů v Klatovech a neděle neoficiálním závodům agilty v Měchenicích. Na výstavě jsme vystavovali pouze Big Boye. Ten vyhrál třídu vítězu a získal dalšího potřebného CACe k dokončeni titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION. Neděle pak patřila Agility a Marek s Baronem získali celkově druhé místo (v jumping 3.místo a v agilitách 1.místo). Pokud počítam dobře tímto získal potřebný počet bodů na udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION PRÁCE. Petrovi, Pavle a Markovy obrovské gratulace :o)Prišla nám také skvělá zpráva od majitelky krásné Bory - ultrazvukem byla potvrzená její březost a tak vypadá, že Spookáč bude zase otcem. Pan doktor viděl nejméně 7 kousků. Zároveň poprosil o ještě jednu kontrolu a pak potvrdit ji na 100%. Moc držime palečky aby to vše dopadlo v pořádku a za měsíc se budeme moci těšit na další prcky.

24.06.2012 | Letní výstavní sezónu nám otevřela mezinárodní výstava psů v Brne - Intercanis 2012. Na cestu jsme se vydali společně s Venglářovic a měli jsme hlášeného Big Boye a Meggie. Mě zlákala hlavně Australská rozhodčí - přece všichní víte, že v Čechách je opravdu raritou se setkat u kruhu dalmatinů s "exotickými" posuzovateli. Proto vždy když máme možnost předvés naše psy děláme to rádi ale s velkým otazníkem zda se jim budou líbit, či ne. Včera nakonec to dopadlo tak, že se ji opravdu líbili :o)))) Co třída to úspěch (dovolím si přivlastnit i Evy psy po Baronovy a Roxance - přece patří k rodině :o). Big Boy pak zabodoval i v VI skupině. Byl to zase prima den - setkání se známými tvářemi, nejen u kruhu dalmatinů :o). Níže jsou komplet výsledky naších psů

"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC, CACIB, BOB a 5.BIG
"Meggie" Creative Images Sunset Dalmatian - CAC, Res.CACIB

a Baroňátka:
"Florián" Florián od Bílé laně - V1, CAC
"Cindy" Freya od Bílé laně - bohužel dostala VD
"Jessie" Fantazia od Bílé laně - V1, CAC
"Fergie" Fata Morgana od od Bílé laně - V1, CAC, CACIB
"Figaro" Figaro od Bílé laně - bohužel dostal VD

Jak je již zvykem - Marek s Baronem se věnovali Agility. Jeli stejný den ráno na opačnou stranu než my, soutěžit na neoficiálních závodech agility ve třídě začátečníků. Vše se odehrávalo ve městečku Nové Strašecí a dle slov Marka, odezva soutěžicích byla mnohém vyšší než minulý týden v Mladé Boleslavy. První soutěž v jumpingu jim moc nešla - jedno odmítnutí a dvě schozené laťky jim přidali na čase a tak získali 5.místo (z 8 soutěžicích). V soutěží agility ale pak vše vynahradili - běželi oba výborně a tak se vyšplhali na stupínek nejvyší a maji 1.místo. Velké gratulace oboum - jste šikovní kluci.


Marek a Baron, první místo ve soutěží agility

A na závěr dnešní horké novinky - Big Boy s Pavlou složili zkoušku dle KJ Brno !!! ZOP !!! na známku velmí dobře. Měli jsme silné obavy, že po včeřejším dlouhém a náročném dni kdy dorazili domu večer někde kolem 21:00, budou moci jen trochu si odpoočinout (hlavně Big Boy) a dnes ráno nastoupit na plac a plně se soutředit. Od poledna jsem netrpělive čekala na zprávy zda to dopadlo nebo ne. A konečně po 14:00 mi spadl kámen ze srdce. Oba to zvládli perfektně. Gratulujeme !!!


Big Boy při zkoušce ZOP

09.06.2012 | Vrátím se na chviličku k předchozím novinkám, a to, že nám Petr osvěžil zážitky ze Světové výstavy s jeho krásným videem. Můžete na něj nahlédnout níže. Petře, moc děkujeme.Výstavní maratón stále pokračuje - týden po Salzburgu se konala Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích a naše barvy hájil Doneček, který opakoval svůj úspěch z Budějovic - CAC, CACIB a navíc se zkrášlil titulem BOB :o) Víťa ho již na výstavách pravidelně předvádí a jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že to nezkusili se proběhnout i v závěrečném kruhu :o), ale rodinné povinosti měly tetokrát přednost. Víťo a Laďko moc gratulujeme :o)

Myslela jsem si, že po Salzburgu uděláme s výstavami delší pauzu, ale Yveta mě nalákala na Mezinárodní výstavu v polském Leszně, kde jsem původně chtěla nahlásit Alegru. Chybí jí jeden CWC na šampiona, tak když už by se jelo, proč to nezkusit. Yveta platila výstavní poplatky, abychom ušetřili za zahraniční bankovní převod a když měla výstavu zaplacenou, došlo mi, že Alegra již od rozhodčího pana Werona posudek má a tímto, i kdyby vyhrála titul, by ho nemohla na šampiona použít. Jediné řešení, aby peníze nebyly vyhozené, bylo přihlásit jiného psa. Marek s Baronem o to nestáli, a tak jela Meggie , i když s ní jsem původně vůbec neměla v plánu Polského šampiona dodělávat. Nakonec i přes náročnou cestu (několika vlakových přestupů se dvěma psy a veškerou výstavní výbavou k Holatům) jsme nakonec sklidili krásné úspěchy a tímto naše mise byla splněná.
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - CWC, Res.CACIB
"Meggie" Creative Images Sunset Dalmatian - CWC, CACIB, BOB
Na závěrečné soutěže jsme nečekali z časových důvodu - do Prahy jsem zas po náročné cestě dorazila kolem 21:00 večer.

Tentýž den se Pavla s Bigoušem na jejich kynologickém cvičišti zůčastnila závodu poslušnosti kde dosáhli skvělé výsledky - krásné 7.místo ze 12.soutěžicích. Velké gratulace.

A další skvělé výsledky z dnešních agility závodů v Mladé Boleslavi - Marek a Baron získali v Agility 1.místo a v Jumping 1.místo a tak se celkově umístili na 1.mistě ve skupině pokročilých. Skvělý tým, skvělá práce a výsledky - moc kluci gratulujeme.

Aby toho nebylo málo - Spookáček (Closest Fantasy Sunset Dalmatian) dnes měl románek s krásnou Borou (Britania ve Znamení draka), a tak budeme držet palce, aby vše bylo v pořádku a za dva měsíce se můžeme těšit na krásné prcky v chov.st. Ixobrychus

Máme zprávy i od majitelů Baronovy nevěsty Charlie, že je mamina pěkně kulatá, a tak jsem zvědavá, kolik puntíků se narodí. Během pár dnů budeme vědět více, tak se na nové zprávy moc těšíme :o) Držíme palce

22.05.2012 | Tato aktualizace nemohla na sebe dlouho čekat a to z jednoho prostého důvodu - máme tak skvělé novinky že je nelze odkládat :o)
Začnu tím největším úspěchem a to že pohár SVĚTOVÉHO VÍTÉZE 2012 poputoval do ČR. Hrdě ho získal mladý Baronův syn Florián od Bílé laně - chovatelky a majitelky Evy Liškové !!!! Byl to neuvěřitelný zážitek a o to více, že jsem měla možnost Folriána předvádět a být v centru celého dění :o)))) Evě ještě jednou moc gratuluji za obrovský úspěch a děkuji za důvěru a jeho svěření.


Florián od Bílé laně - !!! SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2012 !!! , photo © Heike Sent

V Salzburgu jsme měli samozřejmě i další krásné úspěchy:
Big Boy v nadupané otevřené třídě získal krásné 3.místo
Baron v šampionech byl výborný stejně jako Hetty v otevřené u fen
Fergie (dcera Barona, sestra Floriána) získala krásné 3.místo v mezitřídě


Big Boy - výborný 3.místo, photo © Heike Sent

Den předtím se konala kousek od Salzburgu Světová Klubová výstava - World Club Show, Anif: Big Boy v otevřené třídě získal také krásné 3.místo
Baron v šampionech vyhrál výborná 1, CACA
Hetty se bohužel Anglické rozhodčí nelíbila a tak dostala poprvé v životě VD

Víkend to byl opravdu krásný, krásné počasí a spoustá vystavovatelů s jejich puntíky z celé Evropy (v sobotu bylo přihlášeno 86 a v neděli 116 pejsků) ze Švýcarska, Holandska, Belgie, Itálie, Dánska, Švédska, Finska, Německa, Polska, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Bulharska, Ruska a také z ČR takže je bylo na co se dívat :o)


Big Boy - výborný 3.místo, photo © Heike Sent


Baron - výborný 1.místo, CACA

17.05.2012 | Tento datum dobře znám - před 19ti lety se narodila moje první dalmatinka Bettynka. Nikdy na ní nezapomenu zvlášť na její skvělou povahu. Jsi vždy v naších srdcích . . .

Víkend co víkend - samé výstavy. Nejdříve jsme navštívili s malďochy Mezinárodní výstavu v Praze. Není to výstava kterou mám ráda - nevím vůbec proč - kruhy jsou vždy dosti velké a většinou míváme zajimavé rozhodčí. Dokonce když se podívám zpět tak máme i docela velké úspěchy. Asi chybí atmosféra kterou tak mám ráda v Brně nebo v Bratislavě. Jezdím ale na tuto výstavu pravidelně i když někdy nevystavuji a to hlavně proto, že to mám 10min.od domova :o) Výsledky tetnokrát byly skvělé. Big Boy vyhrál třídu šampionů a nakročil k titulu Český Grand Šampion. Hetty nám pak úplně zázářila - CAC, CACIB a BOB a v závěrečných soutěžích v VI skupině vybojovala krásné třetí místo - 3.BIG


Hetty s rozhodčí Birte Scheel z Dánska - vítězka plemene a Cruftová kvalifikace


Hetty 3.BIG, děkuji Petrovi za fotografii

Aby toho nebylo málo tak nám Yveta ještě zajela tento víkend na Národní výstavu v polské Jelenia Góře kde Hetty posbírala co se dalo - CWC, BOB a res.BIG. Yvetě moc gratuluji.

Doufáme tímto, že jsme štěstí nevybrali protože nás přístí víkend čeká prestižní Světová výstava i klubová v rakouském Salzburgu. Je tam přihlášeno 116 dalmatinů - tedy velká konkurence. Držte nám všichni palečky ať obstojíme pod Českou vlajkou.

02.05.2012 | Měsíc duben byl zaplněn spoustou aktivit a tak nám na aktualizaci stánek moc času nezbyvalo za což se opravdu omlouvám a také to hned napravuji ;o)

V polovině dubna za Baronem přijela na návštěvu mladá nevěsta Kimberly Vitmar - Charlie. Krytí proběhlo v pořádku a tak předpokladáme, že se můžeme v červnu těšit na další puntikaté prcky v chovatelské stanici Albus Niger.
Na stránkách Baroňátek >> jsme umístili nové skvělé zprávy.

Minulý víkend jsme pak jeli na výstavu do Drážďan soutěžit o další tituly pro německého šampiona. Vysoký počet přihlášených dalmatinů (70) pro nás byl výzvou a nakonec jsme obstáli výborně. Baron vyhral třídu šampionů a má další titul. Bigouš obdržel Res.CAC a Res.CACIB a Hetty v početné třídě otevřené feny (15) získala krásné druhé místo s Res.CAC. Majitelům naších prcků moc gratuluji.

Tento víkend se pak konala Speciální výstava Dalmatinů v Mladé Boleslavy kde bylo přihlášeno 23 psů a 22 fen. Svoje psy a odchovy jsme nehlásili a radší jsme využili krásného dne zaběhat si v Liberci coursing a udělat si malý výlet v okolních lesích Liberce. Na výstavě ale naše barvy hájili Baroňátka kteří zaváleli a Florián od Bílé laně se stal nejlepším psem a Fata Morgana od Bílé laně nejlepší fenou a vyhrála celou výstavu. Chovatelce a majitelce Evě veeeeelkéééé gratulace.
Po výstavě proběhla bonitace kde Hetty a Big Boy byli uchovněný.

Prvního Máje náš Božidar oslavil 10te narozeniny :o)

07.04.2012 | Už uběhlo sedm dní jak jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích a stále se radujeme z krásného úspěchu naších odchovanců. Na výstavě se prezentovali Hetty a Don a oba potřebovali ještě jednou vyhrat třídu. A povedlo se to !!! Nejen, že ji vyhráli ale stali se navíc i nejlepším psem a fenou a v závěrečném kolečku stáli dokonce protí sobě - těžký úkol pro pana rozhodčího, kdo bude nej? Ten se nakonec naklonil lepší polovičce a Hetty získala titul BOB :o) A tak jsme mohli začít slavit protože oba jsou !!! ČESKÝ ŠAMPIONI !!! Máme tři krásné sourozence z jednoho vrhu kteří se titmo titulem mohou pochlubit a nejen to - všechny tři maji nakročeno k titulu Interšampion. Nesmíme ale zapomenout i na dvě krásné sestřičky které se výstav nezůčastní kvůlí nestandardnímu zbarvení ale kdyby mohly, tak vím určitě, že by se těmito tituly také mohly pohlubit. Majitelům moc gratuluji k výsledkům a děkuji za čas, snahu a péči o tato krásná stvoření.
Na této výstavě soutěžily i dvě psí slečny po Baronovi >>


Hetty a Don jako vítězové a s panem rozhodčím

29.03.2012 | Máme za sebou první letošní bodovací závod v coursingu - Jarní Kralupy 2012. Alegra i Meggie si krásně zas zaběhaly a umístily se na druhém (Alegra) a třetím (Meggie) místě. Celkově den byl prima - počasí se vydařilo a tak jsme kromě běhů strávili většinu času procházkami kolem Vltavy a na polích a krátkém odpočinku u stánku s občerstvením.

Dalmatin Klub ČR také tento týden vyhlásil výsledku roční soutěže Top Dalmatin 2011. Ty co mě znaji tak vědi, že tuto soutěž moc neprožívám, hlavně proto, že není objektivní a už vůbec se nedá říct, že by byla měřítkem kvality jedinců co skončí na prvních místech. Spíše jde o to kdo kolik výstav objezdí a tak i s průměrným psem a průměrnými výsledky (leckdy i jen výborná) máte šanci vyhrát. Nás potěšilo, že nepatříme k těm který by objíždělí každou výstavu v Čechách nebo zahraničí, ale stejně výsledky byli prekvapivě velice uspokojivé. Bude to tím, že umístění na jednotlivých výstav jsou nadprůměrně dobré. Výsledky uvádím jen jako zajímavost:
Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - !!! TOP JUNIOR DKČR 2011 !!!
Baron - !!! TOP DALMATIN DKČR 2011 !!!
a na polí pracovním:
Baron - !!! TOP WORKING DALMATIN DKČR 2011 !!! :o)))
Každopádně Markovi a Yvetě velké gratulace za skvělou práci.
Protože soutěž byla rozdělená do několik kategorii a jsou tam i další umístění naších psů a odchovů v pořadí tak se na celkové výsledky můžete podívat po rozkliknutí každé z kategorii na stránkách Dalmatin Klubu >>

18.03.2012 | První březnovou sobotu jsme navštívili Mezinárodní výstavu psů v německém Mnichově kde soutěžili Big Boy a Hetty. Vedli si tam velice dobře. Bigouš exceloval a odnesl si CAC VDH, CAC DDC a CACIB. Hettynka se umístila na třetím místě ve třídě otevřené. Majitelům moc gratulujeme.

Sice aktualizace proběhla až po měsící ale zato pořádná - nově je stránka štěňata >> kde již oznamujeme otce plánovaných štěňat - bude to krásný Solbo´s Kayo

Přidali jsme i novinky na stránky Baroňátek >>, zajímavosti >> a aktualizovali výsledky měření na dysplázii kyčelních kloubu ve Švédsku, Norsku, Anglii a Finsku.


Hetty na výstavě v Mnichově

12.02.2012 | Duo CACIB Brno - jednoznačně nejlepší výstava v ČR která již má i Evropskou úroveň. Svědčí o tom i počet přihlášených psů který přesáhl 9000 jedinců. Protože jí mám velice ráda tak jsem ani tento rok nemohla chybět - původně jen se dívat a fotit, ale nakonec Petr a Pavla přihlásili Big Boye v sobotu a v neděli mi zas Eva svěřila Baroňátka a tak jsem si pořádně oba dny zaběhala :o) Premiéru v dospělé třídě měl i James který radostně a stále vrtěl ocáskem a tak nepochybně vypadal, že ho vše nesmírně baví. A výsledky ? Uplně super. Big Boy se stal ve svých necelých dvou letech ČESKÝM ŠAMPIONEM a James získal svůj první dospělý titul. Majitelům obrovské gratulace !!! V neděli pak válela Baroňátka - více se dočtete na jejich stránkách >>


James v neděli V2, Res.CAC. V sobotu však rozhodčí nenadhl a tak dostal VD3

Dnes jsme se odváželi, přes nepřízeň počasí s nízkýma teplotami a vyjeli jsme na delší procházku - skvělá společnost a spoustá psů (hlavně těch puntikovaných :o))) Fotografie můžete nahlédnout u Aishi na rajčeti >> a Jindrovi za ně moc děkujeme


Alegra na vteřinku zamyšlená :o)

29.01.2012 | S Meggie jsme včera zkoušeli štěstí na slovenské Mezinárodní výstavě psů - Winter Show Trenčín. Potřebovala totiž ještě jednoho CACIBa z třetího státu aby se stala MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONKOU a povedlo se to :o) Meggie byla moc šikovná a tak nakročila i k Slovenskému šampionátu a dosáhla i titul nejvyší - stala se vítězkou plemene :o) Jsme na ni opravdu hrdý.

Na stejné výstavě jsem měla čest předvádět i syna Barona, fešáka Floriána od Bílé laně který soutěžil poprvé v mezitřídě s 16měsící a stal se nejlpeším psem. Více v sekci Baroňátka >>

O den dříve nám z Holandska přišla zpráva, že se Baron zase stal hrdým otcem - narodilo se mu 11 dětí - 6 kluků a 5 holek :o) Chovatelce a mamince Phoenix gratulujeme.

05.01.2012 | Začátek roku začal velice dobře - dostali jsme dvě krásné zprávy z Německa. V chov.st. von Schloß Thiergarten se dnes narodilo 11 štěňátek (6 kluků a 5 holek) Chovatelce Petře moc gratulujeme a posíláme pusiku statečné mamině.

Odrostlejší Baroňátka v chov.st. von Sierion včera byla na měření sluchu a jsou všechna oboustranně slyšící :o) Marion a mamině Lucy moc gratulujeme :o)
Krásné video pupíků >>

04.01.2012 | Dnes Bruno oslavil své 13te narozeniny. Je to už starý pán a moc děkuji Mariankovi a Žanetce, že se o něj stále staraji výborně.


Bruno za mlada