English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

NovinkyNOVINKY - archiv 2014


24.12.2014 | Všem naším známým a přátelům, kamarádům a majitelům naších odchovů, přejeme krásné prožití Vánočních svátku a v novém roce 2015 hodně lásky, porozumění, radosti a krásných chvil.
Eva a smečka puntíků :)

14.12.2014 | Náš počítač měl trochu odmlčku a teď když už je zpátky od "doktora" tak se můžeme pustit do posledních aktualizací v tomto roce :) Novinky máme hlavně z krásně ukončené výstavní sezony 2014 a uchovnění naších už dospělých štěňátek z vrhu "E".

Největší úspěch zklízela Tahra na klubové výstavě - Memoriál Ing. Jana Findejse kde s pánikem dosáhli největší příčky a rovnou z mezitřídy vyhráli celou výstavu :) Opravdu neuvěřitelné a obrovské gratulace Láďovi a Zoltánovi !!!


"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - CAC , Vítězka Memoriálu Jana Findejse 2014 a BOB !!! Za fotku děkuji Ireně Rohrbachove

Stejný víkend probíhala mezinárodní výstava psů ve slovenské Nitře kde pod naši vlajkou soutěžila Sandy a posbírala krásné tituly a tím nakročila k dalšímu šampionátu :) Majítelům také moc gratulujeme !!!


"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian na výstavě v Nitře - 2xCAC , 2x Res.CACIB

O víkend později moje nostalgie - výstava psů v Bělehradě. Bohužel jsem se jí ani tento rok nemohla zůčastnit, ale jak jsme tam měli Sama a Marka tak jsme o děni byly informování v přímem přenosu. Navíc kluci byli rozhodčím pochválení za perfektní předvedení. Moc gratulujeme !!!


"Simon" Easy Attraction Sunset Dalmatian - CAC (fotka bohužel horší kvality z mobilu)

A na závěr výstava která ze všech předchozích měla největší účast Sunset Dalmatinů a protože se protáhla i do neděle tak oficiálně byla poslední a tímto ukončila naši výstavní sezonů 2014

Dopple CACIB Wels - sobota , Claudio De Giuliani (I)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V3
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V4

Dopple CACIB Wels - neděle , Phyllis Poduschka-Aigner (A)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V3
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V3
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC


"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian ve Welsu - 2xCAC a Res.CACIB


"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian ve Welsu se krásně předváděl ve třídě šampiónů


"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - Res.CAC

Obdrželi jsme zprávu z Německa kde štěňátka po Spookáčovi podstoupila měření sluchu a všechna jsou slyšící - 6 oboustranně a jedna holčička jednoustranně. Vzhledem k tomu, že v minulém vrhu po této feně bylo jedno hluché štěně tak chovatelka měla obrovskou radost a my s ní taky, že Spookie prokázal své kvality. Přejeme štěňátkům šťastný život s novými páničky a těšíme se na další zprávy do budoucna :o)

A na závěr - Willy, Sára a Pandora úspěšně prošli bonitaci Dalmatin Klubu ČR v Přestavlkách a jsou zařazení do chvou bez omezení :o) Majitele holek již maji zaregistrované jména chovatelských stanic a maji i vlastní stránky :o)
Sandy >>
Sára >>
Tahra >>

09.11.2014 | Výstavní tažení pokračuje - první víkend v měsící pro změnu v Praze a s krásným umístěním. Kromě výsledků na výstavě jsme zažili naskutečnou atmosféru. Poprvé od doby co se na Pražském výstavišti v Letňanech začali pořádat mezinárodní výstavy. Organizace byla perfektní a celá výstava na vysoké úrovní, a navíc ten šmrnc co vystavu děla výstavou s velkým "V". Už bylo na čase, protože Letňany máme opravdu kousek od domova. A tak do budoucna naše návštěva nebude jen povinost jako doposud, ale už teď se budeme těšit ns příští a užít si je se všim všudy :o)

Double CACIB Praha - sobota >> , Sarmont Tamara (BY)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC, Res.CACIB
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOS
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V1, CAC

Double CACIB Praha - nedělé >> , Tibor Havelka (SK)
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V1, CAC


"Sandy" pózuje se svou sobotní a nedělní výhrou :o)

30.10.2014 | Včera jsme obdrželi zprávu, že se ve středu Spookáčovi a Azize v Německu narodilo 7 štěňátek - 4 kluci a 3 holky. Mamině i chovatelce moc gratulujeme a držíme palce do dalších dnů.

28.10.2014 | Jsme zpátky z výstav v Brně a Speciální výstavy Dalmatinů v Blansku. Nedosáhli jsme na nich tu nejvyšší příčku, dokonce jsme schytali i první VDčka, ale celkově jsme nakonec měli pár pěkných umístění a několik titulů. Výstava v Brně byla perfektně zorganizovaná s krásným prostředím jako vždy, a tak jsme si jí užili se vším všudy (více v našem článku). V Blansku to také vypadalo moc pěkně - atmosféra, prostředí, vysoký počet přihlášených jedinců i ze zahraničí, až na jednu zásadní maličkost, která dosti ovlivnila předvedení našich psů, a sice to, že pořadatel bohužel nezajistil v kruhu koberce. A tak jsme spíše udržovali rovnováhu, než abychom ukázali pejsky v pohybu v celé jejich kráse. Trochu nás to na začátku mrzelo, ale rychle jsme se vzpamatovali, protože evidentně se v tu chvíli s tím nedalo nic dělat. Vzali jsme si ponaučení pro příště. Každopádně výsledky navzdory problému dopadly dobře. Moc bych chtěla ještě jednou pogratulovat a poděkovat majitelům mých odchovů, že pejsky na výstavy přihlásili a že jsme se poprvé sešli takto v hojnem počtu. Škoda jen, že jsme si nevzpomněli udělat jednou společnou památeční fotografii tak doufám, že takovéto setkání je první z mnohých dalších budoucích :o) Také děkuji, že jste na výstavě v Blansku zůstali do konce, a tak nás podpořili a posléze umožnili prezentovat své pejsky o nejlepší chovatelsku stanici kterou jsme pak vyhráli :o)

Národní výstava psů Brno >> , Věra Dvořáková (CZ)
"Sam" Easy Attraction Sunset Dalmatian - V1, CAC
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - V


"Sam" také nakročil k Českému šampionovi jako předtím jeho sourozenci z vrhu, když na výstavě v Brně získal svůj první Český CAC titul

Evropská výstava psů Brno >> , Manola Poggesi (I)
"Sam" Easy Attraction Sunset Dalmatian - VD
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - VD
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V
"Spookie" Closest Fantasy Sunset Dalmatian - V
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V4
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - V3


Největší hvězda na Evropské výstavě byla Tahra kde ji o chlup uteklo druhé místo ve velice početné otevřené třídě. Na obrázku na stupních vítězů se svým pánikem

Speciální výstava dalmatinů Blansko >> , Jean-Pierre Achtergael (B)
"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Sam" Easy Attraction Sunset Dalmatian - VD
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V4
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V1
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V3
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - V3
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V1, BIS Honour
"Meggie" Creative Images Sunset Dalmatian - V4
"Alegra" Lacrima Christi Count On Me - V2
SUNSET DALMATIAN - NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA


Nejlepší chovatelská skupina na Speciální výstavě dalmatinů v Blansku - Sunset Dalmatian (Don, Sandy, Hetty, Pandora) s panem rozhodčím Jean Pierre Achtergael z Belgie. photo © Elena Neycheva

Po výstavě proběhla bonitace kde "Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian byla uchovněna. Gratuluji !!

20.10.2014 | Procházkujeme, procházkujeme, procházkujeme :o) Naše nejoblíbenězší činnost. Kromě každodeních jsme měli i několik volných víkendů a ty jsme využili na delší a kratší výlety. Kocháme se stále z hezkého počasí dokud to jde. Máme i spoustu fotek které časem přidáme do naších alb :o)


jedna ze společných procházek s Verčou, Jindrou a Láďou (za foťákem :o)) a celou smečkou (na fotce :o))

Od čtvrtka pak procházky vyměníme na krátko za výstavní maraton; v Brně - Evropská a Národní výstava a pak v Blansku Speciální Evropská výstava Dalmatinů. Budeme tam zastoupení ve velkém počtu (Evropská 9 odchovů, Speciální 10 odchovů) Kdo je na nás zvědavej má možnost se na všechny podívat a seznámit se :o) Budeme rádi pokud nám budete i fandit :o) Moc se na všechny už teď těšíme a naviděnou v Brně a Blansku

01.10.2014 | Máme za sebou docela nadupaný víkend - hlavně sobotu. Probíhalo nám několik akcí najednou, a tak jsme se během dne průběžně navzájem informovali. První zprávu jsem dostala od paničky Logánka, který se poprvé zúčastnil větší výstavy psů v Brně. Tam sice byl sám ve své třídě, ale vzhledem k tomu, že pana rozhodčího známe jako velice přísného, tak jsme měli radost, když se mu Logánek líbil. Byl ohodnocen známkou výborný a následně pak obdržel svého prvního CACe, a tak i on nakročil k titulu Český Šampion stejně jako jeho sourozenci. Máme opravdu velkou radost a moc majitelce gratulujeme.
Následně nám přišla zpráva od Laďky z Rakouska, kde s Víťou a Donem soutěžili na další výstavě. Oba byli moc šikovní a maji další krásné tituly. Tímto šampiona Rakouska už skoro budou mít - ještě jeden během příštího roku a bude to :). Jim také obrovské gratulace !!!
V Tullnu se vystavovala i Sandy ale rozhodčí na feny byl opravdu nevídané přísný, a tak sice získala první místo, ale se známkou velmí dobrá.

Národní výstava psů Brno , Otakar Vondrouš (CZ)
"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian - V1, CAC

Mezinárodní výstava psů Tulln >> , Theo Leenen (B)
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V1, CACA, CACIB, BOS a Bundessieger Tulln 2014 "Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - VD1

No a my jsme o víkendu skládali s holkami lovecké zkoušky (s Alegoru a Meggie). Byly to mé první lovecké zkoušky, kde jsem ztvárnila roli vůdce svých psů :) Odvážně se k nám přidala i Lucka se Sárou :o) Aby toho nebylo málo, tak jsme rovnou zkusili zkoušky dvě - sobota patřila Barvářským zkouškám honičů (BZH) a neděle Barvářským zkouškám (BZ). Skvělá atmosféra a dobrá nálada, rozhodčí hodný, výborná organizace, krásné teplé počasí a celý den strávený v lese, naprosto bezvadný víkend. Navíc holky byly moc šikovné a zkoušky úspěšně složily :o)

Sára BZH, II.c 144 bodů a BZ II.c a 67 bodů. Byla nejmladší ze všech účastníků a rozhodčí jí pochválili vzhledem k jejímu věku a temperamentu :o)
Alegra BZH, II.c 180 bodů a celkově III.místo a BZ, II.c 59 bodů
Meggie BZH, II.c 176 bodů a BZ, I.c 80 bodů a celkově III.místo

Pár fotek ze zkoušek z obou dnů >> za které děkujeme Milanovi a paní Lucii.


Společná fotografie po úspěšném ukončení zkoušek - Lucka se Sárou, Jitka s Jessou (po Baronovi), já s Meggie a Alegrou, a další Baroňátka - Eva s Floriánem a Fergie

22.09.2014 | Podzimní výstavu v Budějovicích jsme tento rok vynechali, ale měli jsme tam jednoho zástupce z naši chovatelské stanice s majiteli. "Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian získala tam dalšího CACe k Českému šampionátu. Posuzovala paní Olga Dolejšová (CZ) Moc gratulujeme k úspěchu.

17.09.2014 | Jsme zase zpátky u tématu dysplázie kyčelních kloubů. Velice zajimávý a pozitivní článek z Finského Kennel Klubu >>. Snaha monitorovat zdraví a na základě výsledků vybírat budoucí pár se vyplatí. Po skoro 20 letech je vidět malé, ale významné zlepšení. Článek je v Angličtině a v tabulce je znázorněno i naše plemeno a jeho vývoj (dalmatin je označen jako plemeno u kterého se dysplázie vyskytuje). Studie se týka pouze finských psů. V Čechách mnoho chovatelů toto ještě nepochopilo a nebo problematiku zcela ignoruje. Pokud nám budoucnost plemene není lhostejná, tak bychom se nad tímto měli zamyslet.

Další užitečnou pomůcku na stejné téma jsme přidali do našeho povídání o dysplázii kyčelního kloubu, a to odkaz na oficiální stránky Britského Kennel Klubu - databázi >> kde po zadání jména psa nebo jeho registračního čísla, můžete vidět jeho výsledek vyšetření. Je to další otevřená databáze pro veřejnost po Švédsku a Finsku. Vzhledem k tomu, že v některých českých chovech i nadále figuruji Angličtí psi (dokonce i nové generace) tak pro ty které to zajimá a chtěli by u svych chovu použit jedince kteří jsou prokazatelně zdraví (a jejich předci) tak by nebylo od věci informace před plánovaným vrhem nejdříve zkontrolovat.

14.09.2014 | Aktualizovali jsme Fotogalerii 2014 >>

13.09.2014 | Přidali jsme výsledky ze Světové výstavy v Helsinkách >> a pár fotek vítezů s rozhodčíma. Fotografie jednotlivých psů budeme průběžně doplňovat.

01.09.2014 | Konec srpna patří tradičně Mladoboleslavské mezinárodní výstavě psů. I letos jsme se sešli v hojném počtu - hlavně "naše děti" z vrhů "D" a "E". Nějak nám dohoda ohledně přihlášení tříd u holek selhala, a tak se všechny tři sešly v mezitřídě, která společně s ještě jednou fenkou z Finska byla nejobsazenější. Dalmatini nastupovali jako první a pan rozhodčí z Ruska celé posuzování vzal bleskovou rychlosti, a tak mě od začátku chytala panika, jak to vše zvládnout hlavně s vystřídáním pejsků, které jsem vystavovala. Nakonec to vyšlo bez větších problémů a prodlení, a pro nás se skvělými výsledky. Nejlepšího dalmatina výstavy vyhrála Tahra s Láďou a my byli všichni nadšení vzhledem k tomu, že je to jejich teprve druhá letošní výstava, kde se bojovalo o dospělé tituly. Opravdu krásný úspěch a moc gratulujeme !!!

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav >> , Kuplyauskas Eugeny (RUS)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V3
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB


Tahra v zavěrečných soutěžích na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi

28.08.2014 | V úterý a středu proběhlo úspěšné krytí Spookáče s německou fenkou Aziza-Bahati von der Ibergquelle. Štěňata budou jen hnědě tečkovaná a narodí se v chovatelské stanici Muta Macchiata´s >> Držíme palce.

25.08.2014 | Několik novinek z tohoto a minulého víkendu. Začneme krásným prodlouženým výstavním víkendem na Bratislavském závodišti. Nejen atmosférou, milými vystavovateli ale i výsledky :o) Nově máme Mezinárodního šampiona, tří kandidáty na Slovenského šampiona a jednoho na cestě. Moc všem děkuji za prima společnost a doufám, že se za rok zase sejdeme v hojném počtu :o)

15.08.2014 - Klubová výstava Bratislava >> , Mijo Fury (HR)
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - VD, bohužel kvůli tečkování
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - V1, CAC, Klubová Vítězka, BOB

16.08.2014 - Duo Danube Bratislava >> , Viera Staviarska (SK)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOS
a tímto se stala !!! MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONKOU !!!

17.08.2014 - Duo Danube Bratislava >> , Alexander Skrzyński (PL)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Big Boy" Dreaam Believer Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC


Pandora na klubové výstavě v Bratislavě kde získala titul Klubová vítezka a stala se i Vítězkou plemene - BOB. Na fotce s panem rozhodčím z Chorvatska (vpravo) a předsedou slovenského Dalmatin klubu.


"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian (vlevo) na výstavě v Bratislavě se stala nejlepší fenou a dokončila tímto po zaslouženém mateřství Mezinárodního šampiona.

A teď čerstvé novinky z tohoto výstavního víkendu kdy nám přišla dobrá zpráva od Michala se "Sandy" - Exclusive Seduction Sunset Dalmatian z dvoji výstavě v německém Leipzigu kde si vedli výborně po oba dva dny a v neděli se dokonce umístili na třetím místě v mezitřídě. Moc gratulujeme !!!

A na závěr trochu pracovních novinek - "Spookie" Closest Fantasy Sunset Dalmatian se Sašou složili další zachranářskou zkoušku. Tentokrát stopovací dle NZŘ a ze všech soutěžicích se umístil neuvěřitelně na krásném 3.místě !!! Zkoušky trvaly dva dny a vyhledávání osob (stopa) i dvě hodiny v kuse, v deští, ve dne i za tmy. Osobně si to nedovedu představit ale oba jí zmákli na výborně !!! Rozhodčí jako vždy byli přísný a nakonec i překvapení výkonem puntika a tak jsem moc ráda, že Saša se Spookem dělaji plemeni dobré jméno. Ještě jednou moc gratulujeme a jen tak dál !!!

13.08.2014 | Světová výstava psů 2014 Helsinki :o) Původně jsem chtěla hlásit naši standardní výstavní skupinku, ale tak nějak mi nadšením vypadlo to, že na takovéto akce musíte být opravdu blázen a neskutečný nadšenec a že ne každý to přivíta, spíše naopak . . . Přes 3500km alespoň 4 denní cesty odrazovalo "rozumný" lid a tak jsem nakonec v tom zůstala sama :p Měla jsem možnost jet jen s Pandorou s tím, že bych riskovala její hárání a tak o celou akci přijít, což se mi nezamlouvalo anebo alespoň trochu ustoupit ze svého záměru ale uskutečnit tu nejdůležitější část - vidět celou akci na vlastní oči a hlavně se potkat s chovateli ze Skandinavie a Ruska. A tak jsem to tak nakonec udělala!! Přijemné bylo i to, že se na výlet přidala i Laďka od Donečka :o) Výsledek byl dle očekávání - přesně taková akce na které by žádný chovatel neměl chybět!!! Podrobnosti o celé výstavě vč. posuzování a výsledky a fotky dalmatinů připravujeme.

28.07.2014 | Pár krásných a krátkých zprav z minulého týdne. Ta první je, že jsme si udělali čas a výlet do Pelhřimova, kde jsme po dlouhé době viděli Hopíka :o) Fotografie z krásné procházky zde >>
Také jsme obdrželi zprávu, že otec naších štěňátek z vrhu "E", Solbo's Kayo, soutěžil na výstavě v Anglii kde vyhrál svůj třetí titul CC a tak se stal jejich Šampionem!!!! Pokud se dobře pamatuji, je to třetí "evropský" pes v historii, který tento titul získal !!! První byl jeho pradědeček "Selwyn" Spotnik's Special Selection, následoval ho pak Selwynův vnuk a Kayův otec "Zacco" Bell-A-Mir's Elegant Envoy a teď jsme se dočkali pokračování tradice :o) Moc majitelům gratulujeme.
A na závěr trocha aktualizace stránek - přidali jsme nový článek o dědičnosti barev u dalmatinů >>


"Happy" Extreme Happiness Sunset Dalmatian - portrét, 18 mesíců

20.07.2014 | Dnes jedna opravdu letní výstavní novinka z Mladé Boleslavi. Už předem předpověď hlásila, že víkend bude tropický, ale plánovali jsme to jako výlet (kdo znáte tamní výstavu tak víte, že se koná na krásné louce) a tak jsme to tak i brali. Nakonec jsme si extrémní vedro opravdu "vychutnali" se vším všudy a při čekání na posouzení nás zachraňoval jen náš stan, který naštěstí přivezli Petr a Pavla sebou. Při vystavování jsem se pak pěkně v kruhu upekla a i když to bylo opravdu na chvíli (rozhodčí se snažila pejsky maximálně šetřit) tak stejně i na puntikaté ta minuta byla moc. Přihlášeny byly děti z našeho "E" vrhu - Willy, Sandy a Tahra (ta nakonec kvůli hárání nedorazila). S Willíkem jsme měli štěstí a získali krásné tituly. Se Sandy se nám tentokráte ale nedařilo. I když se moc pěkně předvedla, rozhodčí se při pohledu zezadu nelíbil pohyb její pravé zadní nohy, a tak jsem si po dlooooooouhé době vyběhala VD :p Každopádně den jsme si užili a výstavu nakonec okorunovali Willíkovou výhrou v VI skupině :o) Už se těšíme na srpnovou mezinárodku, kde budeme v hojnějším počtu :o)

Komplet výsledky a fotky z výstavy v Mladé Boleslavy >> , Roubalová Ivana (CZ)


"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian, 18 mesíců a jeho první výhra v VI skupině FCI mezi dospělými :o)

12.07.2014 | Vypadá to, že se s aktualizaci naších stránek vůbec nelepším ba naopak, pěkně zaostávám :p Sice jsem si myslela, že toho moc přes léto nebude, ale nakonec se toho seskupilo více než jsem čekala a tak už teď mám docela pěkné zpoždění . . .

Nejdříve měl začátkem června výstavní premiéru Logánek s paničkou. Vůbec žádné přípravy předem ani trénink ani doporučení od nás jak na to (ani jsme nevěděli, že se výstavy zůčastní), a ejhle zvládli to na jedničku a z Krajské výstavy v Lanškrouně - Zemská koruna odnáší známku výborné první místo, Vítěz třídy a Krajský Vítěz :o) Moc gratulujeme. Jste šikulky !!!


"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian na své první výstavě

Pak na zpáteční cestě z dovolené se s páníky vystavoval Don, a to na dvojí výstavě ve Slovinském Bledu. Získal tam krásné tituly - 2xCAC, 2xCACIB, BOB a Res.BIG. Tímto nakročil k šampionátu Slovinska. Gratulace Laďce a Víťovi - hlavnímu handlerovi :o)


"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - druhé místo ve skupině, res.BIG

My jsme také navštívili jednu výstavu, ale naopak na cestě na dovolenu - CACIB Subotica v Srbsku. Krásná výstava, překrásné prostředí, perfektní organizace - jedna z mála kterou tímto přidávám do seznamu mých oblíbených. Vystavovala se jen Pandora a nově načala Srbského šampiona s titulem CAC, CACIB a BOB. Na závěrečky jsme nečekali, měli jsme před sebou dlouhou cestu.


"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian na výstavě v Subotici

Od minulé aktualizace jsme měli i spoustu cestování a návštěv. Po dlouhé době jsme se jeli podívat na Logánka a na Sama. Viděli jsme i prcky po našem Spookáčovi v chovatelské stanici Aisha's Heritage, a to hned několikrát. Proběhla i návštěva u chovatelů Alegry v Chorvatsku - vybíral se nový přírůstek do ČR :o) Ze všech návštěv je spousta fotek, které časem zpracujeme a dáme do naši galerie na rajče.


"Logan" Emotional Experience Sunset Dalmatian

A na závěr - poslední zpráva do novinek, nejnovejší z tohoto týdne a pro mě jako chovatele i nejlepší kterou jsem mohla obdržet a to že jsme se Sárou, Sandy a Pandorou absolvovali zdravotní vyšetření kyčelních a loketních kloubu u ortopeda pana doktora MVDr.Musila v Českém Brodě. S radostí mohu oznámit, že všechny tři jsou naprosto zdravé !!! Jedná z věci které se jako chovatelé obáváme a nezjistíme dříve než nám štěňata povyrostou. A když víme výsledek, a navíc tak dobrý, pak je to opravdu krásný pocit; v našem případě že vybrané spojení pro "E" vrh byla opravdu správná volba - co do exteriéru, povah, tak teď i do zdraví:
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - HD A, ED 0/0
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - HD B (B/A), ED 0/0
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - HD A, ED 0/0

27.05.2014 | I květen nám utekl neuvěřitelnou rychlosti a se spoustou události. Proto nám i moc nezbýval čas na aktualizaci stránek :o/ ale nakonec jsem to musela nějak zvládnout a přinášime je alespoň v kostce ;o)

Hned začátek měsíce začal malou oslavou - Bohoušek je s námi 12 let. I když už je vizualně zřejmě, že se jedná o děděčka, zatím je hodně mentálně čilý a vypadá, že s námi zůstane ještě nějaký ten rok :o) Tak se těšíme z každé budoucí společné chvile. Všem jeho sourozencům z našeho "B" vrhu tímto přejeme ať se jím také daří, zdravičko slouží a ty co jsou za duhovým mostem posíláme naše srdíčka a myslíme na ně.


Bohoušek s narozeninovým dortíkem :o)

Jeden z delších výletů který jsme tento měsic uskutečnili byla navštěva naši odchovankyně z "E" vrhu - Ellie. Je to poprvé co jsme jí viděli jak opustila naše hnízdečko. Fotogalerie kterou jsme udělali napovída tomu jak se táto slečinka má dobře :o) i s dalšími pejsky ketří s ní bydlí :o) Návštěva Ellie >>


"Ellie" Eternal Passion Sunset Dalmatian - 16měsíců

Kromě každodeních procházek a výletech jsme tento měsíc skoro každý, alespoň jeden víkendový den na nějaké výstavě. Je to taková malá bláznivá "sezóna" pro náše mlaďochy kde se snaží získat první tituly, předtím než příjde léto a čas dovolených. Celkově jsme měli krásné úspěchy a tak máme další tři čerstvé kandidáty z vrhu "E" na šampiona a mezinárodního šampiona :o) Navíc na poslední výstavě tento měsíc excelovala Tahra s pánikem kde nás všechny převýšila výhrou v VI FCI skupině. Mám samozřejmě obrovskou radost ze všech, také že se celý vrh povedl a zároveň jsem moc vděčná že se jim majitelé opravdu věnuji a jsou také ochotný se výstav zůčastnit. Všem moc děkuji - bez vás by to nebylo možné !!! A gratulují ještě jednou ke skvélým výsledkům :

03.05.2014 - CACIB Praha >> , Attila Czeglédi (H)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC

10.05.2014 - CACIB Topola (SRB) , Vlada Videnovic (SRB)
"Simon" Easy Attraction Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB

11.05.2014 - CACIB Natalinci (SRB) , Ralić Milić (SRB)
"Simon" Easy Attraction Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB


Sam se svým prvním "dospělým" pohárem :o)

11.05.2014 - Klubová výstava Dalmatinů Ptýrov >> , Zorota Zabek (PL)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC
"James" Catchy Solutions Sunset Dalmatian - VD, bohužel, pro rozhodčí v blahobytné kondici :p
"Don" Double Reason Sunset Dalmatian - V1, CAC, Klubový vítěz 2014
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, Nej.čestný
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V3
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - V1, CAC

Vítězem plemene na této výstavě se stal mladý pes z chovatelské stanice Viva Bohemia po našem Spookáčovi. Moc gratulujeme chovatelce a majitelce v jednom :o) !!!


náš team na klubové výstavě :o) Z leva: Petr a Pavla s Bigem a Willíkem, Lucka se Sárou, já se svoji smečkou, Laďka a Víťa s Donečkem (chybí nám tady jen James s paniky - ty museli do práce, tak odjeli dříve než jsme se fotili)


James - portrét :o) Pár nových fotek najdete v jeho galerii Picasa >>

17.05.2014 - CACIB Wieselburg (A) >> , Makaritis Stelios (GR)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB, 4.BIG


Nejlepší fena a pes ve Wieselburgu s panem rozhodčím Makaritis Stelios z Řecka


Big Boy 4.místo v VI FCI skupině

24.05.2014 - CACIB Litoměřice >> , Iudza Beradze (CZ)
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB a BIG


Šesnáctiměsíční Tahra na stupínku vítězu se svým šťastným pánikem na mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích :o)

30.04.2014 | Aktualizace nám nějak vázne poslední měsíc :o/ ale hned se pokusím o nápravu protože novinek je pár a tak je třeba pustit je do světa :o)

Nejdříve začnu s aktualizaci naši galerie na Rajčeti >> kde jsme přidali spoustu fotek z našich procházek od začátku roku. A další budou přibívat každý den. Počasí se těchto pár měsíců mimořádně povedlo tak jsme si ho s pejsky užívali aktivně v přírodě :o) Časem zaktualizujeme i dlouho nedotčenou Fotogalerii >> tady na našem webu z výběru fotografii které se nám líbily nejvíce :o))

Proběho i několik aktualizaci na našem webu:
Dysplázie kyčelních kloubu >> statistiky z Finska. O tom, že Dalmatin na dysplázii občas trpí není pohyb (dokonce 3x více než se rodi hluchých štěňat) Kdy Čeští chovatele konečně otevřou oči a začnou své chovné jedince testovat předtím než je zařadí do reprodukce ??

Tento měsíc nám taky došla neuvěřitelná zpráva - Saša se Spookáčem složili další zahranářskou zkoušku FCI dle mezinárodního řádu IRO, RH-F A (zkouška záchranného psa stopaře A). Opravdu smekám, protože vím co je potřeba práce, znalosti a času připravit psa na tak náročnou zkoušku a nemluvě o povaze psa který vše toto musí zvládnout bez zváháni a v neobvyklých podmínkách. Jsem take moc ráda, že se spolu věnuji dalšímu odvětví kde se dalmatin úspěšně prezentuje. Spookie je zatím jedinný představitel plemene který se zachranařině věnuje, ale pevně doufám, že by mohli se Sašou inspirovat další nadšence pro práci se psem. Majitelce obrovské gratulace !!! A několik fotek ze zkoušek co nám poslala jsme dali do Spookieho fotogalerie Picasa >>


Saša se Spookáčem na zkoušce RH-F A

Také jsme se tento měsíc tradičně účastnili pár výstav, většina ale v mezinárodním měřítku :o) - buď my a nebo jen odchovy s jejich pániky. Doneček, Big Boy, Willík, Sára a Pandora šplhaji k novým šampionátům - tento měsíc poprvé mohou soutěžit v třídách o dospělé tituly, tak už maji pěkné našlápnuto :o). Uvidíme co nám pak budoucnost přinese. Všechny výsledky z výstav níže:

05.04.2014 - CACIB Salzburg (A) >> , Erwin Deutscher (A)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V2, Res.CAC
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - V3


Naše výprava v Salzburgu :o)

13.04.2014 - CACIB Chemnitz (D), Leoš Jančík (CZ)
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - V4
(foto bohužel není)

A do mezinárodní třetice
19+20.04.2014 - 2xCACIB Szilvásvárad (H) , Erdös László (H) a Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)
"Don" Doble Reason Sunset Dalmatian - V1, CAC + V2, Res.CAC


Víťa a Don při předvedení v pohybu první den výstavy v Maďarském Szilvásváradu kde získali titul CAC a tím vkročili na cestu k Maďarskému šampionátu :o)

Poslední výstava v měsící dubnu byla domácí a uskutečnila se tento víkend v Jižních Čechách, kde náš tým celkově měl největší úspěch. Tři mlaďochy z vrhu "E" vkročili za titulem Český Šampion a dva za Mezinárodním. Navíc Pandora nám připravila překvapení a stala se Vítězkou plemene :o) V 15ti měsících mi to stále připadá nemožné, ale asi má šťastnou hvězdu své babičky Alegry která měla stejný úspěch na stejné výstavě tenkrát v roce 2006 ... a až mi to celé nějak dojde tak to určitě pořádně oslavíme :o)

26.04.2014 CACIB České Budějovice >> , Viera Staviarská (SK)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - V1, CAC, Res.CACIB
"Sára" Essential Edition Sunset Dalmatian - V1, CAC
"Sandy" Exclusive Seduction Sunset Dalmatian - hned za Sárou V2, Res.CAC
"Pandora" Eleventh Heaven Sunset Dalmatian - V1, CAC, CACIB, BOB


Pandora se v závěrečných soutěžích v Českých Budějovicích předvedla perfektně :o) Za foto děkuji Martině Trávničkové

Všem moc děkuji za snahu a ochotu prezentovat naše odchovy a srdečně gratuluji k úspěchu !!!

16.03.2014 | Krásné zprávy z minule soboty z anglické výstavy CRUFTS 2014. Otec našich štěňátek Solbo's Kayo se stal nejlepším psem s titulem CC a Vítěze plemene - BOB !!! Jen pro představu - bylo přihlášeno přes 200 dalmatinů. Tímto následoval svého otce (2007) a pradědečka (2002) a stal se tak třetím psem ze zahraničí v historii celé výstavy kterému se toto podařilo dosáhnout !! Celou událost jsme nadšeně sledovali online a drželi moc palce. Ten kdo neviděl tak může nahlédnout do záznamu videa ze soutěže ve skupině Utility >> a Kaya na pár vteřin obdivovat od 11:00 minuty videa při jeho prezentaci panu rozhodčímu :o)

Kayo se prezentuje v hlavní aréně v soutěži v rámci skupiny Utility

Tento týden ještě přišla další pěkná zpráva, že náš Spookáč bude zase otcem. Nakryl krásnou, černě tečkovanou fenečku Delilah Elsa od Bílé laně. Kdo náše stránky sleduje dýl tak ví, že Elsa je z vrhu chovatelky Evy Liškové kdy jsme tenkrát před Vánoci roku 2009 jeli společně do Dánska na krytí :) Takže je to skoro v rodině :o) Štěňátka budou vymazlená, výborně socializovaná a hlavně maji zdravé oba rodiče (certifikované zdravotní vyšetření) Samozřejmě budeme průběžně informovat a zatím se moc na ně těšíme. Narodí se cca v polovině května v chovatelské stanici Aisha´s Heritage >>

06.03.2014 | Mezinárodní výstava psů DuoCACIB Brno, sobota 22.02.2014 >> , Hana Ahrens (A) - výstavu kterou opravdu mám ráda a snažím se jí pravidelně účastnit. Tento ročník byla o to lepší a "okořeněná" nezapomenutelnými zážitky z úspěchu našich "děti"
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - CAJC, BOJ, Junior BIG a res.Junior BIS
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC, CACIB, BOB a 3.BIG
"Willy" se tímto stal !!! ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION !!!
Spoustu fotek z výstavy a závěrečného kruhu jsme přidali do galerie Picasa Willýho >> a Bigouše >> :o) a za ně moc děkujeme fotografům Martině Trávničkove, Evě Černohubove :o) a samozřejmě i Petrovi který natočil i skvělá videa.
Fotografování psů a tvorba webů pro chovatele - Eva Černohubová
Protože v portfoliu už máme i hodně videi přemýšlím o tom udělat zvlášť stránky kde budou všechna pohromadě. Uvidíme pak jak mi čas dovoli. Zatím níže posílám odkaz na oficiální video organizátora kde můžete vidět i střípky úspěchu naších kluků :o)
Oficiální video z DuoCACIB Brno 2014 >>

A na závěr pár fotografii :o)

Big Boy - Nejlepší pes a Vítěz plemene - CACIB, BOB s paní rozhodčí Hanou Ahrens (A)


s Willíkem po tom co vyhrál nejlepšího Juniora VI FCI skupiny - Junior BIG.
To jsme vůbec netušili co nás ještě čeká :o)


Big Boy - třetí místo VI skupiny FCI - 3. BEST IN GROUP


Willy - druhý nejlepší mladý pes celé výstavy - res.Junior BEST IN SHOW

10.02.2014 | První zdravotní testy našeho "E" vrhu, kterým postoupili statečně Willy a Tahra s krásným výsledkem - naprosto zdravý kyčelní a loketní klouby :o) . Máme obrovskou radost, o to víc, že tyto jedinci budou v budoucnu využívání v chovu :o)
"Willy" Endless Games Sunset Dalmatian - HD A, ED 0/0
"Tahra" Everybody's Choice Sunset Dalmatian - HD A, ED 0/0

03.02.2014 | Šampion Šampionů 2013 Praha - soutěž krásy trochu jinak, než jsme zvykli. Konala se tradičně v Top Hotelu Praha a zůčastnil se jí jeden zástupce naši chovatelské stanice, kterého jsem vystavovala sama - Dream Believer Sunset Dalmatian "Big Boy". Spolupráce s Big Boyem po celou dobu soutěže byla perfektní, možná byl trošku více veselejší k naši dokonalosti, ale rozhodčím to evidentně nevadilo a umístili ho vysoce. V prvním kole postoupil jako zástupce plemene a pozdějí v soutěží získal třetí místo v VI FCI skupině. Pavle a Petrovi děkuji, že ho do soutěže, i když jen ze zvědavosti přihlásili, a za dobrou péči která ho udržuje ve skvělé kondici.


při posuzování


na stupní vítězů - Dream Believer Sunset Dalmatian 3.BIG

Aby to nevypadalo, že o víkendu chodíme jen na výstavy tak připravujeme fotky na rajčeti ze třech větších lednových procházek ve Stromovce. Dokud nebudou hotové je tady odkaz z první únorové procházky - mini srazíku dalmatinů od Jindry >>


na procházku dorazilo celkem 7 puntíků a dvě labradorky s páničky

16.01.2014 | Sotva co jsme vstoupili do nového roku výstavní pole nám začalo ve velkém stylu. Michal a Sandy nasadili tento víkend laťku opravdu vysoko, až nejvýš, co to šlo a v Německém Nürnbergu posbírali, co se dalo. Nejen, že ve třídě mladých, do které byla přihlášena a měla 12 konkurentek, ale celkově se dostavilo 86 dalmatinů a navíc je posuzoval rozhodčí, specialista na plemeno a chovatel dalmatinů Ake Cronander ze Švédska. Sandy se mu natolik líbila, že nehleděl na věk čerstvě splněných 12měs. a udělil jí titul nejvyšší a stala se Vítězkou plemene !!!


s panem rozhodčím, Michal a Sandy - Exclusive Seduction Sunset Dalmatian
CAJC, Best Junior a BOB