English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

NovinkyNOVINKY - archiv 2013


25.12.2013 | I tento rok utekl neuvěřitelnou rychlosti a už zase máme Vánoce :o). Posledních pár dnů u nás přistálo neuvěřitelné množství Vánočních a Novoročních přání, jak přes FB a email, tak i klasickou poštu. Protože je jich opravdu požehnaně, tak jsem na spoustu nestihla odpovědět. A také jsem myslela na další známé, přátelé a kamarády, se kterými nejsem zas tak často v kontaktu, jak bych si přála, hlavně některé majitelé naších štěňátek. On ten čas nám v posledních pár měsíců dal zabrat,tak snad mi všichni prominete, pokud to udělám přes naše stránky, protože vím, že je všichni pravidelně sledujete. Myslím na vás všechny a mám vás moc ráda a přeji vám i vašim rodinám včetně pejsků krásné Vánoční svátky a v Novém roce jen to nejlepší. Také se moc těším na další společná setkání <3

18.12.2013 | Nový Interšampion z naší chovatelské stanice - Double Reason Sunset Dalmatian "Don" :o)))) Podmínky splnil na Mezinárodní výstavě psů v Rakouskem Welsu, kam se Laďka a Víťa vydali. Byl přihlášen docela slušný počet psů, hlavně ve třídě šampionů, a tak to jednoduché vůbec nebylo. Moc gratuluji, že to všechno zvládli perfektně a děkuji za snahu a práci a skvělou péči o Donečka.
Výstavy se také zůčastnila i "Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian se svou paničkou Luckou ve třídě mladých. V sobotu jim předvedení moc nevyšlo, a tak si odnesli špatnou známku, ale zato si v nedělí vše vynahradili titulem potom, co Sára byla "svěřena" do zkušenějších rukou. Lucce také gratulujeme, za odvahu a ziskání prvního titulu :o)

07.12.2013 Double CACIB Wels
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - D

08.12.2013 Double CACIB Wels
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V1, CAJC, BOJ

24.11.2013 | Klubová výstava Dalmatinů a 2xCACIB Záhřeb, "Simon" Easy Attraction Sunset Dalmatian každý den jiné hodnocení: od specialisty na plemeno/chovatelky dalmatinů V1, PRM, Klubový vítěz mladých 2013, pak od dvou ruských all round rozhodčích druhý den dostal známku velmi dobrý a třetí místo a poslední den ukončil se známkou výborný a druhé místo. Markovi posíláme gratulace, děkujeme za prezentaci a přejeme šťastnou cestu domů.

Přišla nám i výborná zpráva z Německa - všechna štěňata po Spookáčovi v chov.st.vom Teutoburger wald jsou oboustranně slyšící. Moc gratulujeme chovatelům Karole a Michaelovi a také Saše se Spookáčem za výborné výsledky.

11.11.2013 | Klubová výstava Dalmatinů Praha
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V2
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V1, CAJC, Klubová Vítězka mladých 2013

Sandy se tímto stala čerstvou JUNIOR ŠAMPIONKOU ČR a KLUBOVOU ŠAMPIONKOU MLADÝCH a otevřela dveře slávy jako první štěňátko z našeho posledního vrhu "E". Michalovi a Markovi děkuji, že se o ní výborně starají, za její prezentaci na poli výstavním a za skvělé předvedení v kruhu. Také moc gratuluji k výbornému začátku a získání titulu v rekordním čase :o)


Sandy - Exclusive Seduction Sunset Dalmatian


Willy - Endless Games Sunset Dalmatian

Komplet výsledky z klubové výstavy >>

04.11.2013 | Mezinárodní výstavy psů v Praze a Bělehradě patřily především štěňátkům z našeho posledního vrhu, ale přišli se ukázat i Hettynka a také po dlouhé době i James s paničkou :o)

02.11.2013 Prague Expo Dog 2013
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAJC, BOJ, res.JBIG
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V1, CAJC
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2
"Tahra" Everybody´s Choice Sunset Dalmatian - V4
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC, Res.CACIB

03.11.2013 Prague Expo Dog 2013
"James" Catchy Solutions Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Tahra" Everybody´s Choice Sunset Dalmatian - V2
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - VD3
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC, Res.CACIB


James - res.CAC

03.11.2013 CACIB Beograd
Easy Attraction Sunset Dalmatian - V2

Majitelům moc gratuluji a děkuji za snahu prezentovat náš odchov. Také děkuji všem našim přátelům, kteří se v sobotu přijeli na nás podívat, a tím zlepšili celkovou atmosféru, že nakonec to byl prima den :o)


Willy v Praze res.Junior BIG

24.10.2013 | "Spookie" Closest Fantasy Sunset Dalmatian úspěšně složil další záchranářskou zkoušku podle mezinárodního zkušebního řádu pro záchranné psy (IRO) - RH-F E
První závody Barona v agilitách LA2 a krásná umístění: v prvním běhu s 2 trestnýmy body se umístil na 13 místě a v druhém krásném čistém běhu na 6.místě.
Saše i Markovi moc gratulujeme - jste všichni moc šikovní :o)


Archivní fotografie Saši a Spookáče při nácviku u záchranné brigády

11.10.2013 | Další novinky a resty z minula - nějak nám aktualizace vázne :o/ . . .
Krajská výstava v Karlových Varech a pro Sáru ještě ve třídě dorostu známka velmí nadějná 1 od rozhodčího Josefe Němce.
Mezinárodní výstava v srbském Novém Sadu, která celý den propršela a tak jsem bohužel nezvládla udělat žádnou fotku už odrostlého Sama. Od rozhodčího Ivana Clolariće z Chorvatska byl pochválen a také získal nejvyšší známku velmí nadějný 1.

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích a teď o kousek serioznější třída mladých - už se bojuje se o tituly :o)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - výborný 1, CAJC a BOJ.
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - velmí dobrá 2. Je potřeba trochu dopilovat prezentaci ;o) a příště to bude určitě lepší.
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - výborná 1, CAJC .
tímto Willy a Sandy nakročili k titulu Junior Šampion ČR :o) Majitelům moc gratulujeme.


Společná fotografie našeho výstavního teamu :o)

Také jsme obdrželi zprávu, že se v Německu narodila štěňátka po Spookáčovi - 5 kluků a 4 holky. Maminka i prckové se mají dobře. Chovatelům moc gratulujeme a držíme palce aby se zdárně vyvíjeli.
Aktualizovaná stránka Baroňátek >> protože i tam je spousta novinek.
Přidané nové fotografie do galerie Picasa >>
A na závěr slíbené pokračování z Rostocku:
Komplet výsledky z WAFDALu >> vč.fotek které postupně přidáváme

A krásná videa od Petra za která mu moc děkujeme :o)


Willy a Pandora ve třídě dorostu


Big Boy a Spookie, třída šampionů a otevřená

19.09.2013 | Tři týdny utekly jako nic a novinek je spousta, tak už bylo na čase aktualizovat :) Teď to nevezmeme podle pořadí, ale podle nejsilnějších zážitků :) A proto začneme nepochybně Světovou výstavou dalmatinů v německém Rostocku na kterou jsme se těšili a plánovali už celý rok. Výstava která je nejen pro nás takovým malým dalmatinním svátkem :) Trochu jsem čekala o kousek vyšší číslo přihlášených psů, ale na kvalitě nebylo ubráno a chovatelé a zástupci jednotlivých evropských dalmatin klubů také byly přítomni, a pokud nevystavovali, tak bedlivě sledovali dění v obou kruzích.
Naše česká výprava byla početná - auto praskalo ve švech a už jsme se shodli, že pick up už nestačí, ale příště rovnou van :) Protože dva z přihlášených psů nemohli jet (Meggie by stejně nejela kvůli hárání a Baron se už prostě nevešel . . .), a i tak jsme všichni byli vtěsnaní mezi věci a puntíky :p Ale výprava to byla podařená, cesta sice dlouhá, ale dorazili jsme všichni, jak na výstavu, tak i zpět domů v pořádku.
A jak jsme dopadli? Nad míru dobře :) Nejdříve bodoval Willy s prvním místem v dorostu oba dny, a tak se stal nejúspešnějším účastníkem zájezdu :o) Spookie pak velice mile překvapil v napěchované otevřené třídě a u obou rozhodčích získal krásné druhé místo s titulem Res.CAC VDH + Club. Bigouš se sice neumístil, ale všichni přítomní se shodli, že tak kvalitní třídu šampionů dlouho neviděli v tak hojném počtu. I pro rozhodčí to byl velice těžký úkol vybrat ty nej na přední čtyři místa. Proto oba dny, sice různí jedinci, z třídy šampionů psi získali v pozdější soutěží titul nejlepšího samce !!!
Kromě vystavování jsme potkali spoustu známých, krásně si popovídali se všemi, viděla jsem naživo krásné psy ze Švédska, kteří mě oslovili předtím na fotkách (vždy potencionální krycí psy musím "ošahat" vlastníma rukama :o) Po výstavě jsme ještě měli trochu času udělat procházku po plážích Baltického pobřeží, což pejskové nesmírně ocenili :o)
Celkově jsme odjížděli z výstaviště velice spokojení. Člověk by nechtěl, aby takové akce vůbec končily a tak už teď se těším na další dalmatinní mega akci, a pokud ne podobnou v nejbližší době, tak určitě nejpozdějí v roce 2015, kde tuto výstavu bude hostit DKČR v Praze :o)


Celá naše výprava s kokardami před výstavní halou :o) z leva: Saša a Spookie, já s Pandoru a Pavla s Bigoušem a Willíkem :o)

eho posledního vrhu Kayem. Tady na společné fotce s majitelkou Chantal. Patrickovi moc děkuji za fotografii :o)

Na dalších novinkách a doplnění fotek a videi z této akce pilně pracujeme :o)

30.08.2013 | Včera jsme se jeli podívat zase na miminka předtím než se rozutečou do nových domovů. Ten čas neuvěřitelně utíká - jakoby se včera narodila. Udělala jsem opravdu hodně fotek, ale dostanu se k ním až příští týden. Zatím přinášíme portréty dvou nezadaných kluků. Štěňata jsou vymazlená, výborně socializovaná, vyrůstala na kvalitním krmení, jsou důkladně odčervená, mají základní očkování, jsou čipovaná a obdrží certifikát z měření sluchu a pet pas. Více informaci najdete v sekci štěňata >> nebo Vám je podá telefonicky osobně chovatelka - od Hettynky >>


Dva volní pejskove v chovatelské stanici od Hettynky

25.08.2013 | Krásný den strávený na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Soutěžila odchovankyně "Sandy" - Exclusive Seduction Sunset Dalmatian ve třídě dorostu a dopadla krásně se známkou velmí nadějná 1, Nejlepší dorost :o) Michalovi a Markovi ještě jednou moc gratulujeme !! Během čekání na odpolední soutěže jsme využili volnou chvíli na focení Sandy. Pár fotografii jsme přidali do jejího alba na Picasse >>


Sandy s rozhodčí paní Ridarčíkovou ze Slovenska

22.08.2013 | Dneska mě zahřálo u srdíčka - paní rozhodčí Jelena Kruus napsala pár slov o Klubové výstavě v Bratislavě, kde mimo jiné vyzdvihuje své oblíbené jedince, které v pátek posoudila. Kopíruji přeložený úryvek o Meggie a Pandoře :o) a celý článek v originále můžete číst na stránkách Klubu chovateľov dalmatínskych psov >>
"Velice se mi líbily feny ze třídy šampionů Ch.Creative Images Sunset Dalmatian a ICh.Kassiopea The Best Raul "
"A mladší oblíbená - okouzlující štěňátko Eleventh Heaven Sunset Dalmatian – velmi nadějná mladá fenka a opravdová kráska!"
Tak jsem teď z toho v sedmém nebí - a nebo možná ještě výš: v jedenáctém :o))

20.08.2013 | V pátek jsme jeli na Klubovou výstavu do sousedního Slovenska :o) I když počet přihlášených zvířat nedosahuje ten v Čechách, rozhodně stojí za to jí navštívit. Ten hlavní důvod je kvůli kvalitním rozhodčím které se organizátor, rok co rok snaží pečlivě vybírat. Druhý důvod je velice přátelská atmosféra mezi chovateli a příjemné prostředí, vetšinou za velice horkého letního počasí, ale pod korunami vysokých stromů, což jak lidi tak i pejskové velice ocení.
Výstavu letos posuzovala paní Jelena Kruus z Estonska, dlouholetá chovatelka dalmatinů a zkušená rozhodčí nejen puntíků. Protože posuzuje opravdu všude ve světě a aby zavítala do Čech je mizerná pravděpodobnost, tak jsme tu možnost hned využili. Byly přihlášené jen holky - Meggie a Pandora a dostaly opravdu krásné posudky. Meggie se umístila na druhém místě v početně obsazené třídě šampionek s titulem Res.CAC a Pandora jako jediná v třídě dorostu VN1, Best Puppy. Sourozenci - Baroňátka pak vyhráli celou výstavu :o) Evě velká gratulace.

Komplet výsledky na oficiálních stránkách klubu včetně posudků >>


Pandora s rozhodčí Jelenou Kruus z Estonska - velmi nadějná 1, Best Puppy. Za fotku děkuji Lídě Machačové

Jsou čerstvě nahrány i fotky na rajčeti:
"C" vrh od Hettynky - 4 týdnů >>
návštěva Holatů >>
a čtvrteční procházka s Luckou a Sárou v Drahani >>

15.08.2013 | Tento týden přijela za Spookáčem další nevěsta - tentokráte ze sousedního Německa. Krytí proběhlo v naprostém pořádku, a tak předpokládáme, že se za dva měsíce budeme moci těšit na další vnoučátka :o) Štěňata by se měla narodit v chovatelské stanici vom Teutoburger wald >> Chovatelům Michaelovi a Karole držíme palečky.

O víkendu jsme se jeli s Venglářovými podívat k Yvetě na štěňátka po naši odchovankyni Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian. Udělali jsme také docela dost fotek a protože nebylo moc času je všechny projít, tak zatím přinášíme prezentaci jednotlivých štěňátek >> Některá z nich ještě hledají nový domov, tak se neváhejte informovat. Moc děkuji Yvetě a Petrovi za přijetí - bylo to krásné, a proto už se těšíme na návštěvu další :o)


společná fotografie na zahradě - puntíci z vrhu "C", "D" a "E" Sunset Dalmatian a jedna tečkovaná babička z Holandska :o)

Aktualizovali jsme náš kalendář>> a plánované akce v následujících měsících.

04.08.2013 | Čas dovolených a naše výprava do Splitu na výstavy a odpočinek se neuskutečnila. Velice mě to mrzí, ale asi to tak mělo být. Příště si to s předstihem zorganizujeme lépe a teď život jde dál.

Naštěstí další výpravy jsou již na cestě a zrovna Laďka a Víťa s Donečkem jeli také dovolenkovat s návštěvou dvou mezinárodních výstav. Vypravili se na opačnou stranu než je v létě zvykem - jeli na sever :o) I když konkurence byla - hlavně chovatelé z Finska a vystavovatelé z Ruska, s Donečkem nakonec měli velký úspěch. První den u rozhodčího z Filipín bodoval s CAC a CACIB a další den u rozhodčí z Irska CAC, CACIB a BOB :o))) Tímto se Don stal !!! ŠAMPIONEM LITVY !!! :o) Opravdu skvělý výsledek - moc Laďce a Víťovi gratuluji !!!


Don - vítěz plemene v Litvě s paní rozhodčí z Irska

26.07.2013 | Krásný sobotní sluneční (až tropický) den strávený na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi. Povedla se nám tam docela pěkná sešlost naších štěńátek z vrhu "E". Celkem jich bylo 7 :o) !!! Někdo byl přihlášen na výstavu (Tahra, Sandy a Willy měli premiéru) a ostatní se jen přijeli podívat - Hopík a Logánek. Byl to opravdu nádherné setkání a moc všem děkuji za krásný den.


Společná fotografie :o) zleva: Verča a Happy, Láďa a Tahra, já s Pandorou a Meggie, Pavla s Willíkem, Michal se Sandy, Lucka a Marek se Sárou, Vojta, Irena a Šárka s Logánkem

Na výstavě jsme pak měli i úspěchy :) a výstavní "začátečníci" pilně už měsíc trénovali, a tak mě velice mile s předvedením překvapili :o) Navíc se rozhodčímu prckové moc líbili a všichni si odnesli nejvyšší známku - velmi nadějnou.
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - velmi nadějný 1
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - velmi nadějná 1
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - velmi nadějná 2
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - velmi nadějná 3
Soutěžil také "mazánek" Big Boy a ten opravdu měl svůj den - CAC, CACIB, BOB a BIG !!!!


"Big Boy" vítěz plemene s rozhodčím Ake Cronander ze Švédska


"Big Boy" - běh pro vítěze skupiny


"Big Boy" vítěz VI FCI skupiny :o), rozhodčí Jaroslav Matyáš ze Slovenska

18.07.2013 | Tento víkend jsme s Irenou podnikly dlouhou cestu do Srbska s návštěvou mého rodného města a zúčastněním nedaleké mezinárodní výstavy v Irigu. Strávili jsme necelé dva tak překrásné dny, až ten pocit stále přetrvává. Procházka historickým městem Bělehradu a pak celodenní relax na výstavě v národním parku Fruška Gora se skvělou atmosférou. Setkání s několika známými chovateli a dokonce i chovateli Alegry jako třešnička na dortu. Vůbec se mi odtamtud nechtělo, že jsme kvůli tomu nakonec vyrazili směr Praha o mnohem pozdějí než původně bylo plánováno. Doufám, že v budoucnu bude více takových příležitostí a možností návštěvy prodloužit alespoň o pár dni navíc :)

Na samotné výstavě měli premiéru Sam a Pandora. Bylo to spíše z legrace a pro trošku tréninku ve třídě dorostu. Ve třídě byli sami a dařilo se jim velice dobře. Od paní rozhodčí dostali velmi nadějnou.


"Simon" Easy Attraction Sunset Dalmatian - 6 měsíců

Jak jsme ráno vyráželi na výstavu, tak se v Čechách rodila miminka naši odchovankyni Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian "Hetty". Na světě je 10 štěňátek - 8 kluků a 2 holky. Více informaci najdete na jejich stránkách chs. od Hettynky >> a průběžně budeme také informovat.


Štěňátka jen několik dni stará. Bude to vrh "C" v chovatelské stanici "od Hettynky"

V chovatelské stanici Viva Bohemia již všichni prckové mají nové majitele. Přejeme jim hodně štěstí a radosti do budoucna . . .

06.07.2013 | Po krátké měsíční pauze jsem se s Venglářovými zase vydala na výstavu. Tentokrát jednu z mých oblíbených, Intercanis Brno. Byl hlášen pouze Big Boy - potřebovali jsme CACIBa aby uzavřel mezinárodní šampionát !!! Dlouho jsem nebyla tak nervózní, protože jak znám pana rozhodčího Damira Skoka z Chorvatska, tak vždy byl relativně přísný a vzhledem k tomu, že posuzuje po celé Evropě, má přehled, jak má kvalitní jedinec vypadat a striktně se toho držel nehledě na třídu, kterou posuzoval. Nakonec se naše obavy rozplynuly - Bigouš se mu moc líbil :o), dostal od něj potřebný titul a stal se novým !!! INTERŠAMPIONEM !!! . Tím zvýšil počet naších odchovanců, kteří se tímto titulem mohou chlubit :o)


"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian při posuzování. Photo © Petr

Marek a Baron tradičně o víkendu na Agility zkouškách a závodech. Tentokrát v Praze na dvojzkouškách a tím maji splněno na přestup do A2 :o) Kluci šikovní !!! Teď to bude o hodně těžší, ale víme, že to zmáknou :o) . . . Navíc v prvním behu obsadili 1.místo z cca 40 soutěžících :o)


Baron skokan :o) Za foto děkujeme Kláře Baštýřové

V týdnu jsme navštívili i štěňátka po Spookáčovi. Pěkně vyrostla a pomalinku už odcházejí do nových domovů. Volný je ještě jeden pejsek. Aktuální fotografie z návštěvy prcků >>

Volný pátek jsme se Sárinkou a její paničkou využili na ranní krátký výlet ukázat jim Drahaňské údolí :o) Fotografie z procházky >>


"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian, 6měs.


"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian, 5,5měs.

26.06.2013 | Skvělá zprává - Spookieho štěňátka v chovatelské stanici Viva Bohemia jsou všechna oboustranně slyšící. Pár štěňátek stále čeká na nové majitele. K odběru budou koncem příštího týdne. Nové fotografie z návštěvy:
"C" vrh Viva Bohemia 6 týdnů >>
"C" vrh Viva Bohemia 6 týdnů - prezentace >>

A jedna zpráva z výstav - Baronová dcera Fata Morgana od Bílé laně získala další titul CACIB na výstavě v Německu a tímto se stala INTERŠAMPIONKOU !!! Více v sekci Baroňátka >>

V sobotu jsme se jeli podívat za Sandy (původně Savannah) a roste z ní také kráska. Zoubky má všechny :o)

"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian, 5měs.

15.06.2013 | Tento týden jsme se jeli podívat za Tahrou :) Návštěva samozřejmě byla v podobě dlouhé procházky. Zkontrolovali jsme také zoubky, i Tahra je má všechny :o)
Procházka s Tahrou >>


"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian, 5měs.

06.06.2013 | Ten čas neuvěřitelně letí - nechce se mi ani věřit, že jsem naposled aktualizovala před měsícem . . . a je toho spousta tak ani nevím kde začít . . .

Asi jedna z prvních zpráv, kterou jsem dostala aniž bych věděla, že byli přihlášení, byla od Jamese s paničkou z výstavy v Litoměřicích. Nastoupil do třídy otevřené a získal zde svůj první titul k Českému šampionovi. Moc Hance gratulujeme !!!


"James" Catchy Solutions Sunset Dalmatian na výstavě v Litoměřicích - Res.CAC

Víkend na to Marek a Baron v tom největším lijáku byli na soutěží agility v Mikulášovicích. Baron zde splnil další zkoušku na přestup do A2 :) a druhý den se umístili na krásném prvním místě a stali se Borci severu :).

Minulý víkend jsme se jeli s Irenou podívat na štěňátka po Spookáčovi v chs. Viva Bohemia >> Udělala jsem pár fotek a pak jsme fotili prcky na prezentaci. Odkazy na fotografie jsou níže. Některá štěňátka jsou ještě volná.
"C" vrh Viva Bohemia - 3,5 týdne >>
"C" vrh Viva Bohemia - prezentace >>

Poslední volné štěňátko - náš Willýsek našel své páničky :) Bude bydlet se strejdou Bigoušem u Petra a Pavly :o))) Přejeme hodně legrace a radosti s oboěma kluky :o)

Ve čtvrtek jsme s Meggie a Pandorou udělali malý výlet vlakem na Moravu a navštívili Logánka :o) Ten je stále k zulíbání a má se skvěle. Měli jsme společnou dlouhou procházku po polích a lesích, ale bohužel jsme zapomněli foťák, když jsme vycházeli a tak nemůžeme ukázat jak nám bylo krásně. Pár fotek jsme udělali pak v nedalekém parku předtím, než jsme se vydali na zpáteční cestu do Prahy.
Návštěva Logánka >>


"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian, 5měs.

Simon, Logan, Willy, Pandora a Sára maji všechny zuby. U ostatních to ještě nemáme zkontrolované :o)

Krajská výstava Rokycany a premiéru měla Sára - Essential Edition Sunset Dalmatian. Je vlastně první z vrhu "E", která se výstavy zúčastnila. Byla ohodnocená nejvyšší známkou - velmi najdějná ve třídě štěňat a získala i svůj první pohárek :) Lucce a Markovi gratulujeme !!


"Sára" se prezentuje na své první výstavě :o) Petrovi děkujeme za fotografii.

09.05.2013 | V chovatelské stanici chs. Viva Bohemia >> se narodila štěňátka po našem Spokáčovi - 5 holek a 5 kluků. K odběru budou začátkem července :o) Více informaci na jejich stránkách :)

V naši chovatelské stanici je k odběru ještě jeden čtyřměsíční, černě tečkovaný kluk. Více informaci v sekci Štěňata >>


"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - 4měs. Hledáme pro něj vhodný domov

Petr od Bigouše nám udělal krásné video Willyho :) Moc děkujeme


Willy 4.měsíce - na výstavě v Praze

07.05.2013 | Máme za sebou dva krásné výstavní víkendy. První výstava poslední sobotu v měsící se konala venku na Krásné louce v Mladé Boleslavi, mé oblíbené prostředí :) a druhá týden na to v Praze, pro mě málo oblíbená ale pravidelně navštěvovaná (přece to máme od domu kousek). Nějvětší úspěchy jsme sklidili na první zmiňované, Speciální výstavě Dalmatinů pořádanou Dalmatin klubem ČR na kterou jsme se po dlouhé době těšili hlavně proto, že byla pozvaná zahraniční rozhodčí z Norska Aase Jakobsen. Paní Jakobsen je velice zkušená jak chovatelka (má za sebou přes 30 let chovu a přes 200 štěňat z 33 vrhů), tak i vystavovatelka (mnoho vyběhaných šampionátů) a i rozhodčí (dalmatiny posuzuje 20 let). Také docela slušný počet přihlášených jedinců, něco málo přes 60 puntíků zvyšoval napětí a tak jsme všichni byly zvědaví jak se pejskove budou líbit. Kromě názorů rozhodčí jsme se těšili také na opětovné setkání s přáteli :) Výsledky přínášime ve formě fotoreportáže :)))


Sestava o vítěze plemene, z leva: Alegra nejlepší veterán, Hetty nejlepší fena a Big Boy nejlepší pes :o) s paní rozhodči uprostřed


Hetty - nejlepší fena, Vítězka speciální výstavy a Vítězka plemene - BOB


Hetty a Meggie ve třídě šampionů obsadili horní žebříček - 1. a 2.místo


Meggie ve třídě vítězů krásné druhé místo s titulem res.CAC


Don vyhrál třídu šampionů - V1, CAC


Big Boy vyhrál nabitou otevřenou třídu - V1, CAC a tímto se stal Klubovým šampionem DKČR. Získal také Vítěze speciální výstavy - nejlepší pes


Ve třídě veteránu jsme vystavovali Bohouška. Ten byl hlášen jen do počtu - věděli jsme, že nebude dle vkusu paní rozhodčí. Navic poslední kolečko už měl potíže s běháním - trochu jsem to předcenila ale i tak byl veselý a se zájmem dle hlavního motta "pamlsky nadevše" :o) Dostal se na druhé místo se známkou velmí dobrý.


A samozřejmě nemohl chybět poslední člen naši puntikované rodiny - Baron. Nastoupil do třídy čestné a také obsadil 1.místo (až to bylo trapné) s titulem Vítěz třídy čestné

Výstavy se zůčastnili i Baroňátka a výsledky jsou samostatně v jejich sekci :)

Celkově jsme strávili na výstavě krásný den. Počasí nám přálo a atmosféra byla více než přátelská. I když jsem vystavovala hodně svých psů nakonec bylo dost času pejsky pořádně proběhnout na louce uprostřed výstaviště dokonce několikrát, krásně si se všema popovídat a dokonce udělat i pár fotek ze tříd když jsem zrovna nebyla v kruhu. Organizátoří šikovně udělali mezi psy a feny pauzu na oběd tak se schodou okolnosti u našeho stanu během této doby povedla docela přátelská sešlost a měli jsme i malý raut :)

Na závěr bych chtěla tímto všem moc poděkovat za dobrou náladou kterou přispěli k této skvělé atmosféře. Také děkuji majitelům mých odchovů, že na výstavu dorazili a že se o ně staraji výborně, až z ních to přímo zářilo. Markovi děkuji za zapůjčení Barona na celý den místo výletu a Yvetě a Petrovi, že ho na cestě vyzvedli a zase pak vrátili :o) A samozřejmě i všem moc ještě jednou gratuluji k dosaženým úspěchům a doufám za rok, že se v takovém počtu a v dobré náladě znovu sejdeme :)

Týden po této výstavě následovala Mezinárodní výstava psů v Praze. Byli přihlášení jak Bigouš tak i Hetty ale ta se mezi výstavami rozhárala a tak výstavu měla zakázanou a navíc teď s Yvetou budou mít jiné starosti než dodělávat Interšampiona (jsou v plánu štěňátka :o). Dalmatiny posuzovala nová tvář, paní Ridarčiková ze Slovenska kterou znám jen z reportáži výstav u Dobrmanů (nějaký čas je sleduji) tak jsem předpokládala, že by se jí silná kostra, správné proporce a uhlení spojenou s výbornou kondici budou zamlouvat. Na jedničku jsem to tentokráte neuhodla ale i tak se jí Bigoušek líbil a umístil hned na druhém místě s krásným posudkem a titulem res.CACIB.
I když dalmatini skončili poměrně brzo na výstavišti jsme zůstali skoro hodinu do závěreček. Tradičně jsme si dali langoše a pak ještě prošli stánky, vyvenčili (i když pršelo) a povídali si s přáteli. Na výstavě nás také navštívila Sára s páničkou a jako vždy byla z puntíku u vytržení :)


Big Boy na výstavě v Praze, photo © Petr

Našim štěňátkům v pátek bylo 4 měsíce a už pořádně vyrostli. Rostou jim trvalé zoubky a okusuji všechno na co příjdou :o) Pro Willyho hledáme stále vhodný domov. Je to hodný pejsek, spíše klidný, vyrovnané povahy, s nadhledem a absolutně bezroblémovej. Nemá potřebu něco dokazovat a je velice přátelský a kontaktní jak k lidém tak i k pejskům. Mít rodinný domek tak si ho nechám ale v bytě teď máme opravdu plno a tak bych pro něj ráda našla milující rodinu která s námi zůstane v kontaktu.


Willy na výstavě v Praze kde vyzkoušel jak to vypadá se prezentovat v kruhu :), photo © Petr

Tento týden jsme měli i jedné narozeniny - 1.máje Bohoušek oslavil 11.let. I když se v posledních měsících potkává se stařeckými potíží pevně věříme a přejeme mu aby s námi zůstal co nejdéle.


Bohoušek slaví 11.narozeniny

Nová zpráva v týdnu přišla i od Marka, že se zůčastnili s Baronem Prvomájových závodů Agility v Jičíně - Jumping, Agility a zkoušky Agility na přestup do A2. Celkem startovalo v jeho kategorii Large 44 závodníků. V Agility Jumping obsadili krásné 2.místo. V Agilitách pak bohužel nešťastnou chybou Marka, kdy schodil vlastní rukou překážku, byly diskvalifikování.

Fotogalerie ze soutěže © Blanka Bartková >>


Baron překonává překážku, photo © acaratek - Blanka Bartková

A poslední zpráva, že krátce po poslední aktualizaci stránek byla vyhlášená soutěž Top Dalmatin DKČR 2012 a máme krásné umíštění Hettynky která se stala Nejlepší fenou a Baronův syn Florián od Bílé laně nejlepším psem Dalmatin klubu ČR za rok 2012. Yvetě a Evě moc gratulujeme !!!

14.04.2013 | O víkendu se Marek s Baronem zůčastnil agility závodů v Praze - Kyjich. Další zkoušku na postup sice nesplnil ale umístil se v nedělí na krásném druhém místě v LA1 (z cca 30 přihlášených psů). Puntikovanému teamu gratulujeme :)
Jak se dařilo Baroňátkům na agilitách a nebo jak dopadli na výstavě se dozvíte na jejich aktualizovaných stránkách Baroňátka >>


Marek a Baron při přebírání cen

07.04.2013 | Štěníci už maji 3.měsíce a tak už zvládají i delší procházky :) První takovou jsme absolvovali v sobotu a protáhla se skoro na 3 hodiny :) Doma pak byl klid do rána :))))


sobotní procházka v Drahaňském údolí s kamarády :)

Willy ještě čeká na svoji novou rodinu. Pro více informaci náhledněte do sekce Štěňata >> a nebo mě neváhejte kontaktovat.

Přišla i dobrá zpráva z chovatelské stanice Viva Bohemia kde náš Spookáč kryl Elin - Ebony Pearl of Naire. Její březost je potvrzená a za necelý měsíc by se prckové měli narodit. Mamine i chovatelce držíme palečky aby vše proběhlo v pořádku. Více informaci a kontakt najdete na jejích nových stránkách chs. Viva Bohemia >>

31.03.2013 | Už je tady Velikonoční víkend. To, že ten čas neuvěřitelně utíká asi nemá už cenu připomínat. Navíc jak je nabitý tak je o to ještě rychlejší.
Původní plán byl jet na výstavu do Českých Budějovic ale protože nevyšlo hlídání prcků tak Petr a Pavla s Bigoušem tam jeli samy. I přes původní obavy jak vystavování zvládnou, nakonec krásně vyhráli třídu šampionů s titulem CAC a později v soutěží o nejlepšího psa získali i res.CACIB. Měla jsem velkánskou radost !!!
Na stejné výstavě Baronová dcera Frída od Bílé laně se po dlouhé odmlčce znovu ukázala v plné kráse a stala se nejlepší fenou s titulem CAC a CACIB !!! Chovatelce Evě a majitelce Evě moc gratilujeme.

I když výlet na výstavu nevyšel u nás doma jsme se vůbec nenudili. Naopak se pořádně hemžílo puntíky. Nejdříve jsme měli na návštěvě Happyho kterého jsme viděli poprvé od doby co odešel do nového domovu a v neděli pak jsme organizovali krásný výlet se Sárinkou a jejími páničky. Také jsme navštívili Donečka se holkama v Rudné u Prahy. Fotečky bohužel tentokrát nemáme - nezbyli volné ruce :). Jinak štěníkům je už 12 týdnů a již maji komplet očkování. Pro Logana a Willyho hledám stále vhodný domov !!


Big Boy se prezentuje - záskal CAC a Res.CACIB

17.03.2013 | Doma máme ještě tři štěňátka. Dva kluci, Logan a Willy jsou k odběru.


"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian a "Willy" Endless Games Sunset Dalmatian. Hledáme pro ně vhodný domov

12.03.2013 | Štěňátkům bylo 9 týdnů a většina už se rozutekla do nových domovů. Od jejich narození do teď ten čas strašně utekl a pořád se mi zdá, že jsem si je pořádně neužila a nevadilo by mi pokud by ještě ten týden tady byli. Na druhou stranu ale vím, že jejich růst bude stejně rychlý a za nedlouho bude potřeba každému prckovy samostatně věnovat dost času a energie a na to určitě sama stačit nebudu. Proto jsem se musela už rozhodnout jestli si někoho z kluků nechat a protí své vůle jsem dospěla k tomu, že asi bude rozumnější jim najít dobré domovy. Pokud by někdo měl zájem ať mě kontaktuje.


Willy - Endless Games Sunset Dalmatian a Sára - Essential Edition Sunset Dalmatian. Hledáme pro ně vhodný domov

08.03.2013 | Wooohoooo !!!! Fantastické zprávy z dnešní výstavy Crufts v Anglickém Birminghamu - Solbo´s Kayo ziskává !!! res.CC !!! Z přihlášených 91 psů (celkove 215 dalmatinů) !!! Neuvěřitelný úspěch. Úplně zustávám bezeslov. Chantal, Patricku a Helle Hoie posíláme obrovské gratulace !!! Jsme na Vás pyšní :o))))


Kayo v osudný okamžik :)))))

06.03.2013 | Dnes za Spookáčem přijela další nevěsta - černě tečkovaná fenka Ebony Pearl of Naire (ICh.Elaridge Celtic Warrior x ICh.Alphadirato Eternal Love). Krytí bylo úspěšné a tak budeme držet palce aby vše proběhlo v pořádku a budeme se moci za 2měsíce těšit na další puntikované prcky :o) Narodí se v chovatelské stanici Viva Bohemia

02.03.2013 | Přišla nám skvělá zpráva z Holandska !! V soutěží Pes roku minulý týden, otec naších štěňátek Solbo´s Kayo se umístil na překrásném 2.místě v početné VI FCI skupině. Kayo je nádherný a majitelům moc gratulujeme a budeme držet palečky na úspěch v prestižní anglické (světové) výstavě Crufts příští týden !!!


Překrásný Solbo´s Kayo

24.02.2013 | Tento zasněžený víkend se konala dvojitá mezinárodní výstava psů ve slovenské Nitře. Normální lidi zůstávalí doma a blázniví výstavní nadšencí jeli sbírat další tituly :o) Patři mezi ně Yveta která tam jela s manželem a také Eva se svoji početnou smečkou. Náročné cesty určitě stály za to protože se obě mohu pohlubit novými SLOVENSKÝMI ŠAMPIONY :o) Hetty a Baroňátka Florián a Fergie !!! Hetty navíc jako ozdobnou třešničku na dortu doplnila krásnými tituly 2xCACIB, 2xBOB a v sobotu kdy zůstali na zívěrečky i res.BIG !!! Florián také splnil podmínky na Mezinárodního Šampiona !!! Oboum dámam od srdce gratulujeme za skvělé výsledky a bezvadnou práci.

Aktualizovali jsme stránku štěňátek >>
přidali fotky ze sedmého týdne >>
včerejši portréty >>
a dneska jak se udělalo hezký tak nám sluničko svítilo do bytu. Hned jsem využila možnost fotit bez blesku (vždy jsem radší protože vypadaji přirizenější).
vznikla fotogalerie z nedělního odpoledne >>


Sára - Essential Edition Sunset Dalmatian

21.02.2013 | Máme za sebou důležitý den - vyšetření sluchu u standardních štěňátek. Všichni, kteří svá štěňata nechávaji měřit, (a je velice málo takových chovatelů v Čechách) vědi, že je to docela stres, hlavně psychický z nejistého výsledku. Tak nějak jsem hluboko v nitru předpokládala, že vše bude naprosto v pořádku, ale člověk stejně nemůže předem vědět a konečný verdikt se dozví až na místě po provedení testu. Nevím, jestli se jedná o štěstí nebo promyšlenou kombinaci rodíčů,ale asi to bude v obojím, a tak jsme celí šťastní včera opouštěli veterinární kliniku AA Vet na Zahradním městě. Naše standardní štěňátka jsou všechna oboustranně slyšící :o)))) Určitě tomu přispělo i to, že nám známí a kamarádi drželi silně palečky, za což jim velice děkuji :o) Děkuji také Evě a Saše za odvoz a pomoc se štěňátky a teamu AA Vet, kteří zase odvedli skvělou a profesionální práci.

16.02.2013 | Štěňátkům ve čtvrtek bylo šest týdnů !!! Maji za sebou třetí odčervení, první očkování a čipování. Už jsou z ních velká zviřátka. Od příštího týdne už mohou jít do nových domovů. Ještě předtím je čeka vyšetření sluchu (jen standardní) K odběru ještě máme dvě holčičky a možná i jednoho kluka. Pro více informaci nás můete kontaktovat. Jak prckove vyrostli se můžete podívat do fogalerie z minulého - 6.týdne >>


Savannah (vlevo) a Sára (vpravo) hledaji své pániky.

11.02.2013 | Fotografie štěňátek z pátého týdne života >>

03.02.2013 | Vítězné tažení Baroňátek v Brně pokračuje !!! Teď si to sourozenci vystřídali a CAC, CACIB a BOB si odnesla sestřička Fergie - Fata Morgana od Bílé laně. Jak ona tak i bráška Florián (který vyhrál svou třídu) se stali dnes !!! Šampioní ČR !!!. Tak jsou teď tři z jednoho vrhu a dva ještě na cestě ke splnění. Evě patři obrovská gratulace za skvělou práci co se svým odchovem dokázala a také velý dík, že tolik energie věnovala jejich prezentaci. Táta Baron je na vás všechny také pyšný.

02.02.2013 | Neuvěřitelně nám to utíká - zítra to bude přesně měsíc jak se nám narodila štěňátka. Jestli to takto bude pokračovat za chvíli budou pryč . . . ale proto máme o větší důvod si užívat každou chvilku :o) Pro Vaši představu jak teď puclící vypadaji jsme aktualizovali fotogalerie :o)
Fotky z čtvrtého týdne života >>
Prezentace v postoji >>
Prezentace - portréty >>


Štěňátkům jsou čtyři týdny.

Na dnešní Duo CACIB Brno, Baronová dcera Fantazie od Bílé laně zabodovala opravdu pěkně - CAC, CACIB, BOB a páté místo v VI skupině FCI - 5.BIG
Premiéru na této velké výstavě měli i štěňátka - Annie a Aaron Albus Niger po Baronovi :o) a Blatta Orientalis Ixobrychus po našem Spokáčovy - všichni to zvládli úplně perfektně se známkou velmí nadějnou. Majitelům a chovatelům moc gratulujeme a budeme držet palce i na zítřek ;o)

29.01.2013 | V sobotu a nedělí jsme měli spoustu návštěv. Mezi ně patřili i Veronika s Jindrou kteří si u toho dali ještě práci a vyfotili pár momentek ze života naších štěňátek. Jejich album Návštěva v CHS Sunset Dalmatian >> Moc za fotečky děkuji.

24.01.2013 | Štěňátkům dnes bude 3týdny. Máme pár nových fotek z třetího týdne života >>

20.01.2013 | Štěňátka už jsou dva týdny stará a tečkování je již vidět. Také všechna maji otevřená očička a jsem velice potěšená výsledkem - vypadá to, že všechna budou tmavá. Dokonce i hnědé holčičky maji výrazně tmavou barvu tak nebylo těžké určit výsledek jak na tom jsou. V následujících dvou týdnech nás pak čeká další ze zkoušek a to je sluch. Zatím všechna reaguji na hlasitý zvuky a tak doufám, že se jim bude správně vyvíjet i do toho pátého týdne. Držte nám palce aby všechna štěňátka byla v pořádku. Na aktuální fotografie se můžete podívat v galerii - z jejich 2.týdne života >> a portrétky jednotlivých štěňátek >>


Štěňátka dva týdny stará

13.01.2013 | Výstavní sezonu letos otevřel Bigouš a to ve velkém stylu. Teď se může chlubit dalším titulem - !!! ŠAMPIONEM NĚMECKA VDH !!! a klubového DDC. Svého pátého CACe získal na Mezinárodní výstavě psů v Norimberku kam se Petr a Pavla vydali tentokrát sami kvůli mým "mateřským" povinostem. Zvládli to na jedničku a tak bylo veselo po celý zbytek dne :))) Velké gratulace.


Big Boy - pózuje na stupní vítězů

A nám doma štěňátka rostou a rostou jako z vody. Týden uběhl a jsou z nich pořádný mackové. Nové fotky ve věku 1.týdne >> jsme umístili na rajčeti.


Meggie a štěňátka

09.01.2013 | Nové fotografie jednotlivých štěňátek 3dni po narození >>

06.01.2013 | Přicházíme s první novinkou v tomto roce a hned pořádných rozměřů :o) Meggie se konečně narodila štěňátka !!! Jak již většina víte, porod posunula na poslední chvíli a tak jsem si myslela, že štěňat bude méně (i dle jejího bříška) Ale jak porod začal a pak pokračoval velice ryche tak už mi bylo jasné, že jich jen pár nebude. Během hodinky a čtvrt porodila 5 štěňat a nestačila jsem je pořádně ani prohlídnout a po půl hodinové pauzy pokračovala dále. Meggie vše ale zvládla v naprostem pořádku a o štěňátka krásně pečuje. Nakonec jsem z toho měla velkou radost, že se nic špatného nepřihodilo. Celkem se nám narodilo 9 kousků - 4 kluci a 5 holek. Dvě fenečky jsou hnědě tečkované a dvě štěňátka (pes a fenka) maji plotnu na levém oušku. Kromě plotnového pejska který se narodil opravdu malinkaty jsou štěňátka velice vyrovnaná s porodní váhou 400g. Moc děkuji přátelům, že nám drželi palečky a na nás mysleli - pomohlo to !! a našemu veterináří který přes noc byl na příjmu "kdyby něco"

Pár rychlých fotografii z prvního dne života >> jsme umístili na Rajče. O štěňátkách a jejich rodíčích se dozvíte v samostatné sekci Štěňata >>


Meggie a čerstvě narozená štěńátka