Český | Site map

Breeder of
DALMATIAN DOGS

Sunset Dalmatian

News

NEWS


31.12.2012 | Feel really sorry guys for not responding to all yours Christmas wishes (there were sooo many) and I would like to THANK YOU soooo much and wish you all the best in coming New Year 2013 with lot of happiness, love, health and of course luck :o) Love you all

27.12.2012 | Meggie´s belly is getting bigger. She still have few more days to go. Keep your fingers crossed for her !!!


Meggie is pregnant

08.12.2012 | Last week we suposed to go for ultrasound check but I catched a flu and stayed in bed instead. Now we do not know what to expect about the number of the puppies but looking forward for a nice suprice


Meggie´s belly is starting to change it shape so we are sure she is pregnant. She have 3 more weeks to go.

02.12.2012 | International dog show DUOCACIB Nitra 2012
Last show in this season and with mega success for Yveta and Hetty 2xCAC, 2xCACIB and BOB Huge congratulations !!!

25.11.2012 | Dalmatian Club Show Prague - we had only Yveta and Hetty competing there and they did nice - exc.3rd in champion class. They were also entered in best working dalmatian competition where they were 2nd. There were also Baron´s puppies and did great. The results and some photos are on their page >>

I had also some time and finish the photos from Holland. You can find few in new Kayo´s photogallery >> and also some from our Zwolle tour >> on Friday with Viťa :o)

Week after we came back from Holland I got good news from Slovakia - two puppies were born after him and beautiful Beny - one boy and one girl. We keep our fingers crossed for their developing

Puppies at Javapami >> are already 4 weeks old and you can find some new pictures on their web page. They will be ready for their new homes sometime before Christmas.

11.11.2012 | Very sad news today - Bruno crossed the rainbow bridge :( He would be 14 in January. He will be greatly missed.


Happy Bruno

05.11.2012 | We have great news. After a long time waiting for Meggie to get into a season she finally have started. I think that her brothers on our trip to Dortmund were very right about it. The whole planing of the trip was really adveturous this time and I cannot remember being more nervous that this time. On the end everything went well - we came on time and get back safe and sound. Hopefuly around New Year we can expect puppies - after almost 3 years, cannot wait :o)


Father of our future puppies - Kayo. Here posing for fashion magazine

Before our trip to Holland Marek and Baron passed two exams in agility LA1 with excellent. They need 3 more for A2 licence.

Don´s puppies were born at the end of October in kennel Javapami >>

17.10.2012 | Last weekend we had our long trip to Dortmund - Bundessieger 2012. It is one of the bigest shows in Germany which attracts lot of breeders and is know with very high number of entries each year. It was really dissapointing for us to see that this year was totaly different (at least in the dalmatian ring) Anyway we had really great time meeting some people we know and had some success with our boys

"Spookie" Closest Fantasy Sunset Dalmatian - V2, CAC VHD + Club
"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - V1, 2xCAC VDH + Club


Big Boy and Spookie on their plasings

01.10.2012 | Yesterday Yveta and Hetty were examined how they are prepared on BH obedience trial (FCI). Yveta wasn´t so confident as they had really little time for training and Hetty also started hear season so we acctually didn´t know how it will go. On the end both of them were great - super smart girls and they passed it very well !!! Congratulations !!!

Today 6 standard Spookie´s puppies were BAER tested and they all are bilateral hearing :o)) That is just greeat news - congratulations to the breeder.

16.09.2012 | ing.Jan Findejs Memorial in Blansko was held like every year in the castle gardens. Previous was planned to be there and take some nice pictures of the dogs and chat with my friends but on the end I have decided to spend more time with my dogs. Hetty and Don were entered and showed by their owners and youngsters from Baron and Roxana litter was also there. The judge didn´t like Don much but he got excellent and was not placed. But Hetty did great and she won champion class with CAC and the later on she became best working dalmatian in show. Memorial Jan Findejs Winner 2012 became Baron´s son Florian od Bílé laně. His littermates had also some nice success - more in Baron puppies section >>


Hetty - Exc.1, CAC and Best working dog


Don - is looking for some ladies :o)

Thank you Lida and Jindra for the nice photos

15.09.2012 | Today I have visited Spookie and Bora´s puppies Ixobrychus. I can say that time flies so fast - they are allready 5 weeks. We had wonderful weather so we used it to take some nice pictures in the garden - presentation photos >> and daily life >>.
Baron´s puppies in kennel Albus Niger have found their homes. Little Annie stays with her mother and breeder :o)

10.09.2012 | Yesterday evening Baron had visit from nice liver spotted bitch from Slovakia - Hraběnka Radosť a Pohoda. They liked each other very much so the mating was really quick. We cross our fingers for the best and looking forward in two months for little ones.

09.09.2012 | Another show in Germany and Big Boy gets another titles - CAC, Beste Rüde and Zwönitztal Sieger 2012.


Big Boy in Thalheim

On Friday I took the day off from work and went for a walk with Baghira and her owner. Have some nice photos >>


Baghira´s portrait

26.08.2012 | Tak jak jsem si myslela tak se i stalo - zapomněla jsem na jednu hodně důležitou novinku a to, že se Hetty zůčastnila koncem července národní výstavy psů v polských Swiebodzicích kde získala dalšího potřebného CWC a stala se !!! ŠAMPIONKOU POLSKA !!!.

Na včeřejší výstavě Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi získala ve třídě šampionů res.CAC a Res.CACIB. Je vidět, že Hetty už je skoro dospělá slečna a stala se z ní opravdu krásná fena. Yvetě moc děkuji, že se o ní stará dobře a moc gratuluji k dosaženým úspěchům.


Portrét Hetty


A krásná Hetty na včerejší výstavě v Mladé Boleslavi - res.CAC a Res.CACIB

19.08.2012 | We have so many news that we needed more time for web update. Nahromadilo se nám tolik novinek, že na aktualizaci už bylo potřeba vynaložit mnohem více času a tak se pořád odkládala. Nakonec jsem se odhodlala ji udělat ale ve "zkrácené" verzí jinak byste se nikdy nedočkali. Podělím se proto jen o ty nejdůležitější (doufám, že nejakou nezapomenu . . .)

Začnu nejdříve výstavami a dalším titulem pro Big Boye z národní výstavy v Klatovech kde splnil podmínky na GRAND ŠAMPIONA ČR. Dva týdny na to jsme pak jeli do Mladé Boleslavi kde vyhrál zase třídu s CAC, stal se Národním vítězem a Vítězem plemene - BOB :o)) Majitelům Venglárovým moc gratuluji.


Big Boy - nejlepší pes a BOB a Baronová dcera Cindy - Freya od Bílé laně nejlepší fena s rozhodčí Olgou Dolejšovou

Týden odpočinku a pak se jelo do Chorvatska na 4 Noční výstavy psů ve Splitu. Vystavovala jsem Meggie a titul šampiona Chorvatska se nám bohužel nepodařilo splnit (potřebuje ješte jeden CAC z Mezinárodní výstavy) Vůbec jsme ale nebyly zklamaní protože jsme se měly skělé a jako vždy byl to super zážitek. Splitu budu věnovat zvlášť povídání tak se brzy dozvíte více.


Meggie se ve Splitu předváděla perfektně

Také se u nás i intenzivně cvičí - 2x jsme s Alegrou, Baronem a Meggie jeli ke Klatovům nacvičovat na barvářské zkousky a zatím se jim daři moc dobře. Sem tam navštěvujeme i cvičák abychom ověřili jak jsme na tom s "domácím" výcvikem poslušnosti. Doufám, že se nám podaří časově zvládnou nejakou tu zkoušku před plánovaným vrhem . . .
Marek and Baron are from today on training summer camp in Svojanov where they will have some tracking and also agility. Marek promissed after this that they will start with Baron for official competition in agility A1
Till we are still training Yveta and Hetty are going full speed and they passed another obedience exam ZPU1 with excellen (144 points) Great news for both and big congratulations !!!

And the last good news - Spookie became father again. In kennel Ixobrychus were born 9 puppies - 5 boys and 4 girls. Mother and the puppies are doing great.

03.07.2012 | Musím se přiznat, že ten čas neuvěřitelně letí a tak jsme zase měli víkend. I tento jak předchozí byl zaplněn psíma aktivitama - sobota patřila Národní výstavě psů v Klatovech a neděle neoficiálním závodům agilty v Měchenicích. Na výstavě jsme vystavovali pouze Big Boye. Ten vyhrál třídu vítězu a získal dalšího potřebného CACe k dokončeni titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION. Neděle pak patřila Agility a Marek s Baronem získali celkově druhé místo (v jumping 3.místo a v agilitách 1.místo). Pokud počítam dobře tímto získal potřebný počet bodů na udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION PRÁCE. Petrovi, Pavle a Markovy obrovské gratulace :o)Prišla nám také skvělá zpráva od majitelky krásné Bory - ultrazvukem byla potvrzená její březost a tak vypadá, že Spookáč bude zase otcem. Pan doktor viděl nejméně 7 kousků. Zároveň poprosil o ještě jednu kontrolu a pak potvrdit ji na 100%. Moc držime palečky aby to vše dopadlo v pořádku a za měsíc se budeme moci těšit na další prcky.

24.06.2012 | Letní výstavní sezónu nám otevřela mezinárodní výstava psů v Brne - Intercanis 2012. Na cestu jsme se vydali společně s Venglářovic a měli jsme hlášeného Big Boye a Meggie. Mě zlákala hlavně Australská rozhodčí - přece všichní víte, že v Čechách je opravdu raritou se setkat u kruhu dalmatinů s "exotickými" posuzovateli. Proto vždy když máme možnost předvés naše psy děláme to rádi ale s velkým otazníkem zda se jim budou líbit, či ne. Včera nakonec to dopadlo tak, že se ji opravdu líbili :o)))) Co třída to úspěch (dovolím si přivlastnit i Evy psy po Baronovy a Roxance - přece patří k rodině :o). Big Boy pak zabodoval i v VI skupině. Byl to zase prima den - setkání se známými tvářemi, nejen u kruhu dalmatinů :o). Níže jsou komplet výsledky naších psů

"Big Boy" Dream Believer Sunset Dalmatian - CAC, CACIB, BOB and 5.BIG
"Meggie" Creative Images Sunset Dalmatian - CAC, Res.CACIB

and Baron puppies:
"Florián" Florián od Bílé laně - Exc.1, CAC
"Cindy" Freya od Bílé laně - judge didn´t like her so she gets VG
"Jessie" Fantazia od Bílé laně - Exc.1, CAC
"Fergie" Fata Morgana od od Bílé laně - Exc.1, CAC, CACIB
"Figaro" Figaro od Bílé laně - unfortunatelly VG

Jak je již zvykem - Marek s Baronem se věnovali Agility. Jeli stejný den ráno na opačnou stranu než my, soutěžit na neoficiálních závodech agility ve třídě začátečníků. Vše se odehrávalo ve městečku Nové Strašecí a dle slov Marka, odezva soutěžicích byla mnohém vyšší než minulý týden v Mladé Boleslavy. První soutěž v jumpingu jim moc nešla - jedno odmítnutí a dvě schozené laťky jim přidali na čase a tak získali 5.místo (z 8 soutěžicích). V soutěží agility ale pak vše vynahradili - běželi oba výborně a tak se vyšplhali na stupínek nejvyší a maji 1.místo. Velké gratulace oboum - jste šikovní kluci.


Marek a Baron, první místo ve soutěží agility

A na závěr dnešní horké novinky - Big Boy s Pavlou složili zkoušku dle KJ Brno !!! ZOP !!! na známku velmí dobře. Měli jsme silné obavy, že po včeřejším dlouhém a náročném dni kdy dorazili domu večer někde kolem 21:00, budou moci jen trochu si odpoočinout (hlavně Big Boy) a dnes ráno nastoupit na plac a plně se soutředit. Od poledna jsem netrpělive čekala na zprávy zda to dopadlo nebo ne. A konečně po 14:00 mi spadl kámen ze srdce. Oba to zvládli perfektně. Gratulujeme !!!


Big Boy při zkoušce ZOP

09.06.2012 | Vrátím se na chviličku k předchozím novinkám, a to, že nám Petr osvěžil zážitky ze Světové výstavy s jeho krásným videem. Můžete na něj nahlédnout níže. Petře, moc děkujeme.Výstavní maratón stále pokračuje - týden po Salzburgu se konala Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích a naše barvy hájil Doneček, který opakoval svůj úspěch z Budějovic - CAC, CACIB a navíc se zkrášlil titulem BOB :o) Víťa ho již na výstavách pravidelně předvádí a jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že to nezkusili se proběhnout i v závěrečném kruhu :o), ale rodinné povinosti měly tetokrát přednost. Víťo a Laďko moc gratulujeme :o)

Myslela jsem si, že po Salzburgu uděláme s výstavami delší pauzu, ale Yveta mě nalákala na Mezinárodní výstavu v polském Leszně, kde jsem původně chtěla nahlásit Alegru. Chybí jí jeden CWC na šampiona, tak když už by se jelo, proč to nezkusit. Yveta platila výstavní poplatky, abychom ušetřili za zahraniční bankovní převod a když měla výstavu zaplacenou, došlo mi, že Alegra již od rozhodčího pana Werona posudek má a tímto, i kdyby vyhrála titul, by ho nemohla na šampiona použít. Jediné řešení, aby peníze nebyly vyhozené, bylo přihlásit jiného psa. Marek s Baronem o to nestáli, a tak jela Meggie , i když s ní jsem původně vůbec neměla v plánu Polského šampiona dodělávat. Nakonec i přes náročnou cestu (několika vlakových přestupů se dvěma psy a veškerou výstavní výbavou k Holatům) jsme nakonec sklidili krásné úspěchy a tímto naše mise byla splněná.
"Hetty" Dignity of Hettynky Sunset Dalmatian - CWC, Res.CACIB
"Meggie" Creative Images Sunset Dalmatian - CWC, CACIB, BOB
Na závěrečné soutěže jsme nečekali z časových důvodu - do Prahy jsem zas po náročné cestě dorazila kolem 21:00 večer.

Tentýž den se Pavla s Bigoušem na jejich kynologickém cvičišti zůčastnila závodu poslušnosti kde dosáhli skvělé výsledky - krásné 7.místo ze 12.soutěžicích. Velké gratulace.

A další skvělé výsledky z dnešních agility závodů v Mladé Boleslavi - Marek a Baron získali v Agility 1.místo a v Jumping 1.místo a tak se celkově umístili na 1.mistě ve skupině pokročilých. Skvělý tým, skvělá práce a výsledky - moc kluci gratulujeme.

Aby toho nebylo málo - Spookáček (Closest Fantasy Sunset Dalmatian) dnes měl románek s krásnou Borou (Britania ve Znamení draka), a tak budeme držet palce, aby vše bylo v pořádku a za dva měsíce se můžeme těšit na krásné prcky v chov.st. Ixobrychus

Máme zprávy i od majitelů Baronovy nevěsty Charlie, že je mamina pěkně kulatá, a tak jsem zvědavá, kolik puntíků se narodí. Během pár dnů budeme vědět více, tak se na nové zprávy moc těšíme :o) Držíme palce

22.05.2012 | Tato aktualizace nemohla na sebe dlouho čekat a to z jednoho prostého důvodu - máme tak skvělé novinky že je nelze odkládat :o)
Začnu tím největším úspěchem a to že pohár SVĚTOVÉHO VÍTÉZE 2012 poputoval do ČR. Hrdě ho získal mladý Baronův syn Florián od Bílé laně - chovatelky a majitelky Evy Liškové !!!! Byl to neuvěřitelný zážitek a o to více, že jsem měla možnost Folriána předvádět a být v centru celého dění :o)))) Evě ještě jednou moc gratuluji za obrovský úspěch a děkuji za důvěru a jeho svěření.


Florián od Bílé laně - !!! SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2012 !!! , photo © Heike Sent

V Salzburgu jsme měli samozřejmě i další krásné úspěchy:
Big Boy v nadupané otevřené třídě získal krásné 3.místo
Baron v šampionech byl výborný stejně jako Hetty v otevřené u fen
Fergie (dcera Barona, sestra Floriána) získala krásné 3.místo v mezitřídě


Big Boy - výborný 3.místo, photo © Heike Sent

Den předtím se konala kousek od Salzburgu Světová Klubová výstava - World Club Show, Anif: Big Boy v otevřené třídě získal také krásné 3.místo
Baron v šampionech vyhrál výborná 1, CACA
Hetty se bohužel Anglické rozhodčí nelíbila a tak dostala poprvé v životě VD

Víkend to byl opravdu krásný, krásné počasí a spoustá vystavovatelů s jejich puntíky z celé Evropy (v sobotu bylo přihlášeno 86 a v neděli 116 pejsků) ze Švýcarska, Holandska, Belgie, Itálie, Dánska, Švédska, Finska, Německa, Polska, Slovinska, Chorvatska, Srbska, Bulharska, Ruska a také z ČR takže je bylo na co se dívat :o)


Big Boy - excellent 3rd.place, photo © Heike Sent


Baron - excellent 1st.place, CACA

17.05.2012 | Tento datum dobře znám - před 19ti lety se narodila moje první dalmatinka Bettynka. Nikdy na ní nezapomenu zvlášť na její skvělou povahu. Jsi vždy v naších srdcích . . .

Víkend co víkend - samé výstavy. Nejdříve jsme navštívili s malďochy Mezinárodní výstavu v Praze. Není to výstava kterou mám ráda - nevím vůbec proč - kruhy jsou vždy dosti velké a většinou míváme zajimavé rozhodčí. Dokonce když se podívám zpět tak máme i docela velké úspěchy. Asi chybí atmosféra kterou tak mám ráda v Brně nebo v Bratislavě. Jezdím ale na tuto výstavu pravidelně i když někdy nevystavuji a to hlavně proto, že to mám 10min.od domova :o) Výsledky tetnokrát byly skvělé. Big Boy vyhrál třídu šampionů a nakročil k titulu Český Grand Šampion. Hetty nám pak úplně zázářila - CAC, CACIB a BOB a v závěrečných soutěžích v VI skupině vybojovala krásné třetí místo - 3.BIG


Hetty s rozhodčí Birte Scheel z Dánska - vítězka plemene a Cruftová kvalifikace


Hetty 3.BIG, děkuji Petrovi za fotografii

Aby toho nebylo málo tak nám Yveta ještě zajela tento víkend na Národní výstavu v polské Jelenia Góře kde Hetty posbírala co se dalo - CWC, BOB a res.BIG. Yvetě moc gratuluji.

Doufáme tímto, že jsme štěstí nevybrali protože nás přístí víkend čeká prestižní Světová výstava i klubová v rakouském Salzburgu. Je tam přihlášeno 116 dalmatinů - tedy velká konkurence. Držte nám všichni palečky ať obstojíme pod Českou vlajkou.

02.05.2012 | Měsíc duben byl zaplněn spoustou aktivit a tak nám na aktualizaci stánek moc času nezbyvalo za což se opravdu omlouvám a také to hned napravuji ;o)

V polovině dubna za Baronem přijela na návštěvu mladá nevěsta Kimberly Vitmar - Charlie. Krytí proběhlo v pořádku a tak předpokladáme, že se můžeme v červnu těšit na další puntikaté prcky v chovatelské stanici Albus Niger.
Na stránkách Baroňátek >> jsme umístili nové skvělé zprávy.

Minulý víkend jsme pak jeli na výstavu do Drážďan soutěžit o další tituly pro německého šampiona. Vysoký počet přihlášených dalmatinů (70) pro nás byl výzvou a nakonec jsme obstáli výborně. Baron vyhral třídu šampionů a má další titul. Bigouš obdržel Res.CAC a Res.CACIB a Hetty v početné třídě otevřené feny (15) získala krásné druhé místo s Res.CAC. Majitelům naších prcků moc gratuluji.

Tento víkend se pak konala Speciální výstava Dalmatinů v Mladé Boleslavy kde bylo přihlášeno 23 psů a 22 fen. Svoje psy a odchovy jsme nehlásili a radší jsme využili krásného dne zaběhat si v Liberci coursing a udělat si malý výlet v okolních lesích Liberce. Na výstavě ale naše barvy hájili Baroňátka kteří zaváleli a Florián od Bílé laně se stal nejlepším psem a Fata Morgana od Bílé laně nejlepší fenou a vyhrála celou výstavu. Chovatelce a majitelce Evě veeeeelkéééé gratulace.
Po výstavě proběhla bonitace kde Hetty a Big Boy byli uchovněný.

Prvního Máje náš Božidar oslavil 10te narozeniny :o)

07.04.2012 | Už uběhlo sedm dní jak jsme se zůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích a stále se radujeme z krásného úspěchu naších odchovanců. Na výstavě se prezentovali Hetty a Don a oba potřebovali ještě jednou vyhrat třídu. A povedlo se to !!! Nejen, že ji vyhráli ale stali se navíc i nejlepším psem a fenou a v závěrečném kolečku stáli dokonce protí sobě - těžký úkol pro pana rozhodčího, kdo bude nej? Ten se nakonec naklonil lepší polovičce a Hetty získala titul BOB :o) A tak jsme mohli začít slavit protože oba jsou !!! ČESKÝ ŠAMPIONI !!! Máme tři krásné sourozence z jednoho vrhu kteří se titmo titulem mohou pochlubit a nejen to - všechny tři maji nakročeno k titulu Interšampion. Nesmíme ale zapomenout i na dvě krásné sestřičky které se výstav nezůčastní kvůlí nestandardnímu zbarvení ale kdyby mohly, tak vím určitě, že by se těmito tituly také mohly pohlubit. Majitelům moc gratuluji k výsledkům a děkuji za čas, snahu a péči o tato krásná stvoření.
Na této výstavě soutěžily i dvě psí slečny po Baronovi >>


Hetty a Don jako vítězové a s panem rozhodčím

29.03.2012 | Our first coursing this year and some nice results from our dogs - Meggie 2nd and Alegra 3rd. We had great time as the weather was very nice so between the runs we went for some nice walks in the nature and next to Vltava river. Dogs loved it.

18.03.2012 | First weekend of March was spent on International dog show in Munich where Hetty and Big Boy were entered. They had some very nice results: Big Boy CAC VDH, CAC DDC and CACIB; Hetty was third in open class. Congratulations to the owners.

We have updated our puppy page >> as we decided who will be the father of our next litter - beautiful Solbo´s Kayo


Hetty in Munich

12.02.2012 | Meggie is new INTERNATIONAL CHAMPION She needed one more CACIB from third country so we went to neighbor Slovakia to try our luck and Meggie did a great job. She also opened Slovakian Champion title and was BOB on the day.

Week later I spent two great days on Duo CACIB Brno. This show I love very much as it has really hight quality of organisation and great atmosphere - can say one of the nicest in Europe :o) and the number of 9000 entered dogs says for it self. We had two dogs from our kennell entered - James in open class for both days and Big Boy on Saturday and both did great. Big Boy became CZECH CHAMPION and James recieved his first title res.CAC. Congratulations to the owners :o)


James on Sunday´s Duo CACIB Brno recieves Exc.2, Res.CAC.

There were also Baron puppies who had lot of sucess:
"Jessie" Fantazia od Bílé laně - 2x Exc.1, CAJC and Junior BOB, and with this she is new CZECH JUNIOR CHAMPION :o)
"Florián" Florián od Bílé laně - Exc.1, CAC and CACIB
"Figaro" Figaro od od Bílé laně - VG4
"Fergie" Fata Morgana od od Bílé laně - Exc.1, CAC, CACIB and BOB


Florián od Bílé laně in Brno

It has been really cold during last few weeks so we were taking only small walks to do not lost our shapes. Last weeknd we took the courage to go a bit longer and here a few Photos from last Sunday´s walk >> taken by Jindra


Alegra stops for a second :o)

04.01.2012 | Bruno celebrates today his 13th birthday. Thank you Marianek and Žanetka for taking such a good care of him


young Bruno