English  |  Mapa stránek

CHOVATELSKÁ STANICE
Dalmatinů

Sunset Dalmatian

CHS Sunset Dalmatian

ŠTĚŇATA


V chovatelské stanici Herrmann's Dalmatian očekávaji štěňata na konci října 2017 po naši odchovaňkyni "Sáře" Essential Edition Sunset Dalmatian ze zahraničního krytí. Pro více info kontaktujte chovatelku Lucku >>!!! vrh "F" !!!

Narozen dne 05.06.2015 - 7 holčiček a 3 kluci. Maminkou je naše Meggie a za ženichem jsme jeli až do Finska. Více informaci získáte níže, včetně popisu naši cesty !!

Vyšetření sluchu metodou BAER (certifikát):
Všechna naše štěňátka z vrhu "F" jsou oboustranně plně slyšící !!!

Odrostlejší štěňata k odběru - 05.06.2016 jim bylo 12 měsíců. Maji základní poslušnost a jsou zvykla na rušné město, na lidi i ostatní zvířata. Pro dva kluky a jednu holčičku hledáme milující a aktivní pániky. Vzhledem k jejich věku a tím, že jsou zvykli na smečku tak pouze do domovům s alespoň jedným psem.

Prezentace volných štěňat :


"Max" - Fabulous Imagination Sunset Dalmatian, BAER +/+, plnochrupý
Velice aktivní, kontaktni, silný, rychlý a dobře ovladatelný pejsek. Miluje lidi a zvířata a sebevědomě k nima jde. Hraje si na důležitého a rád provokuje, ale není dominantní - když mu sourozenci daji najevo, že to přehnal necháva je být a stáhne se či podřídi. Musí být všude první a někdy jde i "přes mrtvoly" aniž by moc přemýšlel. Je to takový náš macho a poto není moc oblíbeny mezi samcema. Má krásnou stavbu těla, pěkný pohyb a výraz. Ráda bych ho nechala v budoucnu uchovnit, popř.použila v chovu. Hledám pro něj pouze silně sportovně založené nebo aktivní spolumajitele, důsledné se zkušenosti se psema, který by ho zvládli a budou se mu moci věnovovat. K jinému zvířeti pouze k větší feně nebo sebevědomýmu samci který jasně dá najevo kde má své místo a nepodlehne jeho hrátkam.

Maxíkovo komplet fotogralerie >>


Max, 10 měsíců na výstavě v Českých Budějovicích


Maxík na snehu


Max v postoji, 7 měsíců"Timmy" - Fortunate Star Sunset Dalmatian, BAER +/+, plnochrupý
Mohutný, milý, nenáročný, velice přátelský a bezkonfliktní - jak k lidem, tak i k ostatním pejskům. Náš miláček a mazlíček :o) Nejhodnější a nejklidnější z celého vrhu. Na procházkách si nás hlída - moc neodbíha. Je gentleman a nechá se mordovat holčičkami. Velice něžný při hrátkách. Je strasně těžké ho vyfotit proto moc fotek od něj nemáme. Navíc ani není fotogenický a většinou na první pohled nezaujme. Původně jsme si ho chtěli nechat ale postupem času jsme si uvědomili, že i tak smečku máme velkou a tak bychom měli zůstat při zemí. Hledám pro něj majitele kteří by s námi zůstali v bližším kontaktu.

Timmýho komplet fotogralerie >>


Timmy, 12 měsíců v postoji


Timmy, 7 měsíců"Fany" - Fashion Fragrance Sunset Dalmatian, BAER +/+, plnochrupá
Velice milá, poslušná, veselá, aktivní, samostatná, méně závisla na člověkovi. Má radost úplně ze všeho když se jí člověk věnuje. Je dominantnější k ostatním psům ve smečce. Malého vzrůstu ale na důležitosti ji to neubíra :o). Je velice šikovná a potřebuje zaměstnat hlavu. Vzhledem k tomu, jak je chytrá stále zkouší přebrat vůdči pozici, proto pouze do zkušených rukou. Má předpoklady do chovu, občas na nějakou výstavu. Pouze do spolumajitelství kdo s námi zůstane v bližším kontaktu.

Fany komplet fotogralerie >>


Fany na snehu


Fany v postoji, 6 měsíců


Více fotek štěňátek ve fotogaleriich:
Procházka Drahňské údolí, fotky od Ládi >>
Štěňátka 12-14 týden >>
Štěňátka 10-12 týden >>
Štěňátka 8-9 týden >>
Štěňátka 7 týdnů >>
Fotky ve věku 3,5 týdne >>
Prezentace - 3 týdny >>
Fotky z prvního dne života >>


Jednotlivá prezentace štěňátek ve věku 5 týdnů:


"Denis" - Fine Charm Sunset Dalmatian


"Maxík" - Fabulous Imagination Sunset Dalmatian


"Timmy" - Fortunate Star Sunset Dalmatian


"Brownie" - Future Ambition Sunset Dalmatian


"Fany" - Fashion Fragrance Sunset Dalmatian


"Šmudlinka" - Fascinating Feelings Sunset Dalmatian


"India" - Flawless Performance Sunset Dalmatian


"Laika" - Famous Creativity Sunset Dalmatian


"Bella" - Fairytale Fantasy Sunset Dalmatian


"Mayssie" - Fantasy in Motion Sunset Dalmatian

Celé album na rajčeti: Prezentace 5 týdnů >>ve věku 7 týdnů


testování sluchu metodou BAER


India, 4,5 týdne


ve věku 3,5 týdne


ve věku 2,5 týdne


ve věku 2,5 týdne


Hnědá holčička - prvorozená


První fotografie v den narození :)


Když ještě byla nastávající maminkou - Meggie s bříškem


otec našich štěňátek - krásný "Masa" Gracilis Masterpiece :)

Finský šampion, Estonský šampion, Světový vítěz 2014 a Vítěz Helsinek 2012, 2xCACIB. Masa je oboustranně slyšící BAER +/+, má zdravé klouby HD A, ED 0/0, chybí mu jedna P1. Povaha nás okouzlila - milá, klidná a přátelská ke všemu živému. Je středně velký - 60cm, dobře osvalený, silný pes, má krásný pohyb, syté tečkování, rovnoměrně rozložené.

Masa fotogalerie >>


"Masa" Gracilis Masterpiece - portrét

Matkou štěňátek je naše Meggie >>, která je dcerkou z prvního vrhu Alegry. Jeji otec Otto z Norska byl krásný, zdravý pes se skvělou povahou. Tento vrh bude její druhý. První měla začátkem roku 2013 se Solbo's Kayem, kde se narodilo 9 miminek. Všechna standardní štěňátka z toho vrhu jsou oboustranně slyšící a 6 z nich, již má vyšetřené klouby s negativním výsledkem :). I když jsou jim teprve dva a půl roku, tak šest z nich jsou šampioni, jeden na cestě k dokončení. Tři ze štěňátek kandidují na mezinárodního šampiona a dvě už maji dokončeného. Meggie je plnochrupá, oboustranně slyšící - BAER +/+, má zdravé kyčle - HD B a lokte ED 0/0. Je mezinárodní šampionkou a šampionkou několika států (Česko, Srbsko, Černá Hora). Meggie má taky několik zkoušek, jak z poslušnosti tak i loveckých.

Meggie fotogalerie >>

Z tohoto spojení očekáváme především štěňátka s pevným zdravím a vyrovnanou, až klidnější povahou. Dobře ovladatelná, kontaktní se zájmem o práci. Měla by to být krásná štěňátka s krásnými hlavami, krásnou stavbou těla a silnou kostrou, ne příliš velká, nádherným dalmatiním vznešeným pohybem a krásným sytým pigmentem. Uvidíme, co nám příroda nadělí, co tato kombinace přinese a zda se náš záměr naplní. Každopádně se moc těšíme :) Držte palečky.

Cesta na kryti do Finska >>

Ještě pár fotek a informaci o rodičích Masy :)


Masy otec - Dalmo's Head Hunter II. Pes dovezený z Norska do Finska. Finský šampion, plnochrupý, zdravé klouby HD A a ED 0/0


Masy otec - Dalmo's Head Hunter II


Masy maminka - Gracilis Higher Power. Matka dvou vrhů. Mezinárodní, Finská, Švédská a Estonská šampionka, Vítězka 2010. Plnochrupá, zdravé kyčle HD A


Masy maminka - Gracilis Higher Power na klubový výstavě v Dánsku 2010


Pedigree:

Ch.Gracilis Masterpiece Ch.Dalmo's Head Hunter II ICh.Dalmo's Aragon The First
Dalmo's Viva La Bamba
Ch.Gracilis Higher Power Ch.Firehouse's Frantic Fullback
Ch.Gracilis Flower Power
ICh.Creative Images Sunset Dalmatian Ch.Spotnik´s Quick Quackery Ch.Perdita´s Inside Information
ICh.Spotnik´s New Network
ICh.Lacrima Christi Count On Me Ch.Mirmas Braveheart
Carlapodívejte se na fotografie štěňat z našich předchozích vrhů

první vrh"A" vrh"B" vrh"C" vrh"D" vrh"E" vrh


Štěně z naši chovatelské stanice
Rodiče našich štěňat jsou pečlivě vybíráni. Musí splňovat určité zdravotní požadavky, exteriérové a povahové vlastnosti .Také dbáme na to, aby i jejich odchovy vykazovaly stejné znaky. Zároveň tam, kde je to možné, tak jejich zdraví je certifikované - již několik generací nazpět má oficiální vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu (což je v Čechách spíše výjimkou) a také většina předků má i změřený sluch s výsledkem oboustranně slyšící. Výborné zdravotní výsledky můžete najit i u jejích dětí.
Štěňata jsou odchovaná v bytě se stálým kontaktem s ostatními členy puntíkaté a lidské smečky :o) - jsou součástí každodenního děni a jsou zvyklá na běžný chod domácnosti. Vyrůstrají v čistém a láskyplném prostředí což je velice důležité pro jejích správný fyzický a psychický vývoj.
Kromě mateřského mléka od třetího týdne štěňata přikrmujeme syrovým nebo vařeným masem s přílohou (zelenina, ovoce, jogurt, tvaroh, vajíčka) a občas i kvalitními granulemi Pro Plan Puppy Losos nebo Athletic Large Breed a to tak, aby byla zvyklá na jakoukoliv stravu následně i u nového majitele.
Štěňata pravidelně odčervujeme - první odčervovací kůra po 10ti dnech po narození, druhá a třetí po sobě následujících 14dnech. Měření sluchu provádíme kolem 6.týdne. V té době jsou štěňata již očipovaná. První očkování provádíme kolem 8.týdne. K novým majitelům jsou štěňata připravená odejit od 9-10 týdne věků.
Se štěnětem majitel získá základní vybavení - smlouvu, Pet Passport se záznamem o očipování,všech odčervení a očkování a zdravotním stavu před předáním s potvrzením veterináře, rodokmen (FCI), základní informace o rodičích, povídáníčko, knížku o dalmatinech, dečku, oblíbenou hračku, granule Pro Plan Puppy Losos nebo Lathletic Large Breed, vodítko, obojek.
Pokud stěně bude u nás i po věku odběru od 8.týdne začínáme s ranní socializaci - chodíme s ním ven, seznamujeme s chůzi na vodítku, základními povely (přivolání a přerušení nežádoucího chování), základní čistotnosti v bytě, seznámení s prostředím rušného města (tramavaje, metro, auta vč.jízdy).
Budoucí majitele našich štěňat pečlivě vybíráme. Štěňata neprodáváme na zahradu, do kotce ani jiných přilehlých místnosí domů. Dalmatin potřebuje stálý kontakt s lidmi, a proto chceme, aby štěně bylo plnohodnotným členem rodiny a jejího každodenního dění. Podmínkou prodeje není u standardního štěněte pozdější účast na výstavách a zapojení do chovu, ale všeobecně preferujeme zájemce o ně.


Hledáte štěně dalmatina?
V poslední době v Čechách není tolik vrhů dalmatinů, jako bývalo v devadesátých letech. I když nabídky jsou stále, není vůbec lehké najít si pro sebe toho správného člena rodiny a také kvalitní štěně. Existuje spousta věcí, které byste měli zvážit předtím, než se vypravíte za koupí štěněte dalmatina.

Také berte v úvahu tyto věci:

Jak si vybrat chovatele? čtěte více ...

Jak je to s cenou? čtěte více ...

Připravujeme: Když jste se rozhodli pořídit si štěně z naší chovatelské stanice.

Jak si vybrat štěně? čtěte více ...

Připravujeme: Předtím než si štěně přivezete domů.

Pár rad pro novopečené majitele štěňat a ostatní informace o plemeni najdete na odkazu Dalmatin Info >>